Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lenne kényeztetve? Szerinte...

El lenne kényeztetve? Szerintetk mi számít elkényeztetésnek?

Figyelt kérdés

Állatorvos mondta, hogy nem jó amit csinálok, mert teljesen el van kényeztetve a kutyám.

Én ezt nem így látom.

Igaz, hogy ha bemegyek egy boltba és meglátok valami jó jutalomfalatot, azt megveszem. Most is kapott 2 csomag viszonylag drága jutalomfalatot, de ezeket nem kapja meg egyszerre, elrakom és napi 1-2-t kap. Játéka tényleg sok van, ha találok jó áron kutyajátékot, akkor azt is megveszem. Póráz, nyakörv ugyanebben a helyzetben van. A szükségesnél 2x nagyobb kutyaágyakat veszek és több is van. Prémium tápot eszik (Carnilove).


UGYANAKKOR:

Rengeteg szabály van itthon, és ezek mind következetesen be is vannak tartatva. Abszolút jól nevelt, minden helyzetben kontrollálható kutya. BH vizsgás és most szeretnénk magasabb vizsgákat is letenni, engedelmességi tréningre járunk.


Szerintetek ez már elkényeztetés (negatív értelemben) ? Mi az amit már rossz szemmel néznek az emberek?


Előre mondom, hogy ezt nem felvágásnak írtam, csak nagyon rosszul esett az állatorvostól :/ .


2018. okt. 15. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Az állatorvos honnan tudja, hogy mennyi játék van otthon vagy hogy hány féle jutit veszel vagy hogy extra ágya van?

Szerintem valami másra gondolhatott.

2018. okt. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez jutott eszembe, mint az elsőnek :D
2018. okt. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az állatorvos leskelődik az ablakodon, hogy így tudja, milyen dolgai vannak a kutyádnak? O.o

Bunkó volt a pali/nő, ennyi. Mi köze ahhoz, ki mit vesz a kutyájának? Ha akarod, gyémántberakásos fehérarany klipszet tűzöl a füleibe, és ír marhahátszínnel eteted, miközben egy vietnámi masszőr illóolajokkal puhítja a bőrét.

Amíg egy kutya nevelve van, kutyaként van kezelve és szabályok vonatkoznak rá, addig szó sincs elkényeztetésről.

2018. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az állatorvos ismerősöm Facebookon, onnan látja :D

Köszönöm a válaszokat :) !

2018. okt. 15. 20:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi túlzás nincs. Én ugyanígy vagyok a kutyáimmal. Engem ismerősök túlzásoztak le. De, aki megteheti miért ne tegye?

Nálunk is a drágát eszik jutalomból is. De szerintem senkinek semmi köze a másik péztárcájához. Valaki hülyeségre költi a pénzét, van aki a hobbijára, és van akinek a kutyája a "hobbija" (mint nekem is). Emellett normális körülmények között élünk. Akkor a kutyáimat miért ne kényeztethetném? Mint mondtam: senkinek semmi köze a pénztárca tartalmához! :)

2018. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a sok játék nem csak elé van dobva, hogy csináljon velük, amit akar, akkor semmi rosszat nem látok benne. Egyébként is kell a változatosság a szellemi frissesség fenntartásához! Mondjuk én jutalomfalatból elvből nem raktároznék be, mert megromolhatnak, meg a méregdrága kutyaágyakat sem venném meg, de ez már ízlés dolga.


Nem lehet, hogy az állatorvos jó értelemben mondta ezt neked, csak félreértetted? Vagy valami másra mondta esetleg (nincs elhízva?)?

2018. okt. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
A leírásod alapján a kutya nincs elkényeztetve, csak egy csomó felesleges dolgot vásárolsz neki. (Úgy értem, pl. minek 2x akkora ágy, TÖBB IS? Eszi az ágyakat a kutya, hogy be kell belőle spájzolni?) Azt értem hogy a legjobbat akarod a kutyádnak. Nyilván senki nem arra gondolt, hogy az eleségen spórolj. De a kutya kiegészítőkkel nem kell túlzásokba esni. Talán ismerősöd is erre gondolt. Amúgy meg, ha téged boldoggá tesz, hogy megveszed a kutyának a 20. pórázt, akkor végül is a te dolgod. Azt csinálsz a pénzeddel, amit akarsz. A kutyára meg ezek a dolgok amúgy sincsenek hatással. Őt teljesen hidegen hagyja, hogy 5 játéka van vagy 50. 10 fekhelye van vagy csak egy, ami kényelmes. Nem ettől lesz elkényeztetve a kutya. A kutya kiegészítők vásárlása, igazából téged tesz boldoggá. (Tapasztalat. Néha én is úgy vagyok, hogy felvásárolnám a fél boltot, de igazából pl. a kutyának kb. 2 kedvenc játéka van, a többivel nem is foglalkozik, ha én nem vagyok ott. Amikor meg lecseréltem a nyakörvét egy jobbra, az teljesen hidegen hagyta. Valószínűleg én boldogabb voltam a tudattól, hogy ez biztos sokkal kényelmesebb neki, mint ő aki viselte.) A szükséges dolgokat, persze meg kell venni, de felesleges halmozni őket.
2018. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya kiegészítők vásárlása, igazából téged tesz boldoggá."

^^ Ezzel a mondattal nagyon egyetértek! Talán az eddigi legjobb válasz a témában.

2018. okt. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem te írtál itt múltkor, hogy a párodnak nem tetszik, hogy sokat költesz a kutyákra? Az az illető is ilyesmiket írt.. Ha nem te vagy, akkor viszont nektek kettőtöknek egyszer találkozni kellene. :D


Egyébként a kérdésre válaszolva, vannak ilyen állatorvosok. Illetve ők is csak emberek, különböző véleményekkel, nekik sincs mindig igazuk.

Ez pedig ráadásul egy teljesen szubjektív kérdés, nincs rá jó vagy rossz válasz.


De ha jól esik és belefér, akkor vásárolgass neki, ez úgyis főként neked szerez örömet, nem is annyira a kutyának- úgy értem, hogy a nagyja már tényleg fölösleges luxus, az én szememben.

De amúgy én is legszívesebben mindent összevásárolnék a kutyámnak, csak én pénzügyileg nem állok úgy. Viszont így is jó tápot kap, viszont csak be kell érnie 2 fekhellyel.

2018. okt. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem eteted túl, vagy nem veszélyezteted ezekkel az egészségét, addig senkinek semmi köze nincsen, hogy te mire költöd a pénzedet. Nem is értem, hogy egyáltalán miért kéri számon ezeket az orvos.
2018. okt. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!