Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben rossz érzés?

Séta közben rossz érzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Arra lennék kíváncsi, hogy ti ha lakott területen sétáltok a kutyával (pórázon persze), akkor nem féltek attól, hogy a kapun belül őrjöngő kutyák kiugranak és nektek támadnak?

Tegnap az egyik háznál egy baromi nagy Bernáthegyi volt, ugatott, pedig még nem voltunk közel, inkább visszafordultunk, mert az kiugrik, akkor mindketten hullák leszünk. Vagy szintén tegnap egy nyitott kapunál kiszaladt egy kis termetű kutya és bár közel nem jött, de azért igencsak ugatott. Alapvetően nem félek a kutyáktól, de ha én is kutyával vagyok nem tudom, nem támadnak-e meg.

Kell ettől félni?

A kutyám kb 30 kilós kölyök, 5 hónapos, jól nevelt, ő nem húz a kapuk felé, nem áll meg ugatni, szépen jön mellettem, mintha mi sem történt volna.

Eddig nem nagyon mentünk egyébként lakott övezetbe sétálni, szerencsére kisvárosban lakunk, az utcán végén szántóföldek, mező, patak van, így arra szoktunk menni,ott nincsenek kutyák, házak. Gondoltam kicsit ingergazdagabb területen is sétálgatnánk.

Ezek a kutyák egyébként csak kapun belül őrjöngenek vagy neki is mennek embernek, kutyának?

Igazából attól is tartok, hogy ha eléri a kutyám a felnőtt méretét (60-70 kiló) , akkor hiába nem agresszív, ha nekimegy egy másik kutya, biztos megvédi magát,akár még is ölheti, abból meg csak nekem lesz problémám. Szóval nem tudom, lehet marad a mező.

Ti merrefelé sétáltatjátok a kutyát.


2018. okt. 8. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ok félni, igen.

Régen én is ilyen környéken sétáltam vele.

A legtöbb kutyának csak bentről nagy a szája, mert védi a területét, de kint már békésebb. De sajnos van amelyik tényleg agresszív és ha kijut, nektek megy.

Esetleg hordj magadnál paprika sprayt, ilyen esetekre.

2018. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van ok félni nekem 4 kutyám van régebben tesómmal sétáltatuk őket kettesével de már nem merem őket kettesével hozni mert nem egyszer ránk támadott már egy kutya

Az egyik 7 hónapos volt mikor a gazdája véletlenül kiengedte a kapun mikor ment be és rátámadott az enyémre akit szerencsére időben felemeltem így engem kapott meg a kutya azóta az én kutyám agressziv idegen kutyákkal szemben mikor ott vagyok én is mert védeni akar



Én paprika spray-el szoktam menni néha forgalmas út mellett ami nagy szerencse mert egy tényleg támadni akaro kutyát egy kamion megijesztett adig mi eltudtunk menni


Amikor meg erdős,mezős részre megyünk at útszéléről magammal szoktam vinni egy nagyobb botot


Ajánlom hogy paprika spray legyen nálad mindig,mert ha még is összekapnának a kutyáddal vagy még elötte letudod fújni a támadó félt


Kutya függő hogy a kapun kijutás után mitcsinál,látam már olyat,hogy inkább elszaladt a másik irányba szaladgálni

2018. okt. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én kerülöm a veszélyes kutyákat.
2018. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én elkerülöm a rizikósabb részeket, a nagybáttyám kutyáját annó nagyon csúnyán megtépte egy kerítésen kiugró nj.


Ha látom, hogy egy 20 kg+ kutya olyan magasra ugrik a kerítés mellett, hogy a mellkasa elhagyja a kerítés vonalát, nem megyünk többet arra.

Acsarkodó kutyákkal nincs bajom, de nyilván tartjuk a pár m-es távolságot a kerítésnél.

Nekünk is volt már kirohanós kutyával jópár élményünk....

A kistestűek viszont nem érdekelnek, nem tudnának úgysem bántani..

2018. okt. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Sokszor amúgy a kutyáktól kevésbé van okod félni, mint a gazdáiktól. Nekem egyszer az ablakból szólt ki valaki (még kisebb koromban), hogy meg fog verni és takarodjak innen. Holott annyi volt a bűnöm, hogy a járdán sétáltunk a kutyával, a kerítése mellett, az övéjei pedig neki rontottak és elkezdtek őrült módjára ugatni mikor megláttak minket. Aztán én voltam a hibás hogy hergelem a kutyáit. Pedig csak elsetaltunk a járdán, ennyi. A keskeny útra meg nem megyünk ki, mert az autósok ledudálnak mert nem férnek el. (Ez egy kertvárosi részén volt amúgy).

A slusszpoén meg az volt, hogy aki beszólt nekem, az a nagyszüleim valamilyen ismerőse volt. Később el is beszélgettek vele a dologról. És akkor mondta hogy én hergeltem a kutyáit. Azért fenyegetett meg.

2018. okt. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!