Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor ivartalanítsam 1,5 éves...

Mikor ivartalanítsam 1,5 éves kölyökkutyámat?

Figyelt kérdés

2018. okt. 11. 15:54
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Már ivartalanítathatod. Kérj időpontot és mehetsz is. :)
2018. okt. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ez egy olyan kérdés, amire valószínűleg sokan megmondják a frankót, de szerintem nincs tökéletes válasz. :) Neked kell döntened az előnyök és hátrányok ismeretében (?), hogy mi számodra a fontosabb.

Másfél éves kölyök alatt gondolom azt érted, hogy nem ivarérett. Főleg nagytestű kutyáknál könnyen előfordul és talán náluk kell a leginkább mérlegelni, hogy az a fontosabb, hogy kisebb valószínűséggel legyen pl. emlődaganata vagy az, hogy ne zavarj bele az ivartalanítással mondjuk a vázrendszere (csont, ízületek) fejlődésébe. Nem könnyű kérdés, mert van egy csomó szempont, ráadásul a mai ismereteink közel sem teljesek a témában. Emellett azt egy válaszoló sem tudhatja, hogy mik a körülményeid, meg tudod-e előzni a nem kívánt szaporulatot. Ha nem, akkor az elég nagy érv a mihamarabbi ivartalanítás mellett.

2018. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon korán ivarérett lett testvérei is jó fejlettek
2018. okt. 11. 18:16
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem soha.
2018. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
a másfél éves kutya nem kölyök , egyébként már viheted
2018. okt. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
96%
Minél előbb. Mire vársz? Minél később lesz az ivartalanítás annál nagyobb az esélye az emlődaganatnak, méhgyulladásnak, méhdaganatnak.
2018. okt. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
95%

Minél előbb tényleg.

Gyerekoromban volt egy pici keverék kutyánk. A szüleim sajnos nem ivartalanították, én meg teljesen hülye voltam ehhez az egész témához. 13 évesen emlődaganatban halt meg. Annyira megsirattam, hogy felnőttként megfogadtam, hogy az összes kutyám ivartalan lesz! És minél előbb. Két kutyám van, egy szuka, és egy kan. A lányt 8 hónaposan ivartalanítattam. Viszont erről minden állatorvosnak más a véleménye, hogy mi a helyes időpont.

Szerintem nyugodtan viheted minél előbb!

2018. okt. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!