Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 9 hetes Yorkshire Terrier...

Egy 9 hetes Yorkshire Terrier számára szeretnék megfelelő tápot választani. Melyik márkát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :-)


Segítséget szeretnék kérni kutya táplással kapcsolatban.

Egy 9 hetes Yorkshire Terrier számára szeretnék megfelelő tápot választani.

Melyik márkát tudnátok ajánlani?


A barf-os etetés számunkra egyenlőre nem opció.


Fontos, hogy teljes, tápanyagban gazdag legyen az étrendje, nehogy hiánybetegség alakulhasson ki, sem elhízás, alultápláltság, stb.


A Royal Canin-ról sajnos sok rosszat hallottam, így letettem róla.


A Brit márkát sok helyen megfelelőnek ítélik, bár azt mondják van ennél jobb is.


Az Orijen illetve Taste of the Wild márkát találom a legjobbnak, azonban sajnos nem vagyok hozzáértő, sem tapasztalt, így csak más véleményére tudok alapozni.


Segítsetek, kiskorában megfelelő neki a T.O.T.Wild Pacific Stream Puppy kiszerelés?

Nagykorában melyikkel érdemes etetni?


Sajnos kisebb testű kutyák(2-5kg), főképp Yorkik esetében kevés véleményt találtam.


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát és további szép napot kívánok!



2018. okt. 3. 15:38
 1/5 A kérdező kommentje:

Az is érdekelne, hogy hányszor, milyen időközönként lehet etetni.

Milyen jutalomfalatot lehet adni, illetve milyen zöldséget-gyümölcsöt ehet?

Mik vannak “tiltólistán”?


Valamint elfelejtettem feltenni azt a kérdést, hogy szerintetek milyen NÉV illene a legjobban egy KISLÁNY Yorkihoz? 😊


Kíváncsian várom a válaszokat!😊🐾

2018. okt. 3. 16:08
 2/5 anonim ***** válasza:

Én vagy a fressnapfban kapható Real nature vagy netről rendelős tápot a Premiere -t tudom ajánlani. Mindegyik nagyon minőségi cucc.

A legjobbak az alább linkelt cuccok.Mivel kistestű kutyáról beszélünk, így beleférhet anyagilag.


[link]


[link]


Nagy mennyiségben nem érdemes neki +növényeket adni, max néha kis jutalom gyanánt.

Tilos a: mazsola,szőlő,paradicsom,csokoládé és minden ami xilitet(nyírfacukor) tartalmaz.

Mehet az: alma,körte,dinnye,répa,szeder,áfonya,banán


Jutalomfalatnak én ezt ajánlom:

[link]


Névnek a Molly jut eszembe.

2018. okt. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én taste of the wild halas táppal neveltem fel egy kölyköt, most két felnőtt kutyám eszi ezt. :) Váltottunk sokszor, hátha van jobb, de mindig visszatértünk ehhez. A tápon rajta van, hogy hány kilós kutyának mennyi tápot kell adni. Ezt el kell osztani három fele, később (pár hónap múlva) két fele, majd egy éves kora körül egybe megkaphatja.


Jutifalinak a boltban kaphatóak tök jók, bár én ha tanítom őket akkor mindig virslit, sajtot adok, mert attól nagyon motiváltak. :)

[link]

Ez a kép pedig nagyon jól összefoglalja, hogy mit NE. Amit én szoktam nekik adni: alma, répa, édesburgonya, egy-egy szem áfonya, sütőtök. Ezeket szeretik. :)

2018. okt. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 9 hetes kutyusnak keresek jelenleg tápot, még nincs nálam a pici. Ami nekem kezdetben szimpatikus volt: Orijen, Acana, N&D. Ezek nagyon jó minőségű tápok, magas hústartalommal, viszont letettem róluk, mert emellett nagyon magas a fehérje/zsír tartalmuk. A tenyésztő is azt javasolta, először 27-28% legyen a fehérje 5 hónapos kortól pedig lehet még alacsonyabb 24-25%. Az előbb említett tápoknak pedig 35-38%.


Amikkel azóta szemezek, ideális összetevői vannak és a fehérje sem brutál sok, mégis van benne rendesen hús:


Platinum Puppy - ez nagyon tetszik, csak más eljárással készül a táp, több a nedvességtartalma, ezáltal picit puhábbak a szemek. Viszont így kevesebbet kell rágnia a kutyusnak, pedig a rágás sokat segít, hogy ne legyen fogköves. Ezt leszámítva prémium kategória, sok husival.


MARP - itt nem találtam kifejezetten kölyöknek való tápot, de sok helyen olvastam, hogy bármelyik életszakaszban jó lehet, mert ideális az analitikai összetevők aránya. Több táp is felkeltette az érdeklődésem ettől a márkától.


Taste of the Wild - Ezzel is szemezek, benne van nálam is a pakliban.


Egyelőre ezeket találtam én. Hiába tetszik nagyon mondjuk az Orijen, túl sok lenne szerintem. Lehet egyszer teszek vele egy próbát.


Viszont én úgy tudom, hogy 1 hónapig jó, ha azzal etetsz, amivel a tenyésztő etette a kutyust, akkor is ha nem a legjobb táp. Valamint, hogy fokozatosan válts át másik tápra, először keverve azzal amit evett. Nem tesz jót a hírtelen váltás.

2018. okt. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! 😊

Hasznos dolgokat írtatok! 😊


A T.O.T.Wild-ról hosszasabb utána járás következtében rosszakat olvastam, a Fb-os oldalukon is eleggé negatív a visszajelzés.


Egy középkategóriás tápban gondolkodom most, a Brit márkától, “Small breed” puppy kategóriában.

Nekem jónak tűnik, legalább Eu-s készítmény.

Ugyanis a T.O.T.W. amerikai import, ott megengedőbb a szabályrendszer mint nálunk, mind az emberek mind az állatok táplálásával kapcsolatban, tudomásom szerint. Szerintem, emiatt lehet az a sok rossz visszajelzés is, hogykevésbbé veszik szigorúan a dolgokat. Gondolok ezalatt összetételre-arányokra-gyakori változtatásokra-gmo-ra.


Tudtok még ajánlani Eu-s megbízható (ha nem is a legjobb/prémium) középkategóriás tápot?


Fontos számomra, hogy az Abc-zoo webshopon elérhető legyen.

2018. okt. 3. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!