Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül most a kutyachip?

Mennyibe kerül most a kutyachip?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyam amjt most kaptam. Szeretnem bechippeltetni de nem tudom, hogy most mennyibe kerül.

Valaszaitokat köszönöm.



2018. okt. 12. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Kérdezd meg a helyi állatorvost, mennyiért rakja be. Utána ellenőrizd, hogy regisztrálta-e.

Ja, és ha ott vagy, akkor oltasd is be, és vizsgáltasd meg. És csináltass oltási könyvet is.

Szerintem egy 10-esre számíthatsz ezért alsó hangon.

2018. okt. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
3500 ft, de nem csak chipet kell adatni neki, hanem az oktásokat, féreghajtást is. Ezeket persze már meg kellett volna kapnia. Ahogy törvény írja elő, hogy csak bechippelve válthat gazdát a kutya. De amíg sok ilyen felelőtlen van, mint te, aki szaporítótól vesz kutyát, mit is várnánk...
2018. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van-e választási lehetőséged, több állatorvos van-e a környéken, akiben megbízol. Ha megvan a tuti, nézd meg, van-e honlapjuk, oda lehet, nem csak a szolgáltatásokat, hanem azok árait is feltüntetik.

Pesti külkerület: 3500Ft-tól 8000Ft-is találtam árakat, tehát nem pár száz forint a különbség, hanem akár egy jobb póráz ára.

Szintén nem tudom, de némi kérdezősködést megér: ha úgy mennél egy szolidabb áron dolgozó orvoshoz, hogy csak a kötelező chipet szeretnéd, amúgy a továbbiakban nem hozzá viszed a kutyát, akkor is el kell végeznie a beültetést.

Vagy, ha látszatra elkötelezed is magad, bármikor válthatsz orvost. Ahol ne az ár legyen mindegy, hanem a doki tudása, az az esetleges ivartalanítás és nagyobb beavatkozások, komolyabb műtétek: egyik sem két fillér. Viszont nagy a rizikó a kutya egészsége szempontjából, nem szabad kontárra bízni az olyasmit, csak mert pár ezerrel olcsóbban elvégezné a műtétet.


Kérdezz kutyásokat (többet!), kit ajánlanak megbízhatónak, ki a szakbarbár, megélhetési kuruzsló, akitől óvakodni ajánlatods. Neten nézd át, a te környékeden hol milyen állatorvosok vannak...


De a chipelés mielőbb meglegyen, ne tudjon semmilyen hatóság belédkötni, nyilvántartásba legyen véve a kutya. És ha hasonló, durva árkülönbözetet találsz, élj a lehetőséggel!

Jó egészséget kutyának, gazdájának, üdv. :)

2018. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mikor készült ez a cikk, de itt azt írják,

hogy " törvényben maximált ár" a 3500Ft.


[link]

Valóban lesz még további "kötelező kiadásod" bőven, féreghajtástól kezdve százféle: legyen nálad készpénz, vagy a kártyádon állatorvosra szánt összeg bőven, mindig inkább több, minthogy adósságban maradj.

Első szempont, hogy valóban jó orvost találj. (Mifelénk sajnos van olyan, akire egy marék döglött gilisztát sem bíznék!)


Most, a chipelés alkalmával szerintem legyen nálad sacc/kb. 15.000Ft.

Legfejjebb visszahozod a maradékot, kellemes meglepetés ér. :)


Nem minden orvos nyomja kérdezetlenül a jelenleg nem aktuális, de feltétlenül fontos tudnivalót : írd össze, ne félj tudakozódni, ha valami speckó kérdésed van a dokihoz

( etetés, ellátás, betegség tünetei, amire már fel kell figyelj...stb), mire ügyelj, nehogy nagy baj esetén kelljen kapkodnod, valamennyire "képben legyél".

(telefonszámok, elérhetőségek..vagy pl. Betadine fertőtlenítő legyen otthon...és hasonló apróságok)

A többibe belejössz, mint kiskutya az ugatásba: a kutyás társak között érdemes folyamatosan érdeklődni, napi szinten odafigyelni.

2018. okt. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is olyan 4000 környékére emlékszem. Szerintem keres egy olyan orvost aki megbízható. 20kmes körzetemben ha 6 állatorvosi rendelő nincs akkor egy se. Én pl nem a legközelebbihez viszem hanem inkább többet kocsikázom de meg is vagyok elégedve az orvosommal. Ez nem azt jelenti hogy a többi nem jó, csak hogy nekem nem ők a legjobbak. Múlthónapba egy vizsgalathoz masik orvost kellett keresnek felszerelés hianya miatt és hát elég nehéz volt döntenem. Szintén egy (a környéken) nagy nevű orvost talaltam de nem járnék hozzá állandó jeleggel az alkalmazotai miatt. Szerintem érdemes a dokik utan érdeklődni és a szamodra megfelelőt kiválasztani, persze egy oltast akárki bead de pl ha az éjszaka közepén baj van vagy sűrgős vizsgalat kell szerintem jobb ha a doki tudja ki vagy, lehet egy ,,idegenhez,, máskép viszonyul.
2018. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Bocsánat hogy most írok. Megcsináltattam a kutyusunknak a kutyachippet és oltással és feregtelenitessel együtt volt 9000 ft! 😀😊😊
2018. okt. 25. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!