Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Vannak egygazdás border collie-k?

Nem kell harapósnak lennie, csak ne menjen el minden idegennel és ne ugorjon boldogan a nyakukba. Minden más szempontból tetszik a fajta, ki tudnám elégíteni a mozgás- és feladatigényét.

Keress kérdéseket hasonló témákban: egygazdás, Border collie, kutya, munkakutya

2018. okt. 3. 10:28  Privát üzenet  

A válaszok

Nincs, rendkívül emberszerető fajta. Vannak egyéni különbségek, egyes példányok visszahúzódóbbak mint mások, illetve mindig van valaki akihez sokjal jobban kötődik mint mindenki máshoz. De kölyökkorban ezt senki sem mondja meg neked tutira, hogy milyen temperamentuma lesz felnőttként.

Ha egygazdás terelőkutyát akarsz vegyél mudit, vagy igazából bármelyik másik hazai fajtát.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont 2018. okt. 3. 10:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kennelt tudsz ajánlani? Mudival lehet még egyáltalán terelni? Elég kicsik a borderhez képest.

# 2/8Időpont 2018. okt. 3. 11:03 Privát üzenet
Lehet terelni mudival, a méretük ellenére nagyon határozottak és jó munkakutyák. Annyira nem vagyok otthon mudiban, de vannak kifejezetten terelésre, munkára tenyésztő kennelek.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont 2018. okt. 3. 12:34 Privát üzenet
Ha a Borderhez hasonló kutyát szeretnél és nem akarod, hogy annyira emberszerető legyen akkor pl. Auszi vagyis Ausztrál Juhászkutya. Bármire megtanítható, én már láttam terelő versenyeken is, igaz nem annyira ösztönös mit a BC, viszont idegenekkel visszahúzódó típus. Vagy csatlakozom az előttem szólóhoz, Mudi....

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont 2018. okt. 3. 13:02 Privát üzenet

Az én borderem 6-7 éves koráig ment mindig más emberekhez, ha lehetősége volt rá, azóta nem igazán érdeklik, nem tudom h mi fordult át benne, de örülök neki :)

Egy csomó más bordert ismerek, akiknek hasonló a hozzáállásuk, odamehet hozzájuk bárki, simogathatja, ölelgetheti őket és ők ezt teljesen ignorálják.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont 2018. okt. 3. 17:21 Privát üzenet
Vannak egygazdás borderek. Munkavonalban kifejezetten sok olyat látni akik egyáltalán nem érdeklődnek más emberek iránt, csak a saját gazdájuk érdekli őket és másokat ignorálnak vagy elkerülnek. Nekem is van egy teljesen egy gazdás borderem és több ilyet ismerek személyesen.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 6/8Időpont 2018. okt. 5. 06:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Mudim már van. <3 Gondolkodtam, hogy nyitok más fajta felé, mert a kedvenc tenyésztőm valószínűleg már nem hoz le almot :( De még meglátjuk. Két kutyám van, az egyiküknek úgy látom elég volt a sportból, nekem viszont van még szabad kapacitásom. :)

# 7/8Időpont 2018. okt. 5. 09:21 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A mudikkal nem terelünk, csak kipróbáltuk. De csak karámban lehetett. Nem tudom nagy területen mit csinálnának. Őket agilityre választottam.

# 8/8Időpont 2018. okt. 5. 09:23 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Fajta jellegű keverék kb mennyibe kerül?
Nyugodt, egygazdás nagy vagy közepes, de azért nem óriási kutyafajtákat tudtok javasolni?
Uszkár mellé Border collie?
Melyik nagyobb mozgás igényű? Magyar vizsla, vagy Border Collie?
Nagyságbeli sorrendet tudtok? Magasság/súly. Shealtei, Border Collie, Skót juhász.
A border collie lehetséges, hogy egygazdás kutya?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!