Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya rápisil élőlényekre...

A kutya rápisil élőlényekre is, ez miért van?

Figyelt kérdés

Kan kutya.

Amikor a cicák végzik a dolgukat a kertben, rögtön szalad és rájuk jelöl. Ha ott vagyok már nem meri, olyankor csak távolról figyel, megvárja míg elmegy onnan a macska és csak aztán jelöl oda a földre. Ezt nem is tiltom neki. Mert csak azt utáltam mikor lepisilte a macskákat.


Viszont sajnos a nővéremet is lábon pisilte már, illetve nagymamámnak meg a kezére jelölt mikor ültette a virágokat egy cserépbe. Én ezeknél az eseteknél nem voltam jelen és nem is akartam elhinni. Velem sosem csinált ilyet, pedig már 5 éve velünk van.

De lehet hogy én is sorra kerülök előbb utóbb? Én is csak nő vagyok, tehát annyira biztos nem tisztel engem sem. Vagy ezt hogy kell kivívni nőként? Mert azt vettem észre hogy a férfiakat jobban tisztelik a kutyák, a mély hangjuk meg határozott kiállásuk miatt. Nekik mintha nem kellene annyira határozottan fellépniük kutyaneveléskor mint egy nőnek, én így tapasztaltam.



2018. okt. 19. 04:09
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

5 év alatt nem sikerült megnevelned, csak annyira jutottatok, hogy talált egy alfát, akitől tart, de ez általában kialakul magától.

Gondolom kutyaiskolában nem volt, és utána se néztél, hog kell felnevelni egy kutyát, hogy engedelmes legyen. Erre viszont nincs mentség.

2018. okt. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Élőlény lepisilése rangsorjelzés.

"Te az én tulajdonom, alárendeltem vagy."

Nem tárgynak tekintés, mert a kutya természetesen nagyon jól fel tud ismerni egy élőlényt, és némelyik fontosnak tartja ilyen módon kinyilvánítani, hogy kettejük közül ő a domináns.


Nőként ugyanúgy kell kivívni a kutya tiszteletét, mint férfiként, csak az adottságok miatt sokaknak nehezebb.

A kutyák folyamatosan figyelik az embereket, és pillanatok alatt felismerik, ha valaki alázatos hangon beszél a másik emberhez, vagyis rájönnek, hogy a két ember közül nem ennek kell engedelmeskedni, mert nem ő a főnök. A két nem közül a férfira jellemzőbb inkább a kijelentő mód, hogy "amit mondtam, megmondtam", a nőre meg a kompromisszumkész beszédmód, hogy "szerintem így van, de mondd el a véleményedet". És ezt a kutya ki tudja szűrni.

Valóban, a magas női hang jobban emlékezteti a kutyát egy kölyök vinnyogására, mint egy komolyan veendő felnőtt kutya hangjára.


De ez csak egy dolog. A hangnál sokkal fontosabb a kutyával szembeni fellépés. Amivel a nők többségének, tapasztalatom szerint, komoly gondja van.

Gondolom, mindenki látott már nőket, ahogy a kutyájuknak könyörögnek, visítoznak, hogy az mit tegyen vagy mit ne tegyen.

Naaa, ne csinááld! Nem halloood, gyere ideee! Azonnal gyere ideee!

Az ilyenből még egy sokkal gyengébb emberi fül is kihallja a bizonytalanságot, kétségbeesést (hogy a kutya nem hallgat rá), nem hogy a kutya, amit arra tenyésztettek évezredek óta, hogy a gazda hanglejtéséből kitalálja a kívánságát.

Az engedetlen kutyától nem kérni kell, mert azzal vagy foglalkozik, ha olyan kedve van, vagy nem, hanem parancsolni neki.

Ami azt takarja, hogy nem a normál beszédhangnál magasabban adjuk az utasítást, hanem inkább mélyebben. (A viszonyítás is fontos a kutyának, egy mély hangú férfinál is, nem csak az abszolút hangfrekvencia.)

Minél rövidebben utasítsunk, lehetőleg pár szótaggal, ne hosszú mondatban, töltelékszavakkal, mint "azonnal, nem hallod". A hosszú hangadás a kutyák kommunikációjában is bizonytalanságot takar.

