Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát javasolnátok?

Gon99 kérdése:

Milyen fajta kutyát javasolnátok?

Figyelt kérdés
Üdv!Lassan külön házba költözök és szeretnék egy kutyát amit tudni kell van kutyás tapasztalatom de nem túl sok egy német juhászom volt eddig ami fontos hogy hasonló súlyú és méretű kutyát szeretnék nagyobb lehet kisebb nem illetve ház őrzésre legyen alkalmas,csak kint lenne tartva télen nyáron persze bélelt kutyaháza lenne sok kutya faj tetszik de erre a tartásra kevesen alkalmasak és a nagyobb testűekhez sok tapasztalatot kérnek érdekelne erről is a véleményetek most a Rotweileren gondolkodom de kicsit tartok tőle minden ötletet meg hallgatok köszönöm a segítséget.

2018. okt. 13. 17:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem a rossz példa a követendő.

Igen sokan tartanak kint rövid szőrű kutyát, de attól még nem szabadna.

Hiába mondod hogy nem északi sark, attól még megfázik kint egy rövid szőrű kutya.


De valamennyit akkor is kell foglalkoznod avval a kutyával. Időd és energiád lesz rá? Mert egyik sem kerti dísznek való. A legtöbb kutya őrzi a területét, de az már a másik véglet és egyáltalán nem normális, mikor a kutya őrjöngve szét akarja szedni a kerítést ha valaki elhalad előtte. Innen látszik hogy az a kutya nincs mozgatva, tanítva, és bekerül az unalomba emiatt.

2018. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
60%

Szia!

Én leonbergit ajánlok! ;)

Őrző-védő kutya, nagy testű. :)

2018. okt. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 tatagami ***** válasza:
25%

Házőrzésen mit értesz? Elég ha jelez neked a kutya, hogy valaki jön vagy konkrétan ne engedjen be senkit az engedélyed nélkül?

Ami most eszembe jutott: német juhász, akita, amerikai akita, óriás schnauzer, orosz terrier, tibeti masztiff, berni pásztor, moszkvai őrkutya, kaukázusi, bernáthegyi, pireneusi, újfundlandi, leonbergi, kangal, alabai, közép ázsiai és a többi pásztorkutya.....

Ha kisebbek is megfelelnek chow chow, mudi, puli, norvég elkhound, az akita mellett a másik 5 eredeti japán fajta mert több rétegű a bundájuk.

A husky és alaszkai malamut jók lennének mert bírják a hideget, de semmiképp nem őrzésre való kutyák.

A legtöbbhöz kell vagy legalábbis a tenyésztő elvárja a kutyás tapasztalatot, anélkül nem ad kutyát. Azt mondják ha következetes vagy/eljársz kutyasuliba ahol megtanulod hogy kell otthon nevelni a kutyát akkor menni fog kutyás tapasztalat nélkül is rendesen a nevelés, csak nagyobb az esély hibákra ami nagy testűeknél elég rizikós tehát oda kell figyelni.

Amit én ajánlanék az a német juhász vagy az óriás schnauzer. Bírják a kinti hideget megfelelő kutyaóllal/garázsba bejárással, és könnyebben kezelhetők mint a juhászkutyák.

2018. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Carst ***** válasza:
51%

Nekem egy Pireneusim van. 60kg/70cm/3 éves.

Nagyon jó területörző, de sokat ugat. A hideget könnyen bírja, nyáron nagy lyukat kapar magának, hogy hűtse magát.

Eddig egy embert kapott meg, aki benyúlt a kerítésen. (De meg is érdemli)

Van egy lányom, szintén 3 éves, és együtt játszanak. A macskánkkal jól elvan, néha meghajtja, de vele is játszik.

A kaját csak tőlünk fogadott el eddig (a szomszédtól a disznó combot nem vette el)

Ha a folytonos ugatástól el tudsz tekinteni, akkor ezt a fajtát ajánlom.

Szerintem a leonbergi inkább terápiás kutya, mintsem házőrző, de a moszkvai kimondottan területvédő fajta.

2018. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
25%

Kezdőnek nem ajánlanék rottweilert, tudom hogy volt már kutyád, de egy nj sokkal könnyebben kezelkető mint egx roti. Lehet kint tartani rövid szőrű kutyát is, a kangal például rövid, ritkább esetekben félhosszú szőrű, mégis remekül bírja a hideget. Sőt még a husky is rövid szőrűnek számít!

Dobermannt nem ajánlom rideg tartásra, mert valóban nem bírja a hideget, és kényes fajta a betegségek tekintetében.

Amit viszont ajánlanék: nj, belga juhász, howaart,leonbergi, újfunlandi, snauczerek, moszkvai és bernát hegyi. A többi juhász kutyát szerintem hagyjuk, igaz hogy tipikusan terület védők, de szerintem a fent fel soroltak közül mindegyik könnyebben kezelhető mint mondjuk a stafforsirek, amik még fázósak is. De ez nem azt jelenti hogy a könnyebb vérűek sem haraphatnak! ;)

!!! A kutyák nem megfelelő nevelés mellett, nem csak másokra lehetnek súlyosan veszélyesek, hanem akár téged is megtámadhat a saját kutyád!!!

2018. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!