Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sheltie kölyök kutyus mellé...

Sheltie kölyök kutyus mellé milyen másik fajta kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Melyik kutyus passzolna hozzá? :)


A Sheltie elég nehéz eset, legalábbis a miénk. Nagyon okos, de rengeteg gondozást, törődést és tanulást igényel. Ezzel nincsen semmi gond, ezt vállaltam mikor beleszerettem, és hazahoztam. :)

Álltalában elég szófogadó, korához képest nagyon ügyes.


Szerintem nagyon jót tenne neki egy társ, imádja a környéki kutyabarátait is, és mikor elmegyünk itthonról legalább nem lenne/lennének egyedül.


Olyan kutyust szeretnék, aki olyan energikus mint ő, mert 5x megyünk le egy nap, akkora mint a miénk, vagy egy picit nagyobb. Fajtatiszta, ne legyen túl szaporítva. Panelházban lakunk, de zöld övezetben, rengeteget foglalkoznék vele is. Kutyaovi, kutyaiskola alap. Az fontos, hogy ne legyen energikusabb mint egy sheltie (pl border collieval nem bírnék el :))


A sheltink 4,5 hónapos, kan kutyus. Nem tudom hogy szuka vagy kan kutyus lenne jobb választás mellé, de egyenlőre a szuka felé hajlok. Természetesen nem akarom keresztezni őket.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 19. 10:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én az uszkárt (törpe vagy közép) illetve a spánielt tudnám ajánlani. Mindegyik vadászkutya származék, nagy mozgásigénnyel. Kifejezetten játékosak,szeretik a kutyatársaságot. Nem annyira túltenyésztettek. Okosak, bár a spánielek szeretnek szelektíven hallani :)

A leírt körülmények között nagyon jól érezné magát mindegyik.

2018. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szia! :)


Huh az uszkárról sok jót hallottam, de jobban tetszik a spániel. :)

Azért még várnék javaslatokat másoktól is.


Köszönöm a válaszod!

2018. okt. 19. 11:21
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy másik sheltie-t, uszkárt, vagy mudit. Ha másneműt választasz, akkor az egyiket legalább mindenképpen ivartalanítani kellene.
2018. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szia 2.es válaszoló!


A Sheltie mindenképp ivartalanítva lesz, mert elég domináns. :)


Hmm, mind nagyon aranyos, de nekem az uszkár és a mudi nem tetszik. Tudom, úgyis megszeretném ha már nálam lenne, és nem kellene küllem alapján kutyát választani, de nekem ez is fontos.

A shelti szerintem a világ legszebb kutyája, a papilon tetszik még, de ő elég pici.


Egy másik sheltit nem szeretnék, mert elég melós már a sajátunk is, jó lenne ha könnyebben nevelhető lenne, nem lenne ennyire makacs és önfejű. :D

2018. okt. 19. 13:06
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Én egy 4,5 hónapos kölyök mellé nem hoznék semmilyen más kutyát. A vége az ilyeneknek az, hogy nem játszanak el, max az első időkben. A neveléssel ugyanúgy küzdened kell és a rossz dolgokat azonnal eltanulja. Legyen előbb egy normálisan megnevelt, 1,5-2 éves kutyád, mire hozol megint egyet.


A spániellel nagy melléfogás lenne szerintem, mivel teljesen más habitusúak. A sheltie emberközpontú, a spániel sokkal önállóbb - főleg ha megnézed a munkát, amire kitenyésztették. Vadászkutya, nagyjából önállóan végzett kajtatással. Az uszkár is vadász, de ő inkább olyasmi munkát végzett mint a retrieverek - azaz az emberrel kooperatív munka volt.

