Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontosnak tartod a munkakutyák...

Fontosnak tartod a munkakutyák tenyésztése esetében (pl juhász-, pásztor-, vadász-, őrző-védő fajták) a munkavizsgát, ösztönpróbát? Kérlek indoklást is írj!

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

természetesen. Nem sok értelmét látom ezeknél a fajtáknál a "show-vonal" tenyésztésének, hiszen ezek munkakutyák

(és láthattuk már mit csinált a show-vonal pl.a spiccből, a husky-ból...stb)


Tehát csak azoknak az egyedek tenyésztésének van értelme amelyek wesenje megfelel az eredeti vonalnak.

2010. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen fontosnak tartom. Mégpedig "önző" szándékból. Én nem tudnék kutya nélkül élni, de úgy sem hogy kb annyiről szól az életem: séta, kutyuli, mutyuli, játék, etetés. Nekem mindig csinálnom kell valamit, mozogni stb. Ehhez jól jön egy munkakutya, de mit ér a munkakutya ha nincs már benne munkakedve? A sok kutyafajta érték, meg kell őket őrizni, mert már így is nagyon egyfelé akarják formálni mindet.
2010. jún. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
Igen. Mert a kutyafajtáknak elsősorban nem a külleme a lényeg, hanem amire tenyésztik, tenyésztették. Nem kéne külön show és munka vonalnak lennie, hanem a standardnak megfelelő, szép, munkaképes kutyákat kéne tenyészteni.
2010. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!