Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kutya folyamatosan...

Rottweiler kutya folyamatosan morog mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy pici lassan fél éves Rotim (szuka) folyamatosan morog és ha valami nem tetszik neki akár oda is kap. Idegen kutyával szemben sem toreláns.. Nevelési tanácsokat szeretnék kérni a kutyasuli elég húzós árban..:(

2018. okt. 10. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig muszáj, ha ti nem tudjátok kezelni.


Most kamaszodik, tesztelgeti a határokat. Ha most nem tanítjátok meg, hogy hol a helye (természetesen bárminemű erőszak nélkül) akkor a helyzet még romolhat is.

2018. okt. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nevelési tanács: hozz be szabályokat, tiltsd le ezt a vuselkedését, kezd el normálisan szocializálni és foglalkozz vele úgy, ahogy fajtájából adódóan is igényelné.


Ha ennyire elrontottad a nevelését, akkor hogy szeretnéd egyedül kijavítani? Hogy tervezed mégis? Ide kutyaiskola vagy kijáró kiképző kell!

Honnan van a kutya? Tk-es?

2018. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A roti egy tündéri kutya, de következetes, szigorú, ugyanakkor türelmes és szerető gazdit igényel, főleg kamaszkorban.


Kutyaiskolában pont azt tanítják, hogy hogyan válhatsz azzá.

2018. okt. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy árban húzós a kutyasuli, de kellene! Ez egy Rottweiler! Az egyik legerősebb a harapása. Tapasztalt, hozzáértő gazdának való. Egy ilyen kutyát ha elrontasz, az szó szerint életveszélyes. Szakértők tanácsára lenne szükséged. Ráadásul nem látjuk élőben a szituációt, nem látjuk mit rontasz el stb. Könyvek szólnak a kutyanevelésről, ez nem olyasmi, amit két mondatban lelehet írni. Azt mondod folyamatosan morog rád, vagyis a gazdájára, ez már eleve nem normális, valamit már az alapoknál elszúrhattál. Valószínűleg tojik a fejedre a kutya.

"Kutyákkal szemben sem toleráns", gondolom mivel eleve a fajta hajlamos a dominanciára. Járattad korábban kutyák közé, volt rendesen szocializálva? Letiltod, ha erőszakoskodni kezd a többi kutyával? (Költői kérdés volt. Hogyan is tilthatnál bármit is, ha még rád is morog...)

Csak egy pár gondolat: (Ezek, amúgy tartod?)

-Az ételért meg kell dolgoztatni. Tehát minimum ül vagy valami, mielőtt megkapja. Soha nem adunk neki semmit csak úgy. (Ez kb. bármire igaz. A játékára is)

Addig nem ehet, amíg te nem engeded meg. pl. "Tiéd", vagy feloldod az ül parancsot "Mehetsz", ilyesmire gondolok. Amit nem eszik meg, azt elveszed tőle és csak később adod vissza. Nem ehet veled egyszerre. Utánad kell ennie. Az asztaltól nem etetjük.

Bele kell nyúlkálnod a kajájába. Ki is vehetsz pár szemet, hogy lássa, az a tiéd, ő csak kap belőle. Evés közben is bele kellene tudnod nyúlni a táljába...

-Ne enged magad elé a kutyát. Nem mehet ki/be előtted az ajtón.

-Nem dőlhet neked, teheti rád a mancsát az engedélyed nélkül.

-Te hívod magadhoz a kutyát, ha babusgatni akarod, nem akkor ajnározod, amikor ő méltóztat odajönni hozzád és te is küldöd el, nem akkor van vége a siminek, amikor ő magától lelép.

-Ha játék közben bemorog, azonnal szakítsd meg a játékot és mond, hogy "nem" majd hagyd magára pár percre. Ha odakap is kap, akkor még erélyesebbnek kell lenni. Fogd meg a nyakánál a bőrt és rázd is meg egy kicsit és úgy mond hogy "nem", "rossz" és hagyd ott vagy zárd ki. (Persze látatlanba, ez így csak egy általános tanács. Konkrétan látni kéne a szitut. Lehet a te kutyád máshogy reagál.) Mondanám, hogy nyomd le a földre és tartsd úgy egy fél percig, amíg megadja magát (félre néz), de ha elszúrod, akkor csak még jobban aláásod a tekintélyed. (Hiszen legyőzött)

Apropó. Ne hagyd a játékokban győzni. Huzavonánál ne enged, hogy nyerjen és elvigye a kötelet.

