Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktad megnyugtatni a...

Hogyan szoktad megnyugtatni a kutyádat, ha nagyon felidegesíti magát?

Figyelt kérdés
Az én kutyám könnyen felidegesíti magát, de próbálom nyugodt tudatállapotban tartani. Menhelyi kutyus, nem tudom az előéletét. Ha ideges, akkor ugat, nyüszít, ugrál, ilyenkor nem használ ha rászólok, meg kell nyugtatnom. Érdekelne, ti hogyan szoktátok ezt csinálni. Nyilván olyanok válaszát várom, akik hasonló cipőben járnak. Egész jól haladok egyébként vele, de néhány tipp jól jönne.;

2018. okt. 19. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Nem használ a törődés sem?megsimogatod...erezteted vele,hogy szereted. Nem írtad. Sztem ez egy jó ötlet,hisz ki ne nyugodna meg,és ki ne örülne ennek,illetve ez egy igény. Szerintem.
2018. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Általában megnyugtató hangon beszélek hozzá, kicsit határozottan, és lefogom. Amikor látom, hogy nyugodtabb lett, akkor kapja a simit jutalmul. Azt mondták, csak a nyugodt tudatállapotot jutalmazzuk. Etetés előtt nem képes ezt elérni, illetve séta előtt sem nagyon, de az már javult picit. Ha tudja, hogy jön a vacsi, iszonyúan felhúzza magát szegénykém, félti is a kajáját. Kiszedi a tányérból, és biztonságos helyre viszi, úgy eszi meg. Apró darabokra szoktam nyomogatni neki, és akkor kénytelen megenni a tányérból. Nemdom ezen hogyan segíthetnék rajta.
2018. okt. 19. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem ártana kutyasuliba vinni
2018. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Határozottan. Ha dünnyögsz neki, kedveskedsz, csak megerősíted a hisztijét. Nem kell bántani, de határozottan rászólsz, feladatot adsz neki - ül, fekszik, megáll - és jutalmazod ha megcsinálja. Nekem nagytestűm van, néha beparázik - szinte pánikroham jön rá - séta közbe, ilyenkor csak a határozott kizökkentés használ. Rá kell szólni erélyesen, határozottan.
2018. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném magamat kutyasuliba vinni, sajnos nincs rá pénzem se jelenleg
2018. okt. 19. 18:56
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Ezzel nem javítasz, hanem épp ellenkezőleg - rontasz a helyzeten. Ha hisztizik, akkor nem megnyugtatjuk, hanem határozottan, erélyesen rászólunk, elvonjuk a figyelmét feladatokkal, ha pedig egyáltalán nem használ, akkor átnézünk rajta, amíg meg nem nyugszik. Te eddig annyit "haladtál", hogy megtanultál engedelmeskedni a kutyádnak, neki pedig azt tanítottad, hogy kettőtök közül ő a domináns. Mindenképp oldd meg valahogy azt a kutyasulit, mert ha így haladsz, ez már csak romolhat.
2018. okt. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Biztos, hogy ez idegesség és nem izgatottság?

Mindenesetre bármelyik is legyen, rosszul cselekszel. A dünnyögéssel, simogatással, nyugtatgatással jutalmazod, megerősíted benne, hogy ez a viselkedés helyes, mert még simogatást és kedves szavakat is kap érte.

Nem kell bántani, de ez sem jó amit te csinálsz.

Határozottan rászólsz, mondjuk "Nem", "Fúj" vagy valami hasonló szóval, lényeg, hogy zökkentsd ki abból az állapotból. Ha befejzte a hisztit, akkor lehet jutalmazni, akár kajával, simogatással is.


Az én kutyám könnyen izgatott lesz, ilyenkor nyüszít, vonyít és ugrálna az izgatottság tárgyára. Ilyenkor rászólok (én a "Hé" szócskát használom), magamhoz hívom és feladatot adok neki (pl ül, fekszik), utána kap kaját. Nála ez a feladatadás nagyon beválik, azonnal csinálja. Már az utóbbi napokban hiszti nélkül közlekedhetnek mellette idegen kutyák, ő odajön és leül elém, várja a jutalmát.

2018. okt. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az enyém is hasonlóan viselkedik, mint ahogy az utolsó leírta, hívjuk akkor izgatottnak. A rászólást, a határozott nemet próbáltam, nem használ. Ha le akarom ilyenkor ültetni, az nehezen megy, mert ilyenkor nem nagyon tud rám figyelni. Szóval ha le is ül, nem zökken ki. Nagyon sok mindent kipróbáltam azokból amit leírtatok, de semmi nem használ, nem kerül nyugodt tudatállapotba. Ezzel a nyugtatgatással rövid ideje próbálkozom, de eddig ez az egy vált be. Nem úgy csinálom, mint ahogy elképzelitek, hogy gügyörészek neki. Próbálok nagyon nyugodt lenni vele, amilyen nyugodt csak lenni tudok, és ilyen hangon beszélek hozzá, szinte szugerálom, hogy figyeljen rám, és nyugodjon meg. Ha ficánkolna közben, akkor magam mellé húzom, és ott tartom. Amikor látom, hogy megnyugodott (csak így sikerült eddig elérni, de ezzel sem 100százalékban), akkor dícsérem, és simogatom. Arra is figyelek, hogy egész nap nyugodt legyek, nehogy tőlem vegye át az idegességet. A tapasztalatom eddig az volt, hogy ezután sokkal szebben játszott a kutya barátjával. Máskor nagyon hangos játék közben, nyüszít, ugat, és nagyon vehemensen játszik, de most ezután érezhetően nyugodtabban játszott. Azt mondjátok ezzel rontok rajta?
2018. okt. 19. 20:41
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha nektek bevált, akkor jó, így tovább! :)

Minden kutya más, van akinél az erélyes kizökkentés használ, van akinél a nyugodtabb beszéd, míg van akinél az utóbbi csak olaj a tűzre. Ha neked jó a módszered, használd azt! Nincs vele semmi baj!

2018. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7%
Megmondom hogy nyugodjál le.
2018. okt. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!