2018. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem is mostanra gondoltam, még elkell dönteni melyik fajta legyen, akkor utána kell olvasnom, egy kis lexikális tudást elsajátítani, aztán keresni kell egy nagyon jó és megbízható tenyésztőt, és nyilvánvalóan nem olcsók a fajtatiszta kutyusok, ezért a pénzt is összekell gyűjteni. :) úgy gondoltam hogy 1-1,5-éves korában hoznék mellé egy másikat. A mi kiskutyánk folyamatosan van nevelve, addigra már 100% hogy ő se lesz ilyen kis szeleburdi, de szeretném azért ha felnőtt korában is, ha nem is ennyire de azért játékos maradna.


Uszkár, mudi ők nem jöhetnek sajnos szóba. A férjemnek se igazán nyerték el a tetszését. A spániel külsőre tetszik, de olvasottak alapján lehet nem ő lenne a tökéletes választás.


Azért köszönöm a válaszokat, ha van valakinek még ötlete, a 4 kutyán kívül ( sheltie, spaniel, Uszkár, mudi) akkor azt nagyon várom. :)

2018. okt. 19. 14:56
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg törpe schnauzer. Bár hajlamosak voltak makacskodni a schnauzer vér miatt, mára egy remek kis simulékony, alkalmazkodó kutyák lettek. A legtöbbjükből már az a tipikus schnauzer jellem leredukálódott egy kezdők által is kezelhető, családi kutya jellemre.

Magyarországon elég jó és sok tenyésztő van, ha velük beszélsz majd, tuti fognak tudni olyan kölyköt adni, aki megfelel az elvárásaitoknak.


Egyébként egy szívós kis fajta, imádnak futni, de ha kell akkor képesek egész nap a kanapén punnyadni, viszont, ha van kivel, akkor sprintelnek rendesen. Kiemelkedően intelligensek. A szőrük rendszeres trimmelés mellett szinte alig hullik.


Esetleg gondoltam bichonra, mert ők meg szuper lakáskutyák, de azért bírják a mozgást is. Ráadásul könnyen kezelhetőek és rendkívül jó jelleműek. Mármint a törzskönyves, egészséges idegrendszerű kutyák, nem az agyon szaporított, a fajtára csak csöppet hasonlító egyedek.

2018. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A neme igazából nem kell, hogy kőbe vésett dolog legyen. Majd ha elmész egy tenyésztőhöz és választasz egy almot, onnan az első látásra legszimpibb kölyköt válaszd, és természetesen őt is ivartalanítsd, akármilyen nemű.
2018. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Snauczer a férjemnek nagyon tetszik, őt azért számításba vesszük majd. Főleg leginkább azért, mert okos. Bár én sok kis snauczert ismerek itt a környéken, plusz a kutyasuliban, és eléggé rossz természetűnek látom őket. Nyilvánvalóan nem mindegyik snauczer ilyen, és biztos vagyok abban is hogy néhány dologban kiemelkedőek, de én még normális snauczerrel nem találkoztam. Akikkel találkoztam mind nagyon dominánsak voltak, szófogadó és okos volt mind, de azonnal ledominálták az én kutyámat, még az a snau is, aki egyébként fiatalabb mint az enyém. :)

Szerintem ugyanez lenne itthon is.


A bichon havanese, és pincsik, uszkárok, coton de tulear (ő is azthiszem a bichonok közé tartozik, bár ha hülyeségeket írok nyugodtan javítsátok ki:)) nem hozzám való kutyák. Sok ilyen kutyust ismerek, és tényleg tök aranyosak, ismerek cotont aki rendkívül okos, nem leszólni akarom a fajtát de nekem nem tetszik, és egyébként a férjemnek sem. Remélem nem sértettem meg ezzel senkit! :(


Ide leirnek néhány kutyafajtat ami nagyon tetszik, és szeretném kérni a segítségeteket, véleményeteket, hogy ők milyenek lennének :


Ausztrál juhász

Pembroke welsh corgi

Shiba inu

Labrador retviever (bár ő kicsit nagy)

Basenji

Whippet

Alopekisz

Amerikai eszkimókutya

Bearded collie

Drót szőrű magyar vizsla

Izlandi juhászkutya


Most hirtelen ennyit írnék, bár ezek között van aki azért jóval nagyobb mint egy sheltie, de van olyan is aki kb majdnem ugyanakkora. :)

2018. okt. 19. 22:27
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Fura, mert nekem a schnauzeremet azkistestű összes kutya ledominálja. Ha beszélsz tenyésztőval, hidd el, hogy tud majd neked mimóza lelkű kutyát adni, de nem akarlak rábeszélni semmire természetesen.


