Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Flexi pórázon sétáltatott...

A Flexi pórázon sétáltatott neveletlen ebeket miért engedik oda olyanhoz, aki nem kedveli őket vagy fél tőlük?

Figyelt kérdés

Elnézést attól, akinek jólnevelt a kutyája, de egyre több ilyen látok. Gazdi Flexi sétáltatja, általában kistermetű kedvenceket. De a szerencsétlen mindenkihez ugatva oda akar rohanni a gazdának meg eszébe sincs visszafogni... Én is sétáltam az utcán, két lépcsőházzal arrébb lakik egy nő egy ilyen ugatós vakarccsal, a kutya egyszer ugatva rohant hátulról a vádlim felé szélsebesen, mikor ránéztem a gazdára csak ordít hogy nem harap. Kösz. Abszolút nem úgy néz ki...

Másik eset, egy kislány a nagymamájával volt, az unokája úgy tűnt keresgélt valamit földön guggolva, erre jött egy Yorkie és két mancsát feltette a gyerek hátára..



2018. okt. 7. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Sok gazda nem feltételezi, hogy a kutyáját más nem szeretheti, esetleg félhet tőle (esetleg összekoszolja az öltönyét)
2018. okt. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
49%

Az enyém is csinál ilyesmit néha, nem tudom miért, menhelyi kutya volt, a nagy kutyáktól általában fél és azért ugatja. a kicsiket is megugatja néha, azokat is amelyiket ismeri és játszani is szoktak. Nem tudom miért jött ez neki elő az utóbbi időben, az elején amikor befogadtam csak a nagyokat ugatta néha. Szóval én azért engedem oda, mert már ismeri és nem akarom, hogy az összes kutyáktól féljen.

Persze ha az ismerős kutyát is csak távolabbról ugatja a közelében abszolút barátságosan viselkedik.

2018. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Hát erre én olyan magyarazatot kaptam személyesen hogy nem tudja visszafogni a kutyát. A szitu a következő volt. Falun lakok, van egy nagyon baratságos rotim (néha túl nagy örömbombaval rohana oda masik kutyához persze dolgozunk az ügyön) jött a felnőtt hölgy (nem 20kg vasággyal együtt) és a yorkija. Na hát a yorkiba kb 3 agresszív pitbull veszett el és azonnal a bokamat célozta amire a rotim válasz az volt hogy közénk állt és rámorgot. Persze az enyém volt a neveletlen és altatásra szorul mert az övével nem lehet mit csinálni és a flexi pórázzal nem lehet visszahúzni a másfél kilós yorkit. Mivel se a kutya se a gazda nem normalis nagy ívben kerülöm őket és már a kutyám se akar cimbizni velük.
2018. okt. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!