Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan reagál a kutya a...

Hogyan reagál a kutya a gázsprayre? Nem gonosz kérdés!

Figyelt kérdés

Történt a barátnőm kiskutyájával, hogy egy másodperc töredéke alatt egy nyíló kapun kiugrott és elkapta egy pitbull (kis máltait). Nem akarom kihangsúlyozni mindenáron a kutya fajtáját, én tisztában vagyok vele, hogy a gazda a hibás, de amikor a 60 kilós pitbull kutya próbálja keresztbe harapni a 6 kilósat, akkor nem a gazdát igyekszel agyonütni, az ráér majd utána... Nem voltam jelen az eseménynél, csak a későbbi elmélkedésnél, amikor szóba került a gázspray, és anyukám mondta, hogy jó lett volna ha ott vagyok, mert személy szerint nálam mindig van, de elgondolkodtam, hogy vajon lefújtam e volna vele a kutyát? Nekem az ugrott be, hogy ha igen, akkor valószínűleg még inkább bevadul és simán átharapja a kiskutyát.

Több helyen is olvasom azóta kutyatámadásos kommentek alatt a gázspray használatát, de nem tudom, hogy egyet értsek e vele, vagy ne.


Szerintetek? Ér bármit is amikor a nagy kutya már szájzárat kapott a kicsin?


2018. okt. 18. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
7%

1. A pit nem 60 kg

2. A kutya szaglása stb fejlettebb mint az emberė. Orba,szembe sájba jutva a gázspray től el is pusztulhat!

2018. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

😂

60 kilós pitbull nem létezik. Az csak egy bull tipusú keverék. Amúgy sincs sok pitbull Magyarországon. (Ha érdekel egy pitbull 15-26 kiló körül mozog, max 30)


Amúgy szerintem a gázspray rossz döntés mert a kistestű kutyát mégjobban megviseli. Lágyék, fül, nyak részen ha elkapod/megrúgod a támadó kutyát, egy idő után enged, de persze ehhez tudni kell mit csinálsz. Megpróbálhatod leteperni. Térddel megpróbálod földre szorítani, majd fülét, szemét nyúzni.


Érdekes egyébként, van egy videó ahol golden támad shelteire és egyik gazda se nagyon tesz semmit. A bámészkodó tömeg is videóz inkább, szegény kutyát meg majdnem kicsinálja a golden.


Szóval simán megesik hogy egyik gazda se tesz semmit hogy megoldja a szituációt

2018. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

A pit nem 60 kg.

A pit 1 harapással el tud intézni egy kistestűt (ha agresszív).


SZóval kissé sántít a sztori.


Ha lefújod őket gázspray-vel, annak a máltai örülne kevésbé, a pitek szívós kutyák...


Sajnos túl sok mindent nem lehet tenni, kutyától függ, szét lehet-e őket szedni. Van, amelyik halálig harcol, van, amelyik már a gazda szavára elengedi...

2018. okt. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Engem tegnap támadott meg egy 50 kilós máltai.
2018. okt. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
92%

A mi "sétapartnerünket" (néha sétáltunk közösen), egy vizsla 8 hónapos kis szukát elkapott egy kaukázusi juhász kan, de úgy, hogy a kaukázusi benn volt az udvarban, de ki tudott nyúlni a kerítésen. Kifért a feje. A vizsla üvöltött, a gazdája is, a kaukázusi meg nem nagyon akarta elengedni, amit megfogott, pedig a lány, akié a vizsla, ütötte a fejét, így hát lefújta.

Erre elengedte a vizslát, vonyított, beszaladt a ház mögé.

A vizslát orvoshoz kellett vinni, eltört az egyik mellső lába és varrni is kellett. Este a gazdi kérésére (mert nagyon kutyaszerető, lelkiismeret-furdalása volt) elmentem megnézni, és a kaukázusi ugyanolyan őrjöngve támadta a kerítést meg a kaput. Szóval nem lett baja hosszú távon, de akkor, amikor rá lett fújva, biztos nagyon fájt neki.

Nyilván, ha az életünket vagy a kutyánk életét mentjük, akkor ez van, de amúgy embertelen dolog. Ráadásul szerintem visszafelé is elsülhet, mert a saját kutya, vagy akár maga az ember is kaphat a permetből, ami, bár nem halálos, de nagyon kellemetlen.

2018. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pitbull nem 60 kg. Vagy ha igen akkor az olyan dagadék hogy menni se bír
2018. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
A gázspré meg sem kottyan neki , legtöbb embernek sem a CN és a CS gáz se . Ami lefektet mindenkit medve kutya vaddisznó részeg csöves kábszeres stb az a PAPRIKASPRAY KO pfeffer .Ez a legjobb .
2018. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!