Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A táptól hánynak a kutyáim?

A táptól hánynak a kutyáim?

Figyelt kérdés
Van két 6 hónapos kutyám, egy skót juhász és egy Cavalier spániel. Száraz tápot kapnak, úgy szoktam adni, hogy vízzel keverem, mert szívesebben fogyasztják. Tegnap este egy újfajta tápot adtam nekik, a neve: Black Angus Junior. Elég nagyszemű táp az eddigiekhez képest (Brit stb.), de vízzel keverve ettek belőle. Ma reggelre az egész udvar tele volt hányással, a tápot hányták ki. Volt valakinek gondja ezzel a táppal?

#kutyatáp #Black Angus Junior
2018. okt. 10. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy a tápváltás általában fokozatosan ajánlott?

Vannak kutyák, amelyek simán veszik egyik napról a másikra az új tápot, de ez ritka.

2018. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, úgy csináltam, hogy kevertem bele az előző tápból is (Brit Care). Ezt elfelejtettem írni.
2018. okt. 10. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Ismerem a Black Anguszt, egyáltalán nem rossz táp, az enyém nehezen emésztette, sok volt a végtermék, de más gondom nem volt vele. A tápváltás szokott gondot okozni, lehet nálatok így jelentkezik, de én egyeztetnék egy állatorvossal, mert ez nem túl természetes tápváltásnál sem.

Amúgy 6 hónaposan, már nem kéne pépesíteni, vizezni a kaját, mert nem fognak rágni, és csak így lesznek hajlandóak megenni, de ez meg hosszú távon a fogazatnak nem egészséges. Vagy ha ragaszkodsz hozzá egy héten legalább 2x adj nekik rágható marha velős csontot, borjúfarkat, csirkenyakat, csirke farhát (nyersen). Csak arra figyelj, hogy sohase egyszerre add őket a táppal. Pl. reggel csont, csontos hús, este vagy másnap reggel táp....

2018. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű csak nem rágták meg, s mivel nagy szemű, nem bírták megemészteni.
2018. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vízzel keverve adtam nekik és sajnos - ellenben a Brit Care táppal - szinte teljesen pépessé vált...
2018. okt. 10. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne válts akkor ha a másik bevált .
2018. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt úgy vágod, hogy azért vált víz hozzáadásával teljesen pépessé, mert hidegen sajtolt?

Magyarul víz hatására szétmállik és nem megduzzad, ami sokkal jobb a kutyák gyomrának. Szóval ez nem "sajnos" .


És az elején 1 hétig kell tartson az átszoktatás. Először csak pár szem az új tápból, majd 1/6 része és így tovább.


Az meg megint más, hogy nem kellene vízezni a tápot, ha rágásra nem kapnak mellé valamit. A dentastix és egyéb ilyenek nem teszik meg. Nyers marhalábszárcsont és ehhez hasonlók kellenének.

2018. okt. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szoktak rágni is csontot.
2018. okt. 10. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!