Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem megy be a kutyaházba...

Miért nem megy be a kutyaházba? Van rá valami jó módszer?

Figyelt kérdés

Van egy nagytestű, szőrmók (mentett, keverék) kutyám. Túl nagy ahhoz, hogy mindig bent legyen velünk a házba ezért csináltunk neki egy kutyaházat kintre. Elég nagy házat csináltunk, akár 2 nagyobb kutya is kényelmesen elférne benne emellett hőszigetelt vastag falai vannak és van egy kis emelvénye is, hogyha nagy a sár az udvaron, ne okozzon gondot ha belesüllyedne.

Ezt a házat még akkor csináltuk a kutyusunknak, amikor pici volt. Mostanra már megnőtt, lassan 3 éves.

Próbáltam hozzászoktatni, hogy nyugodtan bemenjen és tudjon ott aludni is, de sikertelen volt.

Próbáltam a játékait bedobálni, az ennivalóját is bevittem, sőt még be is másztam és úgy próbáltam magamhoz csalogatni. Mindennek csak annyi eredménye lett, hogy a kutyám a mellső lábaival belép a házába, de a hátsók szigorúan kint maradnak mindig. Az se segített, hogy a házat a kedvenc helyeire tettük a kertben.

Mivel nem megy be a házba, értelemszerűen a földön alszik, sokszor a teraszon, vagy a bejárati ajtónál. Persze raktunk ki neki egy szivacsos fekhelyet, ugyanolyat ami a házában is van, de csak ritkán használja.

Lassan megjön a hideg és a szüleim nem akarják beengedni így se, én pedig félek, hogy egyik éjszaka megfagy kint. 😢

Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnám hozzászoktatni a kutyaházhoz?



#hideg #kutya #kutyaház #tél #halálrafagyás
2018. okt. 16. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon "szőrmókokkal" előfordulhat, hogy melegük van és kint keresik a hűvöset. Nekünk is volt ilyen kutyánk és télen kint aludt a havon. Soha nem volt beteg. Ha fázik, hidd el, be fog menni a kutyaházba.
2018. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekünk akkor volt ilyen gondunk, amikor a ház olyan helyre került, ahonnan nem látott rá a kapura. Áttettük a bejárati ajtónk mellé úgy, hogy lássa a kaput is, utána bement. Aztán tavasztól megint a küszöbön aludt, de amikor jött a hideg, visszaszokott.
2018. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha fázik majd bemegy. Most még nincs olyan hideg.

Viszont a szivacsos fekhely nem annyira jó, mert átnedvesedik és attól fázik meg ha ráfekszik. Kutyaházat szalmával ajánlatos inkább kibélelni vastagon, az mindig jó meleg és puha lesz a kutyának nedves hideg időben is.


És szerintem ne erőltesd annyira a házába szoktatást. Mert sokszor ellenkező hatást lehet vele elérni. Én sokszor jártam így, hogy minél jobban csalogattam VAGY ajánlgattam neki valamit, mindig gyanakodott és azt feltételezte hogy valami rosszat akarok vele csinálni. Az enyém is mentett kutya. A tiédnek is lehetnek rossz tapasztalatai.

2018. okt. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!