Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fekszik rá a kutya a...

Csicsky kérdése:

Miért fekszik rá a kutya a ruhaneműimre?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kis máltai selyemkutyusom (szuka). Neki az a szokása, hogy felugrik a fotelba, ahol valamilyen ruhaneműm van (pl. szvetter), azt széjjelhúzza és ráfekszik. Ez számára nem olyan kényelmes, mint a sima fotelban heverészni, mégis ezt csinálja. Miért?

2018. okt. 17. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Biztos büdös a ruha. Szépen rend lehet nálatok, ha a bútoron ruhák heverésznek.
2018. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Szép*
2018. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Mert elölhagyod. Pakolj el, és nem fog ráfeküdni.
2018. okt. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
14%
Útban van, de ő nem tudja elpakolni, ellentétben veled.
2018. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Mert érzi rajta az illatodat, így közelebb érzi magát a gazdihoz. Pl. amikor én hazaérek, a kutyám a verandáról a kertbe kijárós papucsommal jön elém.
2018. okt. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Néhány idióta válasz után azért jött egy értelmes is: igen, mert érzi rajta a szagodat, és kötődik hozzád.

(Ez hasonló ahhoz, mint amikor egy kisbabát anyuka használt ruhája nyugtat meg.)

2018. okt. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#5, #6

Kösz a válaszokat!

Akkor ez azt jelenti, hogy ő erősen kötődik hozzám, többet jelentek neki, mint egyszerűen csak valakit, aki enni ad neki meg sétálni viszi?

2018. okt. 17. 14:31
 8/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát ugye az állat az ösztönlény. Aki enni ad neki, sétálni viszi, az jót tesz neki, tehát őhozzá kötődni fog. Persze ha nem vered, sőt simogatod, szeretgeted is, akkor még erősebben kötődik hozzád. (De szerintem ahhoz a gazdához is kötődik egy kutya, amelyik rendszeresen bántalmazza, kínozza.)
2018. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
64%

Hogy lehet valakinek kutyája, ha ezt se tudja....

A kutya ragaszkodik az emberhez. Megszokja az illatod, ami megnyugtatja őt, tudja hogy ott biztonságban van

Ezért rágják szét a papucsot, és a távirányítót, ha egyedül vannak hagyva

Én azt csináltam, hogy egy régi plédet, vagy rossz pulóvert egy ideig magamon tartottam, aztán letettem neki valahova

Ez nekik is jó, mert érzik a szeretett gazdi illatát, és neked is jó, mert nem a mindennap használatos ruháidat szőrözi meg nyálazza össze

2018. okt. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is érzi rajta a szagod, illatod, és azért fekszik rá, ez megnyugtatja ha egyedül van, de biztosan akkor is jó érzés neki ha otthon vagy.
2018. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!