-Vidd sokat sétálni, hogy mozogjon, kifáradjon.

-Ne engedd fel a saját ágyadba.

-A legfontosabb, hogy következetesen viselkedj!!! Tehát, ha valamit tiltasz, azt mindig tiltsd, ha valamit engedsz, azt mindig enged. Olyan nincs, hogy pl. Most feljöhetsz az ágyra, de holnap nem. A rongyot leveheted az kis szekrényről és szétcincálhatja, de a zoknidat már nem. (Mintha tudna különbséget tenni, hogy az egyik érték, a másik nem) Ha pl. a kaját az asztalról nem veheti le, akkor semmit nem vehet le az asztalról. Meg ok. most engedem hogy rám ugorj, mer cuki vagy de sáros lábbal már ne.

-A második legfontosabb, hogy higgadt maradj. Ne kezd el csapkodni a kutyát dühödbe, mert csak agressziót váltasz ki belőle.

Nos, ilyesmik jutottak az eszembe. De, még ez is semmi. Csak általános dolgok. Egy valódi oktató kellene, aki élőben látja a kutyát.

2018. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se ment egyedül, szerinted hogyan oldanád meg suli nélkül?
2018. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es tökjól leírt az alapokat, két dolog van amit semmiképp: Ne nyúlkálj a kajájába, és ne nyomd le a földre.


Egy fél éves rotinál, aki már mindenért morog, ha valami nem tetszik neki, és te mondjuk belenyúlsz egy kajaféltő kutya kajájába borítékolható, hogy megharap, te megijedsz, nem fogod tudni ott helyben lekezelni, és nyert.


Lenyomás ugyanez.


Ezt nem fogod tudni egyedül megoldani, és ha fél évesen már ilyen később ez csak rosszabb lesz.

2018. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Visszaolvasva, már látom néhol nem voltam egyértelmű és pár helyen el is írtam a dolgokat. Elnézést érte. Igen, én is úgy értettem, hogy ne nyúljon bele evés közben, bár az lenne a normális, hogy ezt is megteheti. Inkább csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy ez lenne az ideális állapot. Én arra gondoltam, hogy mielőtt engedi enni, a szeme láttára vegyen ki pár szemet a táljából, tehát nem akkor, amikor már bevédte az állat. Ha már védi az állat az ételt, akkor erről leszoktatni időigényes, bár nem lehetetlen, de semmikép nem szabad esztelenül csinálni, mert megharap.

A lenyomást is inkább csak általánosságban írtam. Az ő esetében, az állat már valószínűleg túl nagy (meg már valószínűleg túl vagyunk ezen a szinten, lehet csak a harci kedvét szítaná fel vele) és ezért is írtam, hogy ezzel már ne próbálkozzon. De, korábban, amikor kicsi volt és egyértelműen megvolt az erőfölény, ha ezt egyszer-kétszer megfelelően alkalmazzák, akkor hatásos. Ez nem fáj neki, csak mutatja, hogy erősebbek vagyunk. Mindenesetre épp az lett volna mondandóm lényege, hogy ezzel már ne próbálkozzon, mert valószínűleg már csak rontana a helyzetén vele.

Az előző írásomból kihagytam a pozitív megerősítést. Ha valamit jól csinál, a kívánt módon viselkedik a kutya, akkor meg kell dicsérni. Ez magától értetődőnek tűnik, de ezt is el lehet rontani. Minden tettét a kutyának az aktuális pillanatban kell lereagálni. Ne várjuk, hogy a kutya majd összerakja, hogy a fél órával ezelőtti tettéért van most leszidva vagy agyon babusgatva.

2018. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!