Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha én fázok a szobában,...

Ha én fázok a szobában, takaró kell rám, ezt a hőmérsékletet a yorkim hogyan érzékeli?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam már ezen párszor életemben.Úgy látom mintha ő is fázósabb lenne.Ha felveszem,berakom őt is a takaró alá,néha alszik úgy,de sokszor kibújik alóla,nem tudom eldönteni ő mit érzékel hidegnek.Most 1-2 szer bekapcsoltam a konvektort,elé feküdt.Honnan tudhatom mikor fázik ? Rajtam most van egy vékonyabb-közepesebb takaró,meg egy pléd.Van egy kis plüss odúja,ott alszik mindig.10 éves.Mivel földszinten vagyunk most,hidegebb talán a talaj,a háza alá rakjak egy vastagabb plédet ?
2018. okt. 10. 02:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatokat fölösleges betakargatni, csak jobban megfázik miután kibújik alóla. Gondolj bele, te ha előbújsz a takaró alól, rögtön felöltözöl, így továbbra is melegen tartod magad. Szerintem állatoknál bőven elég, ha a fekhely puha és meleg.
2018. okt. 10. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, az odúja alá tegyél még valamit. Nekem nem yorkim van, de mivel nálunk kő van az előszobában, télen én is plusz rétegeket teszek a fekhelye alá. (Most pl. egy kartondobozt vágtam kisebbre. Két réteg kartonra tettem egy szőnyeget, így nem látszik és erre a szőnyegre tettem rá a fekhelyét.) A kutyák a hasukról fáznak fel a legkönnyebben. A yorkik úgy tudom, nem rendelkeznek aljszőrzettel, tehát biztos fázik a hidegben. Azt olvastam, a szőrük olyan mint a haj, nem sokat véd. Sétáltatáskor, úgy tudom kutyaruhát szoktak rá adni.

Amúgy onnan lehet megállapítani, hogy fázik egy kutya, hogy hideg a füle, az orra, a mancsa. Valamint, ha a hidegben emelgeti az egyik lábát és értelemszerűen, ha érezhetően kihűlt vagy didereg, remeg. Az enyém egy középtestű bejárós kutya és úgy szokott lenni, hogy legelőször is megfogom a fülét és ha az kezd kihűlni, akkor már behívom. Ha már a füle jéghideg és az orra és a mancsa is hideg, akkor már biztos fázik szegény. Szóval legelőször is, fogd meg a fülét és ha az meleg, akkor nem hinném, hogy fázna.

2018. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okés,akkor innentől mindig a fülét fogom fogdozni :)
2018. okt. 14. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!