Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem érti a szobatisztaságot?

Nem érti a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, szuka, ivartalanított, bulldog keverék kutyám és nem tudom szobatisztaságra tanítani. 4 hónapos kora óta nálam van, mindig kiviszem pisil aztán bejövünk a házba és pár másodperc múlva már azt látom hogy lepisili a szönyeget vagy a padlót. Pedig most már 3 éves és ezt csinálja, meg nem jelez hogy ki akar menni.

Pl: ha félóránként kiviszem minden alkalommal pisil, de utánna pár perc múlva meg bennt is pisil a házban.

Nem tudom mit csináljak már.

Kertes házban lakunk, de mivel rövid szőrű télen és éjszaka bennt van, de éjszaka is kiviszem 2x akkor is pisil.

Ez normális?


2018. okt. 16. 20:27
1 2
 1/13 anonim válasza:
51%

Nem, ez nem normális

Szerintem ha bepisil akkor szídd le és ha kin az utcán pisil akkor meg dícserd meg egy idő után megfogja tanulni

2018. okt. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt csináltam 1 évig aztán feladtam, mert nem volt változás.
2018. okt. 16. 20:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatos szoktatással, próbáld ki a szobakennelt.

A szőnyeget átmenetileg szedd fel, ha lehet.

Nem volt korábban pelenkára szoktatva? Az szokott ilyen jelenséget okozni, mert az rögzül a kutyában, hogy bent is szabad.

2018. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem volt pelenka, meg nem csak a szőnyegre pisil hanem a konyhába a járólapra is, szerintem ott pisil ahol épp van.
2018. okt. 16. 20:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg az is gond hogy nem jelez ha ki akar menni. Azt csinálja néha hogy csöndben odaáll az ajtó elé és csak ott áll. Ha pont nem vagyok ott vagy nem látom akkor odapisil.
2018. okt. 16. 20:40
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként van szobakennele, de konkrétan abba is bepisil, pedig 1-2 órát simán ki kellene bírnia pisilés nélkül főleg már ennyi idősen.

Eddig egyik kutyám sem csinálta ezt.

2018. okt. 16. 20:52
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha három évig nem zavart, akkor most miért?
2018. okt. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehet, hogy túl sokat iszik? Az én kutyámnak volt egy időszaka, amikor éjszaka is folyton felkelt emiatt (igaz, ő nem pisilt be ekkor se). A megoldás az volt, hogy csak napközbe kapott inni. Természetesen orvosi tanács miatt kellett ezt választanom.
2018. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Éjszaka nem iszik, csak vacsi után. Aztán 2x kiviszem.
2018. okt. 17. 08:08
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
A fél óránként vizelés egy szukánál nagyon gyakori. Nincs vizelet visszatartási problémája (inkontinencia)? Ha korán lett ivartalanítva az növeli ennek a valószínűségét. Orvos mit mond? A másik tipp a jelölés lett volna, de az a kanokra és az ivaros kutyákra jellemző inkább és "stratégiai" helyekre történne.
2018. okt. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!