A mondandó első szótagjára kell helyezni teljesen a hangsúlyt és hangerőt, nem a végére. Ha a kutya amúgy hallgat ránk, csak most nem csinál valamit, és hosszabb dolgokat is egész biztosan megért a tapasztalatunk szerint, akkor a mondatot olyan fenyegető hangon kell mondani, aminek hallatán egy kisgyerek sírva fakadna.

Ha közel van a kutya, akkor fölé állva mereven nézzünk rá.

Ha szükséges, használjunk testi fenyítést. A kutyák egymás között fizikai érintéssel, harapással (is) kommunikálnak, a rangsorvitánál ez fontos nekik.

Nyilván nem arról beszélek, hogy egy lapátnyéllel kellene agyonverni a kutyát, de néha jelezni kell neki, hogy amit mondtam, azt komolyan gondoltam.

Cesar Millan a filmjeiben azt használja, hogy a lapocka-nyak környékén egy pillanatra meg kell markolni a bőrt (nem csípni), ami a harapást szimbolizálja a kutya számára. Vagy sétánál egy gyengéd oldalba-farba rúgást szokott alkalmazni.

De ha gyorsan kell cselekedni, pl. levizelésnél, akkor egy fenéken billentés vagy bármilyen egyéb dolog ugyanilyen hatásos lehet.

Ismétlem, nem a fájdalomkeltés a lényeg, hanem a testi kontaktus, amit a kutya nem tud nem figyelembe venni. (Fájdalomkeltés csak akkor szükséges, ha a kutya támad, és fontos a véleményének a gyors megváltoztatása.) Ha nem érinted meg a kutyát, mikor kellene, abból arra következtet, hogy nem mersz hozzáérni, ergo ő az alfa kettőtök közül, és továbbra se kell rád hallgatni.

2018. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ivaros kutyáról van szó?
2018. okt. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi #2. Nagyon részletesen leírtál mindent.

Már ivartalanítva lett.


Ilyen helyzetekben nem kell megérinteni, mert ha ott vagyok akkor tudja hogy nem szeretem ha ezt csinálja. Ezért nem szokta.

De sajnos ha nem vagyok ott akkor valószínűleg megcsinálja.


Igazából az én kutyám és velem nagy összhangban van. Ezért nem tűnnek fel ezek a neveletlenségek mert nálam minden oké. De az igaz hogy néha én is szoktam neki olyan hangon könyörögni pl. séta közben, és akkor tudja hogy még nem kell komolyan venni, csak ha már szigorúbban szólok neki.

:D Hát én nem az a típusú nő vagyok aki kompromisszumkész, én a "nekem mindig igazam van" típus vagyok és sokat veszekszek másokkal emiatt, lehet hogy a kutyám is látja hogy én mindig vitatkozok és harcolok az igazamért.

2018. okt. 19. 18:15
 5/7 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem, hogy menhelyről van és már felnőtt volt, nem is én akartam kutyát, és gimnazistaként érettségi meg felvételire való készülés mellett, úgy hogy nem is saját lakcímen van a kutya, 0 zsebpénzzel és idővel, elég nehéz lett volna mindezeket megoldani. De köszi az ítélkezést.
2018. okt. 19. 18:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Őszintén, le kellett tennem a telefont egy percre a "nő vagyok, tehát nem boztos hogy ledominálhatom" résznél.


Tisztázzuk: Az ember mindig a kutya fölött van. Még az újszülött lánybaba is a nagydarab, domináns ivaros kankutya FELETT helyezkedik el a rangsorban.


A kutyát erélyesen tiltani kell, amikor levizel valakit (állatokat is)


Sürgősen neveld meg, ehhez a legjobb az, ha kutyasuliba viszed.

Nincs apelláta.

2018. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ilyet nem írtam egy szóval sem.

Csak hogy nőként nehezebb mint egy férfinak, Mégis csak a gyengébbik nem vagyunk, testfelépítés, hang, viselkedés tekintetében, és ezt a kutyák is érzik.

És alapból egy gyengébbik fel sosem fog fölötte állni, csak ha tesz érte.

2018. okt. 21. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!