Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szelídnek mondott kutyafajtá...

A szelídnek mondott kutyafajták megpróbálják védelmezni a gazdájukat, ha az utcán megtámadják, belé kötnek?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok mint az újfundlandi, berni pásztor, husky, nem munka vonalú német juhász, ír/angol/egyéb szetter, stb.

Tehát ami elsősorban mentő, szánhúzó, vadász vagy egyéb, de nem elsősorban örző vagy harci kutya, alacsony az agresszió szintje...


Vagy mit csinálnak ezek a kutyák abban a helyzetben ha a gazdájukra támadnak?


2018. okt. 7. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Csak nagyon kevés kutya támad ilyen helyzetben. De az is általában félelmi agresszió, tehát nem a gazdát védi, hanem magát érzi veszélyben. De elsősorban kitér a támadás elől. Ugyanez berninél és jack russelnél is.


Egyébként nem kötnek beléd. Egy ekkora méretű kutyával sétálsz nem valószínű hogy megtámad bárki is. Maga a külleme max elrettentő

2018. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Újfundlandi mellett ember legyen a talpán aki beléd köt.
2018. okt. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Csaka mérete ijeszti el. Különben a kutya fut. Főként újfundlandi, berni pásztor, szetter esetben
2018. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Nincs olyan hogy harci kutya. Illegálisan harcra képzett kutyák vannak,de attól még nem könyvelheted el a fajtát harcinak. Személy szerint mindig nagyon rosszul esik mikor ilyet olvasok hallok. Nekem is van egy ilyen kutyám amire ezt mondják mert nem ismerik.
2018. okt. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

"Nincs olyan hogy harci kutya. Illegálisan harcra képzett kutyák vannak,de attól még nem könyvelheted el a fajtát harcinak."


Én azokra a fajtákra céloztam melyeket évszázadokon keresztül arra képeztek, kifejezetten arra a célra tenyésztettek, hogy (akkor még legálisan) viadaloztassák Őket más kutyákkal, bikákkal, állatokkal...

Ezeknek a kutyáknak a mai napig magasabb bizonyítottan az agresszió szintjük, de a legtöbbjük kifejezetten alkalmatlan a habitusa miatt az örző-védő feladatok ellátásara, ugyanakkor a kérdésben azért vontam ki Őket a felsorolásból, az örző-védőzni alkalmas kutyákkal egyetemben, mert Ők (gondolom én) nagyobb eséllyel reagálnak agresszióra agresszióval.

Én meg elsősorban arra lennék kivancsi, hogy a többi tipusú kutya mit reagálna, ahogyan azt a kérdésben írtam.

2018. okt. 7. 23:48
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Esetleg tudnál linket küldeni arról a bizonyításról?

És igen azt csak te gondolod, hogy hamarabb reagálnak agresszióra agresszívan. Apunak rottweilere volt és soha nem támadott másik kutyára. Nekem 2 amsztaffom van, mikor sétálok velük és mondjuk össze futunk egy másik kutyával és az agresszívan viselkedik, ugat, morog és nekik akár szaladni, még akkor sem foglalkozznak vele ha nincs rajtuk a póráz és hang nélkül sétálnak tovább mellettem. Itt most nem a fajta a lényeg hanem minden nevelés kérdése. Szerintem egy csivava sokkal agresszívabb mint ezek a bizonyos "harcikutyák" és nem csak erre a kettő fajtára gondolok hanem a masztifra a malamutra a német juhászra és társaira.

Tehát ha tegyük fel, hogy te azt szeretnéd, hogy meg védjen a kutyád akár ha betörtek hozzátok akár ha az utcán rád támadnak, arra bármelyik fajta vagy akár keverék alkalmas megfelelő tanítással. Bármelyik kutya megtanulja ha arról van szó.

2018. okt. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre a válasz megint lemaradt😅😅

Szerintem nem lépnének fel agresszíven a támadó ellen hiszen nem tudhatják, hogy ez az ember most megtámadja a gazdám. Akkor védene meg ha tudná, hogy mi történik, kapna erre képzést.

2018. okt. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy a rottweiler sosem volt harci kutya, hanem rómában mindenes munkakutya (pásztor, igavonó), később pedig területörző leginkább.

De azzal kapcsolatban is vannak fentartásaim, hogy mennyire lehet valakinek fajtatiszta kutyája, ha "amastaff"-nak hívja.


És nem, a kutyák jelleme és képességeik nem egységesek, nem minden nevelésen múlik, ha ez így lenne nem lennének fajták, vagy csak egy fajta lenne, s azt megtanítaná mindenki szépen magának arra amire kell.

De egy szamojéd nem fog vadászni, egy akita nem fog senkit kimenteni a vízből, border collie nem fog szánt húzni és shar-pei nem fog nyájat terelni... Akkor sem ha arra próbálod tanítani.

2018. okt. 8. 03:32
 9/15 anonim ***** válasza:
71%
6: értjük ezt a hülye dumát, de a valós tényekkel se árt tisztában lenni, mielőtt elmerülsz a rózsaszin cukorfelhők világában
2018. okt. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Felesleges ezen vitatkozni is mivel aki nem ismerkedett még össze egy "harci" kutyával sem úgy sem fogja máshogy gondolni.

2018. okt. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!