Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg van olyan, hogy...

Tényleg van olyan, hogy tenyésztő törzskönyv nélkül ad kutyát?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek pár hónapja lett kutyája, azóta most voltam náluk másodszor. Az árát nem kérdeztem, de a törzskönyvét meg szerettem volna nézni, mire közölte hogy nincsen. Rákérdeztem mégegyszer, hátha félreértettem és valakitől örökbefogadta, de ő szentül állítja hogy tenyésztőtől hozta, csak azért nincs törzskönyve mert úgy sokkal drágább lett volna a vételár. Ilyen tényleg van? Mert sosem hallottam róla.

2018. okt. 3. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs. Ismerősöd egy áltenyésztőtől vette a kutyát, aki valójában szaporító...
2018. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szaporító volt.Egy laikus mint az ismerősőd azt hitte,hogy tenyésztő ,valószínűleg azt is állította a szaporító.Egy tenyésztő mindig és csak tk-val ad kutyát.
2018. okt. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tk ára nem kerül sokba.


Amellett a 100.000< forint mellett meg se kottyan.

2018. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A szapik bevált módszere. Mindegyik ezt mondja, mert a laikusnak fogalma sincs, hogy mennyi a törzskönyv. Amúgy hat ezer forint körül van a tk.
2018. okt. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk gyerekkoromban volt egy többféle hibával is rendelkező német dogunk.

Törzskönyv nélkül hoztuk el, sokkal olcsóbban, mint az alomtársait, de kaptunk egy fénymásolatot a származási lapról, és benne volt a szerződésben, hogy ha igazoljuk az ivartalanítást, akkor megkapjuk a (rendes, nem fénymásolt) származási lapot. Így is lett, mindkét fél tartotta a szavát.

Ez (vagy ehhez nagyon hasonló) az EGYETLEN eset, amit el tudok képzelni, hogy VALÓDI tenyésztő törzskönyv nélkül ad ki kutyát. Nyilván nem akarta, hogy a színhibás és harapási hibás kutyát bárki is tenyéssze. Ugyanakkor ez a kutya nekünk, családi kutyának tökéletes volt, nagyon szerettük.

2018. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Milyen az a harapási hiba?
2018. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

A német dog standardja szerint az ollós harapás a megkívánt. Ha ettől bármennyire is eltér a kutya fogazata, az nem kívánatos.

Itt találsz arról egy ábrát, hogy ez mit jelent (kicsit görgess le):

[link]

A mi dogunknak kicsit a felső fogsora előrébb állt, de ez a mindennapokban nem zavarta őt.

2018. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Klasszikus szaporítós trükk ahogy már felettem is írták.

Kivételes esetben tényleg van, hogy később kapja meg az ember, mint ahogy a német doggal írta az egyik válaszoló, illetve nálam is várni kellett 2 hónapot amíg kiállították az export tk-t, mert külföldről hoztam a kutyát. Persze nem csak a törzskönyv az egyetlen amiről meg tudtam állapítani, hogy tenyésztő az illető, így megbíztam benne, és meg is lett a tk.

De ez a szöveg, hogy törzskönyvvel drágább.. bullshit, már bocsánat. Sajnos sokan bedőlnek ennek :(

2018. okt. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha valakit még érdekel.

Sajnos van ilyen. Az oka: a tenyésztési szabályzat szerint egy tenyészszukától csak korlátozott számú alom hozható le a kutya élete során. Pl. német juhász esetén összesen nyolc, és csak a kutya 8 éves koráig, tehát ennyit lehet törzskönyvzeni. Plusz az almok nem jöhetnek közvetlenül egymás utáni tüzelésből, mert akkor sem lehet törzskönyvezni. Valamint egy alomból csak 8 kutyát lehet törzskönyvezni (de tudjuk, hogy akár 10-12 kiskutya is születhet).

Na most, ha egy lelkiismeretlen tenyésztő ennél több almot hoz le egy szukától, vagy az almok egymás utáni tüzelésből származnak, akkor azokat az almokat nem tudja törzskönyvezni (sem a 8 feletti szaporulatot). Ezért van az, hogy azt hazudja, hogy azért adja a kiskutyát törzskönyv nélkül, mert úgy drágább lenne, vagy mert hobbi célra adja, stb. stb. Az ilyen tenyésztő semmivel sem különb a kutyát kizsigerelő szaporítónál.

2021. jan. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!