Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulit nyírása, ha nem engedi?

Pulit nyírása, ha nem engedi?

Figyelt kérdés
Nagyapám halála után befogadtam a puliját, mert senkinek sem kellett, de nem akartam hogy elaltassák. Két hónapja van nálunk, de képtelen vagyok megnyírni. Próbálkoztam kutyakozmetikussal, de egyet sem találtam, aki házhoz jönne, én bevinni nem tudom. Próbálkoztam egy Sedalin nevű géllel elkábítani, de még így is rám morgott, amikor próbáltam megnyírni. Amúgy is olyan a szőre, mint az üveggyapot. A kutya barátságos, de bizalmatlan. Nem tudom mi tévő legyek.
2018. okt. 4. 15:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Puli*
2018. okt. 4. 16:00
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát pedig valahogy vidd el, ismerős nem megy arrafelé? (Persze a kocsit gondosan le kell takarni ott ahol a kutya van)

Vagy busszal nem lehetséges? Mivel a puli nem egy nagytestű csak szájkosár kéne rá.

2018. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem első körben inkább állatorvoshoz vidd, ott el tudják bódítani és pikk-pakk leborotválják a szőrét. Egy kozmetikus nem is biztos hogy vállal "veszélyes" kutyát.
2018. okt. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a kutya bizalmatlan. Elhozni is alig tudtuk 150 méterrel arrébb lévő házunkhoz, a nyakörvet nem tűri.Van autóm, elvinném én, de hogy, ha nem engedi? Most lehet jönni azzal, hogy meg kellett volna nevelni, de ismétlem két hónapja van nálam, és k.rvára nem akarom hogy odakapjon, mert azért egy 25 kilós kutyáról beszélünk.
2018. okt. 4. 16:15
 5/14 A kérdező kommentje:
15* kilós
2018. okt. 4. 16:19
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátkozz vele, hagyj neki időt, foglalkozz vele sokat.Ha megismer, bízni fog benned előbb-utóbb.Én mentettem utcáról kutyát, ami már kb simogatásra morgott, pár héten belül nagy barátság lett, tenyérnyi sebet gyógyítottunk rajta meg, stb.
2018. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Házhoz nem tudsz kihívni dokit? Elbódítja és lebororválja. A következő esedékes alkalomra meg talán már összebarátkoztok.
2018. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ezzel a módszerrel próbálkozok jelenleg, aztán hátha előbb-utóbb engedi hogy elvigyem, de jelenleg a kocsi hangjától már morog és ugat.
2018. okt. 4. 16:23
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

ha 25 kilós, akkor nem puli, hanem valami más is van benne. Pulinak a max súlya 15 kg körül van. Vannak házhoz is kimenő kutyakozmetikusok, de ha neked nem engedi, akkor egy vadidegennek sem fogja, hiába ért hozzá. Szájkosarat nem tudsz rátenni? Olyat, amilyent az állatorvosok is használnak, ami összefogja a száját és szövetből van? Mert azt viszonylag egyszerű lenne ráhúzni. Mellé egy kis nyugtató, és úgy talán menne. Házhoz kijövő állatorvos sincs? Vagy a környéken állatmentő, akár civil is, aki ért a kutyák befogásához, megközelítéséhez? sajnos, ha a kutya bizalmatlan, és agresszív lehet, akkor mindenkinek a legjobb módszer a szedálás, neki is, a közreműködő embereknek is ez a legbiztonságosabb és stresszmentesebb.

Amúgy nagyon gáz állapotban van a bundája? Nem megoldható, hogy egyszerre csak mindig egy kicsit nyírsz belőle, mondjuk a legnagyobb loboncokat, és közben jutalomfalatokat adsz neki, ha szépen hagyja? Mivel jön a tél, talán nem lenne a legjobb nagyon megnyírni, de persze ha teljesen össze van állva a bundája, akkor az is érthető, ha nem megy másként.

2018. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, közben látom, javítottad a súlyt.
2018. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!