Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutyát "megéri"...

Németjuhász kutyát "megéri" tartani? Különösebb törődést törődést igényel? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szeretnék egy németjuhász kutyát, de szüksége van esetleg valami különlegesebb törődésre, bánásmódra? nem feltétlen tanításra gondolok.

2018. okt. 12. 15:52
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Hát bocsi ha hülyeség, csak nem vagyok tapasztalat kutya ügyileg. :D Csak azt mondták nekem hogy a németjuhász nagyon kedves és okos kutya, gondolom itt rákérdezek :\
2018. okt. 12. 16:00
 2/12 anonim válasza:
20%
Régen több németjuhászunk volt, és mindenféle különleges bánásmód nélkül és tanítás nélkül is okosak és védelmezőek voltak. Sok szeretettel kell feléjük fordulni, még egy kicsit éreztetni kell ki az alfa kettőtök közül és akkor nem lesz gond.
2018. okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miért töröltetek. Itt mindig azt írják hogy kbba nap felét a kutyával legyünk, különben nem kötelező kutyát tartani.
2018. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Akkor éri meg tartani, ha a fajta igényeit ismered és hajlandó is vagy kielégíteni ezeket.

Bocsánat, de a kérdésed és kommented alapján úgy gondolom, hogy neked nem javasolt ez a kutyafajta.

Oké, hogy szeretnél egy "szép és okos" kutyát, de mit fogsz neki nyújtani? És mit értesz az alatt, hogy különleges törődés? Egy kutya sem való kerti dísznek, mindnek kell sok séta és tanítás, illetve játék. Ha ezeket megadod neki, akkor miért is ne? De az ilyen egyszerű igényeknek amúgy bármilyen kutya megfelelne, menhelyről is. Biztos hogy neked pont egy drága fajtatiszta kutya kell? Ár kb. 150ezer+.

2018. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1%
Ugye megmondtam hapsikám?
2018. okt. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
98%

Minden kutya kedves és okos, amelyet jól tartanak.


Megéri e 2018-ban egy kezdőnek német juhász kutyát vásárolni? Szerintem nem.


Eredetileg komoly feladatköröket töltöttek be, igazi vérbeli kemény munkakutyák voltak. Nagyon nagy terhelhetőséggel, nagy aktivitással, makacssággal, argesszióval, hisz eredetileg ezeket diktálta a tenyésztési ok. Ez a mai napig nagyjából megmaradt - munkavonalon. De ezt egy kezdőnek bevállalni rémálom. Ezeket a kutyákat használja a rendőrség, ezek azok az agyondicsért, magasztalat német juhászok.


A nagyobb rész pedig a küllemvonal. Nos ez a vonal képviseli a rajzos, görbehátú rex felügyelő tévésztárokat. Ők merőben másak mint a munkavonal. Lomhábbak, kevésbé aktívak, nincs bennük agresszió és számtalan betegség miatt szenvednek. Ő róluk is azt hiszik mekkora házőrző, pedig a nagytöbbségben már labrador jellem van.


Ez egy szubjektív vélemény.


Természetesen lehet találni mindkét végletből pocsék és jó kutyát is. Ha nem akarsz leugrani a 10.-ről keresned kell egy köztes megoldást. Pl mentett német juhász vagy olyan tenyésztők amik nem álltak rá durván egyik végletre se. Utóbbit nehéz találni de nem lehetetlen, még Magyarországon sem.


Összességében egy nagyobb fárasztás (szellemi, fizikai) igényű fajta, ezen kívül ugyanaz mint minden kutyánál: légy felelős, olvass, kérdezz utána a dolgoknak, légy elhivatott, elszánt, erélyes, következetes.

2018. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Ja és baromi sokat vedlenek
2018. okt. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%
Köszönjük az értelmes kommentet, 5ös. Rendkívül sokat segítettél a kérdezőnek.
2018. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1%
Mondtam az első véleményemet, csak törölték.
2018. okt. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Mivel csak ócsárlás volt, nem csodálom
2018. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!