Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van német törzskönyve a...

Mr.Döfidákó kérdése:

Miért van német törzskönyve a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Vásároltam kiskutyát itt Magyarországon, de két nappal később a tenyésztő egy német törzskönyvet küldött meg postán. Nem mondta, hogy a törzskönyv amit kapni fogok az német. Rákerestem a fedező kan kennelére és Ő is magyarországi akár csak a szuka. Tehát két Magyarországon lévő aktív tenyésztő, miért német törzskönyvet adott nekem? Telefonon azt mondta ha magyar törzskönyvet akarok hozzá az plussz 100 ezer forint. Ha átvertek holnap megyek a rendőrségre!

2018. okt. 9. 22:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
86%

Nos...van jó pár fajtában olyan tenyésztő, aki nem akar egyetlen magyar tenyésztői klubhoz sem tartozni. Általában személyes ellentétek miatt. Kicsi ország-mindenki ismer mindenkit.

Sokan megtalálják a módját, hogy másik országban törzskönyveztessék az almot.

Persze, utána itthon az új gazdának honosíttatni kell azt a törzskönyvet .

2018. okt. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
Lehet FCI által el nem ismert fajtát választottál. Ilyen volt régebben pl a Biewer Yorkshire terrier is. Ők külföldön törzskönyveztetnek, és nem FCI törzskönyvet kaptak a kiskutyák. Nézd meg az FCI oldalán az általuk elismert fajtákat. Egyébként tök egyszerű lett volna megkérdezni a tenyésztőjét nem?
2018. okt. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Az FCCI osztrák, legalábbis a honlap szerint.

A tenyésztők menüpontban ki tudod választani a fajtáját és megnézed, hogy itt van-e a tenyésztő. Több magyar is van fent. Illetve van magyar nyelvű része a honlapnak.

Viszont olyan összecsapott a honlapjuk, összesen van kB. 10 tenyésztő, hát nem tudom, hogy ki ismeri el őket, érdekes minden esetre.

Ha gondolod, akkor priviben küldd el a törzskönyvet és megnézem, illetve van ismerősöm a meoesznél is.

2018. okt. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként azt hiszem én is fel lennék háborodva, akkor, hogy ha ilyet kaptam volna. Még akkor is, ha amúgy egy rendes, honosítható tk-t kapok.

Ezt nyilván előre kellett volna közölnie a tenyésztőnek és ennek tudatában el lehet dönteni, hogy tőle vesz az ember kutyát vagy sem! Nem korrekt hozzáállás!

2018. okt. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv ahogy fentebb is írta valaki "hivatalos" csak nem FCI, vagyis ha kiállításra, akarod itthon vinni, vagy tenyésztésbe fogni, a TK-t lehet úgymond "honosítani". Erről a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete kimerítő információval fog tudni szolgálni, keresd fel őket.

Egy magyar tenyésztő is törzskönyveztethet külföldön, sőt egyre többen tesznek így. A tenyésztő a klub szabályzatának megfelelően lepapírozta a kölyköket, a klub tenyéssz szemléjén, és kiállításain megfelelt, az előírt szűréseket elvégezte, nem kell ehhez Németnek lennie, csak tagnak a Klubban, és megfelelni a feltételeknek. Még szerencsés lehetsz hogy Német/Osztrák a TK nem pedig Szerb vagy Bolgár. Nyugaton legalább biztosra veheted, hogy a a papírjai rendben vannak, még a másik esetben szinte könyvelhető az átverés, egyik vagy másik szülő vagy nagyszülő tuti pénzért kapott valamilyen tenyésztéshez szükséges papírt.

Inkább az a gáz hogy FCI pecsét nincs rajta, ezzel kapcsolatban akkor veheted elő a tenyésztőt ha a szerződésben vagy a választásnál leszögezted, te tenyésztésbe akarod fogni, vagy kiállításra menni vele, mert akkor köteles lett volna tájékoztatni, hogy ahhoz + papírmunkára lesz szükséged, ha előre jelezted, hogy Hobby célra lesz a kutyus, örülj a német TK.-nak jobban jártál vele.

2018. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kiállítani ezzel a tk-el is tud. Elfogadják a szervezetek és a külföldi (nem fci-s) szervezetek is. Nincs rajta fci pecsét, mert nem fci tk.
2018. okt. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze kiállításra mehet más klub TK-jával is bár itt van valami szabály erre, már nem emlékszem, de e tenyésztésnél kell valami + papír munka, ezért is írtam, hogy kérdezzen rá otthon az MEOE-nél, az a biztos. De lehet a honlapjukon is van erről infó.
2018. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

A törzskönyv szabályos, hogy miért nem magyar tk? Erről elöbb miért nem a tenyésztőd kérdezted meg, mielött itt rendőrséggel fenyegetőzől? Lehet oda adja el a kutyák többségét, vagy személyes konfliktusa van a hazai szervezetben valakivel.

A hazai fajtaklubbok csak a pénzlehúzásról szólnak. A tenyésztők nagyrésze alig jobb egy szaporítónál, és a fajtaklub ezzel tisztában is van. A versenyeredmények megvásárlása és a tarifa meg mint az egészségügyben a paraszolvencia.

Nembiztos, hogy olyan rosszul jártál te azzal, hogy nem magyar tk-t kaptál.

2018. okt. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mire jutottál a törzskönyvvel és a tenyésztővel?
2018. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Ildiko Szeplaki válasza:
60%
Nekem is Osztrak FCCI- altal kiallitott torzskonyvem van !!!!!!!!!! Anya chipje alapjan fajta jellegu Potyi nevu!!!! Apa nincs a rendszerben!!!!! Hogyan adhatak ki ilyen adatokkal a t-konyvet szulok 10-evesek benne irtak alapjan ???????
2018. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!