Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lazacolajat mivel kell...

A lazacolajat mivel kell helyettesíteni 8 hetenként?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy nem szabad csak 8 héten át adni, mert gátolja az A-vitamin felszívódást (ha jól emlékszem) és 8 hetrenként kell egy 8 hetes szünetet tartani amikor más fajta olajat kap...

De milyet kell neki adni olyankor?

Annyi féle van, kendermagolaj, lenmagolaj, stb.


2018. okt. 9. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

E-vitamint, nem az A-vitamint. Ha egészséges a kutya, akkor egyáltalán nem szükséges másféle olajat adni neki a szünetben, mivel bőven elég bőrnek-szőrnek időnként kúraszerűen a lazacolaj. Ha valami speciális okból mégis szükséges neki, akkor attól függ, mi miatt. Omega zsírsavtartalma a lenmagolajnak nagyon magas, tehát ha emiatt adod a lazacolajat, akkor ezzel lehet próbát tenned.

Nekem személyes tapasztalatom az volt, hogy a növényi olajoknak nem igazán éreztem semmi jótékony hatását, de ahány kutya, annyiféleképpen reagálhatnak.

2018. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és a helyesbítést!


A szőre miatt szeretnék adni neki lazacolajat, mivel hullik és pl. a fülén kopaszodik (elvileg nincs semmi rüh, atka, stb. mivel volt orvosnál), meg ilyenek.

Jó lenne, ha gyorsabban túllennénk a vedlési időszakokon, elméletileg ezekre jó a lazacolaj.

Gondolom az omega 3-6 miatt.

Viszont az E-vitamin felszívódást mi az ami gátolja? Konkrétan az omega zsírsavak, vagy a lazacolajban valami más?

2018. okt. 9. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kendermagolajat szokták javasolni, 2-2 havonta válogatva a lazacolajjal, mi is így csináljuk. A kendermagolajnak nagyon magas az E vitamin tartalma.
2018. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valami más, nem az omega-zsírsavak. Szerintem egy 8 hetes kúra elég kell legyen, ha csak vedlés miatti bőr-szőr regeneráció a cél.
2018. okt. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vedléskor mi sörélesztőt adunk. Meggyorsítja a folyamatot. Úgyhogy a lazacolaj után mehet a sörélesztő kúra.
2018. okt. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!