Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy 6 hónapos golden...

Ha egy 6 hónapos golden retriever egyáltalán nem mutat semmiféle agressziót, akkor ugye később sem fog?

Figyelt kérdés

Mindenki ijesztget, hogy a goldeneknél egyre több a kiszámíthatatlan, harapós, gyenge idegrendszerű kutya, és hogy biztosan az enyém is ilyen lesz, csak még kicsi.

A kutyának egyébként bűbájos természete van, nem fél semmitől, tűzijátéktól sem, vihartól sem, szépen fekszik bent ilyenkor. Ugatni sem szokott soha.

Valóban előjöhet még belőle az agresszív jellem?



2018. okt. 4. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is csak azok a goldeneknek gyenge az idegrendszerük a legtöbb esetben amelyikek szaporítóktól származnak tehát nincs törzskönyvük.

Még sokat változhat a viselkedése hisz még kölyök. Előjöhet ivaros korára az agresszió ha kan de ez nagyon ritka szerintem.

2018. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ilyet még nem hallottam a goldenről, de persze előfordulhat.


Amúgy a mienk kb. 2 éves kora körül "tanult meg" ugatni, előtte hangja se volt. És bőőőőőven felnőtt volt, mire egyáltalán azt a fajta természetes "agressziót" mutatta, ami pl arra kell, hogy idegen támadó kutyára rámorduljon pl, inkább bújt hozzám mindig is, hogy védjem meg, még a szőr se állt fel a hátán.


Ha kölyökként ennyire jó természete van, nem fog gyökeresen megváltozni, ha nem teszitek tönkre őt, de akkor nem is aggódnál. :)

2018. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban rengeteg az agresszív golden, labrador, border és egyéd divatfajta. Ez egyrészt idegrendszeri gond, másrészt rossz szelekciós gond, harmadrészt nevelési gond lehet. De nem törvényszerű!


Egy normális, jó goldennek óriási tűréshatárúnak, kiegyensúlyozottnak, magabiztosnak, ember centrikusnak kellene lennie. Minden egyes kutyából ki lehet hozni az agressziót, de normális tartás és normális gazda mellett egy normális retrievernek nem kellene soha agresszívnek lennie.

2018. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem tudom, de én még bármilyen szinten is agresszív goldent/labradort még életemben nem láttam. Max erőszakosan nyomultak egy kis szeretetért.
2018. okt. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig jó idegrendszerűnek tűnik, akkor lehet remélni, hogy később is az lesz. Viszont van, amikor bizonyos mértékű agresszió teljesen jogos: a nővéremet például egyszer elkezdte zaklatni egy hajléktalan, az akkor 4 év körüli kutyánk elég határozottan beállt a tesóm mellé, borzolt, egy kicsit morgott is. Később néhány házalóval is eljátszotta ezt, de egyébként olyan helyzetekben is békés, amikor én már kiakadnék.
2018. okt. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!