A fajták amiket írtál:

Ausztrál juhász:

Olyan igényei vannak, mint egy border collienak, csak 2x olyan makacsak, akaratosak. Ha bordert nem akarsz bevállalni, ausztrál juhászt se.



Pembroke welsh corgi:

Illene is hozzátok, ha van rá jóóó sooook pénzetek (500 000ft és afölött),mert olyannyira nem túl tenyésztett, hogy ha azóta mióta én informálódtam nem változott, akkorhogy egyetlen tenyésztő sincs az országban, szóval csak importálni lehet, és kint is brutál drágák.


Shiba inu:

Semmiképp. Ha a sheltie makacsságával, dominanciájával nem bírtok, a shibától idegileg tönkremennétek, az fix. Brutál önfejűek, dominánsak és akaratosak. Emellett hajlamosak levadászni egyéb állatokat (beleértve a náluk kisebb kutyákat is) .


Labrador:

Hát ha az óriási szőrmennyiség amit elhullajt nem gond, akkor még akár jó is lenne. Csak mondom, hogy amúgy nagyobb mozgásigényük van, mint egy sheltienek.

Plusz te írtad, hogy nen akarsz a sheltiénél sokkal nagyobb kutyát, de te tudod. Arra figyelj, hogy ha egy ilyen nagytestű kutya átgázol egy sheltien, abból állatorvosi látogatás is lehet, mert a labradorok elég vehemensek, hajlamosak elfeledkezni a méretükről. Egyébként meg tünemény kutyák. Ha oda tudtok figyelni mikor együtt szaladgál a két kutya, akkor oké.


Basenji:

Makacs, akaratos, önfejű és milliós nagyságrend is lehet az ára. Még Amerikában is ritka, nem, hogy Európában.


Whippet:

Szerintem ők nagyon jók lennének. Kicsik, könnyűek, gyorsak, de nincs egekben a mozgásigényük. Ha napi egyszer-kétszer kifutják magukat, akkor tökéletesen elvannak a kanapén. Érzékeny lelkületűek, ezért kicsit nehezebb náluk megtalálni az arany középutat a büntetés és dícséret között, de nem lehetetlen.


Alopekisz:

Nem ismerem a fajtát, de 101%, hogy nem fogsz kapni ilyen kutyát, még külföldön is alig lehet. Most néztem meg, az USAban sincs eladó kölyök. Mindazonáltal, amit neten írnak róluk, az alapján jók lehetnének, de tudjuk, hogy az ilyen netes cikkeknek a felét sem szabad elhinni.


Amerikai eszkimókutya:

Makacs, tartózkodó és ritka, ezért veszettül drága.

Akkor már inkább valamilyen spicc, vannak fehérben is.


Bearded collie:

Egy tenyésztő írta:

"Aktív, hatalmas mozgásigényű kutya. Csillogó, érdeklődő tekintetű. Kicsit érzékeny, a durva bánásmódot egyáltalán nem bírja. Nagyon hűséges típus, kicsit önfejű."

Akár jó is lehet, ha vállaljátok a bunda karbantartását. Mondjuk sheltie mellett gondolom nincs gondotok a brutál bundákkal :D .


Drótszőrű magyar vizsla:

Viselkedésben, jellemben nagyon hasonlít a labradorhoz, csak nagyobb valamennyivel.


Izlandi juhászkutya:

Ha jól tudom, náluk sincs magyar kennel, szóval csak import jöhetne szóba.

Jellemüket nem ismerem.

2018. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!