Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kell kutyának adni vitaminkész...

Kell kutyának adni vitaminkészítményt?

Figyelt kérdés

Eddig nem kapott sosem, makk egészséges,

12 éves lesz januárban (bár ez abszolút nem látszik rajta 😁), kb. 20 kilós kis-közepes testű husky-tacskó keverék

kinti kutya (bár a házba is gyakran behozom).

Fressnapfos Premiere Best Meat Adult tápot kap, egyszer-egyszer főzök neki natúr csirkehúst is, imádja az uborkát, bár ezt inkább nyáron kap, szereti a káposztát, karalábét.


Most a papagájaimnak vettem multivitaminkészítmény-cseppeket, erről ugrott be, hogy kutyáknak is van ilyen és szükséges-e nekik adni?


Köszi a válaszokat! Amelyik hasznos azt értékelem ☺



2018. okt. 5. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Szia!

A kutyának általánosságban, amennyiben megfelelő minőségű eledelt kap, nincs szüksége + vitaminra, kivéve a következő eseteket: Betegség, műtét vagy egyéb akut, hosszú távú felépülést igénylő orvosi beavatkozások, kóros betegségek, és idős kor.


Tehát, mivel a kutyusod szép idős kort ért meg, egészséges. Hajlott korára való tekintettel lehet neki vitamint adni, mely segíti az öregedő szervezetet. Az öreg kutyának adható vitaminokkal kapcsolatban keresd meg a dokitokat, ő pontosan tudni fogja mit lehet adni a kutyusodnak. Amennyiben nem akarod bevonni az orvost, nézz körbe a természetes vitaminok között. A BARF-os webshopokban több is van, teljesen természetes összetevőjűek, nem terhelik feleslegesen a szervezetet. A Spirulina pl. egy nagyon jó vitaminforrás.

2018. okt. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Első jól leírta.


Ha normális kaját kap, többnyire olyan tápot ami mindenféle vitamint, ásványi anyagot tartalmaz, és időnként váltod is a tápot tehát nem egy fajtát kap éveken át akkor felesleges. Persze ha otthoni maradék kajákat eszik amibe én szerintem plusz tápanyaghoz jut ami a tápokban annyira nincs benne az sem probléma. De ha egész életében csak egy fajta tápot eszik, esetleg konzervkaját akkor is inkább változatosan egyen ilyeneket. Plusz vitaminokra akkor van szükség ha már betegeskedik, és az állatorvos is tanácsolja hogy bizonyos dolgokból nem árt pluszba bevinni akkor esetleg.

2018. okt. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szép kora van :)

Én a helyedben fél évente eljárnék egy teljes laborra, ott kiderül, hogy miből van hiánya esetleg. Akkor már ott alapból tudsz az állatorvossal konzultálni, hogy kell e valami.

Az én orvosom mondta, hogy ő 8-9 éves kor körül ajánlani szokta ezt a fél évenkénti labort. Nemcsak a vitamint, hanem ugye mindent néznek, és ha ne adj isten kialakulóban van valami betegség azt hamar el tudja kapni.

2018. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezeket tartalmazza a tápja a leírás szerint:


Tápértékkel rendelkező adalékanyagok/kg: A-vitamin 18000 NE, D3-vitamin 1200 NE, C-vitamin (aszkorbin-monofoszfát, kalcium-natrium-só) 250 mg; E-vitamin 200 mg; réz (réz-szulfát, monohidrát) 10 mg, vas (vas-karbonát) 155 mg, jód (kacium-jodát, vízmentes) 1,6 mg, mangán (mangán-(II)-oxid) 14 mg, szelén (Saccharomyces cerevisiae-ből előállított szelén-metionin*) 0,15 mg, cink (cinkoxid) 67 mg, taurin 510 mg.



Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 6. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Best Meat Senior is mehet neki már.
2018. okt. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!