Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta probléma. Mit rontok el?

Séta probléma. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Másfél éves ivartalanított labrador szukám van. Kb. 3 hónapos kora óta hordom sétálni (udvaron van állandóan, nem lakásban), de még mindig nem az igazi ez a séta. Hiába tartottam be az alapvető szabáltokat a kezdetektől fogva (láb melletti séta, nem engedni magam elé, stb), mégis húz. Roppant izgága, ha meglát pl. más kutyát, menne oda hozzá, barátságos szándékkal persze. Hiába próbálom magam mellett tartani, menne és menne. Hámmal is próbálkoztam, pórázzal is. Gondoltam rá, hogy itthol megszokott terepen kellene gyakorolni a pórázon sétát, de ingerszegény környezetben olyan, mint a kisangyal. Tudom, tudom, gyakorlás, sok-sok séta, de mégis úgy érzem, hogy sehová nem fejlődünk ezen a téren, minden séta ugyanolyan. Kutyasuli nem jöhet szóba, kérlek azt ne is javasoljátok.
2018. okt. 16. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért azt érdemes figyelembe venni,hogy bármilyen engedelmességi feladatot, egy megfelelően foglalkoztatott kutyától illik csak elvárni. Ha a kutyának kevés a mozgás a szellemi munka és felgyülemlenek benne a levezetetlen energiák,akkor nem fogsz tudni csinálni semmit.

Nekem láb melletti séta tanulásához ez a kedvenc leírásom, de youtubon keress rá Viktoria Stilwell A póráz két végén című sorozatára, abban rengeteg rész foglalkozik ezzel a problémával,többek között a belinkelt is.


[link]


[link]

2018. okt. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
52%
Ha jól hozod be azt a szabályt, hogy neki melletted és laza pórázon kell sétálni, maximum a harmadik napra rendben kellene lennie a sétáknak. Ilyenkor mindig a következetesség vagy a határozottság hiányzik. A következetesség az, hogy 1 cm-el sem engeded előre menni soha, és nem visszafogod, visszahúzod (amivel csak egy óriási feszkót raksz a kutyába és amivel ugye azt generálod, hogy még jobban akarjon menni), hanem elvárod a laza pórázt mindig. A határozottság pedig azt jelenti, hogy eléred, hogy betartsa a szabályt. Ha ezek egyike, vagy valószínűleg mindkettő csúszik, azon itt nem tudunk segíteni látatlanul. Na ehhez kellene egy kiképző.
2018. okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fojtó nyakörvet próbáltad már? Az elején kellemetlen a kutyának de nagyon hamar rá fog jönni hogy nem jó neki ha húz. Hámmal ne próbálkozz azzal csak erősebben tud húzni a kutya.
2018. okt. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!