Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát meg lehet tanítani,...

Egy kutyát meg lehet tanítani, hogy igent vagy nemet bólogasson?

Figyelt kérdés
Láttam egy videót youtube-on, ahol a kutya bólogatott a gazdájának, és úgy tűnt, tényleg tudja mire mond igent vagy nemet. Abban szinte biztos vagyok, hogy egy kutya sokmindent ért ha okos, és abban a családban él ahol felnőtt. De vajon tudna e így bólogatni?
2018. okt. 3. 22:08
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Meg lehet neki tanítani a mozdulatot,hogy bizonyos vezényszóra,kézjelre megcsinálja.
2018. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Honnan tudná, hogy mire mond igent, nemet? Azt sem tudja, hogy a bólogatás mit jelent. Honnan értené az emberi beszédet? (Most ezt tényleg magyarázni kell?) Ez egy betanított mozdulat, semmi több. Cukik a kutyusok, meg minden, de azért ne ruházzuk már fel őket mindenféle hiper-szuper képességekkel.
2018. okt. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
Egyébként most jelent meg az angol tudósok legújabb eredménye, miszerint a kutyák nem okosabbak, mint sok másik állat, csak mi hisszük azt.
2018. okt. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

24%! Nem te vagy a kutya gyülölő?

A kutyák érthetnek szó parancsokat, társíthatnak hozza jelentést, de konkrét mondatokat nem.

Ha meg is tanul bólogatni pl. arra, hogy "kérsz e enne!?"

Akkor sem magát a kérdést értelmezi, hanem valemilyen furcsa kutyás módon (fogalmunk sincs jelenleg, hogy hogxybgondolkoznak) magára a cselekményre, a étel osztasra asszociál, vagyis azt megtanulhatja esetleg, hogy a bolíntásért kap enni, ahogy máskor meg a pacsiért, várakozásért, de magát a kérdést nem tudja értelmezni.

Viszont jó a fülük és bizonyos szavakat megtanulnak, ez tény. Ilyenek a vezény szavak, ül, fekszik, stb.

A séta szót, ha kihalják egy beszélgetésből, kontextustlól függetlenül bezsonganak, stb., stb.


A kutyák amúgy valóban nem okosabbak minden állatnál, persze ez, hogy "nem okosabbak mint bármilyen más állat" hülye kijelentés, mivel értelmezhető úgy, hogy egy csigánál sem, pedig de.

Viszont mondjuk egy macskánál, vagy hasonló emlős állatoknál már tényleg nem feltétlenül, csupán átlagos emberindefinició szerint...

De amúgy mi is az az okosság? Feltétlenül okosabb lesz e egy állat, ha képes és akar is együttműködni az emberrel?

Szerintem a válasz, hogy nem feltétlenül, de ez csak az én szubjektív véleményem!

2018. okt. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Meg lehet tanítani, és ha elég okos a kutty, akkor lehet egy "titkos" jel arra, hogy mikor bólogasson vagy rázza a fejét.


Volt anno egy csodaló, aki tudott számolni. Egyszerűbb egyenleteket mutattak neki, ő pedig a patájával annyit dobantott, amennyi a megoldás volt.


Valójában ő csak elkezdett dobolni, ahogy azt megtanították neki, majd amikor a gazdája titokban jelzett neki, abbahagyta.

2018. okt. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Azt nem tudom, hogy az igen, vagy a nem kifejezésére a fejrázással, vagy bólogatással meg lehet e tanítani, de nekem volt barátnőm, aki kérdezte esetenként a kutyáját, amely kicsi korától szokva volt ahhoz, hogy rendszeresen önálló döntést hozzon.

A séta procedúrája egyet jelentett az ürítéssel, és amikor az már aktuális volt, megkérdezte tőle, kérdő hangsúllyal és arckifejezéssel, hogy 'séta?' és erre láthatóan a kutya vagy így, vagy úgy döntött, odahozva, vagy nem a pórázt.

Házmesterek voltak és a lány mindig otthon volt, így akkor vitte ki az ebet, amikor annak már láthatóan szükségre kellett mennie, így nem kellett nagyot fordulnia vele, volt rövid, hosszú útvonala, ettől függően.

Más esetben is előfordult, amikor a kutya döntésétől függtek dolgok, aminek visszajelzése érthető volt mindenki számára, csupán az nem bólintással történt, bár szerintem ha nagyon akarták volna, meg lehetett volna tanítani rá.

2018. okt. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Egyszerűbb egyenleteket mutattak neki, ő pedig a patájával annyit dobantott,"


Ez viszont igaz volt. Valójában magasabb iskolába akarták járatni, de ő csak az elsőfokú egy-ismeretlenest tudta kidobogni.

2018. okt. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!