Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor a legideálisabb az...

Mikor a legideálisabb az ivartalanítás?

Figyelt kérdés
4 hónapos kan kutyámat mindenképpen szeretném ivartalanítani, viszont szeretném, hogy szépen kifejlődjön, elérje a normális méretét és formáját, úgy tudom az ivartalanítással az esélye nagyobb lesz annak, hogy nem fejlődik ki szépen. Mindenképpen meg kell várni az ivarérést, hogy elérje a normális standard formát?
2018. okt. 16. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutyáról van szó?

Elég eltérően fejlődnek pl a kis és nagytestűek.

2018. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amerikai akita
2018. okt. 16. 11:28
 3/8 A kérdező kommentje:
Törzskönyves, gondolom ez is fontos lehet
2018. okt. 16. 11:29
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Az akiták tényleg nem az apró termetükről híresek, érthető, ha a növekedés fontos szempont nálad az ivartalanításnál. A kutyák elvileg még az ivarérés után is nőhetnek egy kicsit (legfeljebb nem magasságban), ráadásul a kanoknál egy fokkal nehezebb is megállapítani, hogy mikor lett ivarérett, szóval nem irigyellek, ha meg akarod találni azt a legkorábbi időpontot, amikor már nem nő.
2018. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ebben még az állatorvosok között sincs konszenzus. Van aki szerint nem kell, van aki inkább megvárja az ivarérést.

Jó dokit ezzel kapcsolatosan Martonvásáron tudok ajánlani.

De: az ivartalanítás nem fogja azt garantálni, hogy nem lesz túl domináns kecseg a kutyád. A hormonok nem fogják fűteni, szukákat sem zargat majd, de a tanult viselkedésformákra nem csodaszer.

2018. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Akitát, főleg amerikait én nem ivartalanítanék 1.5-2 éves kor előtt.
2018. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Eltérőek a vélemények ezügyben.

Személy szerint én megvárnám, míg eléri a felnőttkori méretét és küllemét.

2018. okt. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Epp a multkor kertem errol felvilagositast az allatorvosnal, a kovetkezoket mondtak:

1.) 1 eves kora elott a kutyat nem erdemes ivartalanitani (az enyem kozepestestu), mert erre a korra alakulnak ki teljesen az ivar- es hugyutiszervei veglegesen es igy konnyebb elkerulni az esetleges komplikaciokat, de ez nem jelenti azt, hogy a korai ivartalanitasnal 100%-os a komplikacio.

2.) ha az ivarerettseg elott ivartalanitja az ember, akkor azok a kutyak valamivel, de nem latvanyosan nagyobbak lesznek, mivel a nemi hormonok nem gatoljak a novekedesi hormont ido elott.


Nekem azt tanacsoltak, hogy varjam meg az 1 eves kort, de egyebkent semmi akadalya az ivartalanitasnak. (Ekkor volt kb 7 honapos a kan kutyam)

Tegy belatasod szerint, remelem tudtam segiteni.

2018. okt. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!