Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak egygazdás border collie-k?

Vannak egygazdás border collie-k?

Figyelt kérdés
Nem kell harapósnak lennie, csak ne menjen el minden idegennel és ne ugorjon boldogan a nyakukba. Minden más szempontból tetszik a fajta, ki tudnám elégíteni a mozgás- és feladatigényét.

2018. okt. 3. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Nincs, rendkívül emberszerető fajta. Vannak egyéni különbségek, egyes példányok visszahúzódóbbak mint mások, illetve mindig van valaki akihez sokjal jobban kötődik mint mindenki máshoz. De kölyökkorban ezt senki sem mondja meg neked tutira, hogy milyen temperamentuma lesz felnőttként.

Ha egygazdás terelőkutyát akarsz vegyél mudit, vagy igazából bármelyik másik hazai fajtát.

2018. okt. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kennelt tudsz ajánlani? Mudival lehet még egyáltalán terelni? Elég kicsik a borderhez képest.
2018. okt. 3. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Lehet terelni mudival, a méretük ellenére nagyon határozottak és jó munkakutyák. Annyira nem vagyok otthon mudiban, de vannak kifejezetten terelésre, munkára tenyésztő kennelek.
2018. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha a Borderhez hasonló kutyát szeretnél és nem akarod, hogy annyira emberszerető legyen akkor pl. Auszi vagyis Ausztrál Juhászkutya. Bármire megtanítható, én már láttam terelő versenyeken is, igaz nem annyira ösztönös mit a BC, viszont idegenekkel visszahúzódó típus. Vagy csatlakozom az előttem szólóhoz, Mudi....
2018. okt. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Az én borderem 6-7 éves koráig ment mindig más emberekhez, ha lehetősége volt rá, azóta nem igazán érdeklik, nem tudom h mi fordult át benne, de örülök neki :)


Egy csomó más bordert ismerek, akiknek hasonló a hozzáállásuk, odamehet hozzájuk bárki, simogathatja, ölelgetheti őket és ők ezt teljesen ignorálják.

2018. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak egygazdás borderek. Munkavonalban kifejezetten sok olyat látni akik egyáltalán nem érdeklődnek más emberek iránt, csak a saját gazdájuk érdekli őket és másokat ignorálnak vagy elkerülnek. Nekem is van egy teljesen egy gazdás borderem és több ilyet ismerek személyesen.
2018. okt. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mudim már van. <3 Gondolkodtam, hogy nyitok más fajta felé, mert a kedvenc tenyésztőm valószínűleg már nem hoz le almot :( De még meglátjuk. Két kutyám van, az egyiküknek úgy látom elég volt a sportból, nekem viszont van még szabad kapacitásom. :)
2018. okt. 5. 09:21
 8/8 A kérdező kommentje:
A mudikkal nem terelünk, csak kipróbáltuk. De csak karámban lehetett. Nem tudom nagy területen mit csinálnának. Őket agilityre választottam.
2018. okt. 5. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!