Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért allergiás ilyen sok kutya?

Miért allergiás ilyen sok kutya?

Figyelt kérdés
Nagyon sok kutyás ismerősöm van, már szinte mindenki hipoallergén kaját vesz a kutyájának. Hasmenésük van, vakaróznak, ekcémások az allergiától. Az elején azt gondoltam, hogy ez a túltenyésztett kutyákra igaz, mint pl. francia bulldog (nem ismerek olyan francia bulldogot, amelyik ne lenne allergiás) de egyre több keverék kutya is, mostmár az enyém is allergiás lett! Nem értem egyszerűen, mi van ezekben a kajákban? Múlt héten derült ki, hogy azért van egy kopasz folt a kutyámon, és azért vakaródzik állandóan, mert ekcémás lett az allergia miatt. Állítólag a legfőbb allergiát okozó dolog a csirke, és a bolhanyál, nekem nem bolhás egyik állatom sem, kapják a spot on-t rendszeresen. Kezdek arra gondolni, hogy valami környezeti tényező miatt van ez, valami nem normális ebben a világban?

2018. okt. 8. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Csirkeallergia sem azt jelenti, hogy a csirkehúsra allergiás, hanem arra a tápra, annak az összetételére amit a csirke kap.
2018. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de ha ez igaz, szegény csirkéket milyen szarral etethetik? És ezt a csirkét eszi az ember is?
2018. okt. 8. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A tápok miatt, és a környezetszennyezés miatt. Nézd meg a tápot, amit etetsz, mi van benne? Gabona? Ha egy alapvetően húsevő, ragadozó állatot gabonával etetnek rendszeresen, akkor szerinted az jó az emésztésének? Azt is hallani, joggal, hogy az immunrendszernek nagyon sarkalatos eleme az emésztőrendszer, hiszen ha az emésztés felborul, nem fog jól működni az immunrendszer sem, mert nem kap megfelelő tápanyagokat, illetve nő a terhelés idegen ágensek révén. Utóbbi lehet az a baci is, amelyiket a tápos kutya gyengébb gyomorsava nem tud kellőképp eliminálni, de lehetnek a tápokban levő egyéb adalékanyagok is.
2018. okt. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Rátapintottál a lényegre. Sokan már azt boncolgatják, hogy a mai gyerekek azért fejlődnek ilyen gyorsan, mert tele vannak tömve a vágóhídi állatok növekedésserkentővel.

Tej és hús, ha jót akarsz magadnak, ezt a kettőt minimum egy megbízható őstermelőtől szerzed be a Tesco helyett. Ugyanitt keresd az okát, honnan az a rengeteg rákos ember. EGyébként az én macskám is allergiás marhára, halra is.

2018. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
A szója az, ami minden tápban ott figyel. Szerintem ez okozza a gondokat.
2018. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

azért mert sokan a táppal etetik meg a alutasakos sz*rral... a kutyának nyers hús való.

én mióta BARF módra etetem a kutyám nincs baja . elmult a szőrhullása, elmúlt a fogköve,nem büdi a szája és a lába is meggyogyult...

:)

2018. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
2018. okt. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Ismerek két pollenallergiás barfos kutyát. Hajukra kenhetik a nyers húsukat, ha a pollenek irritálják a kutyát...
2018. okt. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért amiért az emberek harmada is allergiás valamire. Mostanra kb mindent szétcsesztünk magunk körül. Szenyezett a levegő, a föld, és a víz is. Minden televan vegyszer, antibiotikum és hormonmaradványokkal ami aztán belekerül mindenbe amit megeszünk, megiszunk mi vagy az állatok. Ehhez jön hozzá amit az élelmiszeripar a feldolgozás során belepakol az ételekbe.
2018. okt. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!