Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy lány yorkim aki...

Van egy lány yorkim aki 5-hónapja szült. És lehet hogy tüzel? Vagy tüzelni fog?

Figyelt kérdés
Aszt vettem észre az egyik nap hogy a lánya hágja meg a fiu yorkim. De ő le marja magárol a kettö kutyát. De ő még nem tüzel ugy hogy nem tudom hogy miért másznak rá. Lehet hogy tüzelni fog?
2018. okt. 8. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincsenek ivartalanítva??
2018. okt. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi van? " a lánya hágja meg a fiu yorkim. De ő le marja magárol a kettö kutyát." Két kutya mászik rá a fiúra? Vagy ez most hogy van? Ezt nem értem. amúgy ez simán dominancia is lehet.
2018. okt. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azért mert aszt modják hogy megváltozik a kutya
2018. okt. 8. 23:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondják"

És ki mondja? A többi felelőtlen retardált, aki nem ivartalanít?

Esetleg utánaérdeklődhetnél állatorvosnál és nem az "azt mondják" - ra kéne alapozni. A kutya pedig maximum annyiban fog megváltozni, hogy nem ellik oda olyan kölyköket, akik aztán senkinek sem fognak kelleni.

2018. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 2. válaszolóhoz. Teljesen kibogozhatatlan, amit írtál. A fő kérdésre az a válasz, hogy igen, tüzelhet 5 hónappal a szülés után. A többi amit meg leírtál érthetetlen.
2018. okt. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el állatorvoshoz a kutyáidat,és ivaratalanítasd őket.Mindenki jobban jär,de főleg a kutyák.
2018. okt. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem egy nagyon "hiteles" forrás a harmonet oldala, de ha beírod a google-ba: "ivartalanítás harmonet" akkor az első 3 találatot nyisd meg és olvasd végig. De ha szeretnéd még küldünk pár linket privátban.

https://www.youtube.com/watch?v=HRHIxqdiNsQ

2018. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban "változik meg" ivartalanítás után a lány kutya, hogy ismét játékosabb lesz, és nem fog évente kétszer megbolondulni a kanok után.

Egyébként én azt hiszem értem, amit írtál, a szukának a lánya (azaz a kölyke, aki szintén szuka), meg a kan kutya hágja. na most ez nem csak párzási viselkedés, hanem dominanciát is jelezhet. Ez az egyik lehetőség, amiért csinálják. Jelezheti azt is, hogy valami hormonális változás van az 5 hónappal ezelőtt szült szukánál, ami nem biztos, hogy tüzelést jelez előre. Vannak olyan hormonális betegségek például, amitől megváltozik a szuka szaga, és hasonlít a tüzelő kutyákéhoz. Mindenképpen jó volna elvinni a kutyust az állatorvoshoz, és vele megbeszélni a dolgokat. Nagyon kicsi az esélye, hogy szülés után 5 hónappal betüzeljen, általában szülés után hosszabb idő szokott eltelni, még akkor is, ha egyébként 5-6 havonta tüzel, amikor nem szült. Viszont ha fiú kutyával is együtt tartod, akkor az ő érdekében is jó volna ivartalaníttatni, mert különben minden egyes tüzeléskor fel fogja csinálni a fiú kutya, és azt elgondolhatod, hogy nem tesz jót az egészségének, ha állandóan potyogtatja magából a kölyköket, arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben minden egyes szülésnél fokozott a komplikációk veszélye, hiszen a szervezetének nincs ideje kipihenni az előző vemhességet sem.

2018. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
"Aszt" gondolom, hogy akkor bejegyzett, tisztességesen adózó tenyésztő vagy és értesz hozzá, ezért nem értem, hogy miért itt kérsz segítséget.
2018. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg megváltozik a kutya: egy méhvel és két petefészekkel kevesebb lesz a testében. Micsoda botrány!

És a te életed vajon mennyiben változik meg, ha 100+ beltenyészetes, vérmérgezett pici yorkie kutyád lesz? Mit szándékozol velük csinálni majd?

2018. okt. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!