Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy lehessen még egy kutyánk?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves Vizslánk de én szeretnék még egy kutyát. Én nem olyan vagyok, hogy csak pár hétig kell kutya. A vizslával én foglalkozok a legtöbbet (annyi hogy a kaját meg az oltásokat nem én fizetem). De ezen kívül én játszok vele, én fürdetem, én viszem sétálni, én tanítom amennyire tudom (nem kiskorától tanítom de már annyit tud, hogy keresse a labdát, leül, fekszik) és én simogatom a legtöbbet :D. Több ok miatt kellene nekem egy másik is :) (ha lehetne menhelyről szeretném).

1. Mivel a Vizsla kint van nekünk ezért télen legyen egy szőrös állat mellet, hogy addig is melegítsék egymást.

2. Jól jönne neki egy másik játszótárs mert évközbe tanulnom kell (ráadásul most megyek majd 7-be, ezért többet kellesz).

3. Ha nagy leszek kutyákkal szeretnék foglalkozni és addig is több kutyán tudnék gyakorolni :D.


Apával nem beszéltem erről. Anyának már felhoztam a témát és azt mondta, hogy nem lehet mert nem tudnánk neki enni adni (van 2 macskánk és 1 kutyánk és nekik pont tudunk adni). Nem mondtam neki, hogy ha suli van akkor itthon reggeliznék (nem szoktam itthon reggelizni hanem pénzt kapok kajára h majd ott veszek) és így a pénz mehetne kutyakajára. Nyáron mennék segíteni valahová és 500Ft is elég lenne nekem amit a kutyára tudok költeni. És kevesebbet ennék itthon.

Hogyan vegyem rá őket?

13/L


2010. jún. 24. 14:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt, hogy kevesebbet ennék azt arra értem, hogy több maradék jutna :D. Valamikor a vizslának jut egy fazék kaja :D
2010. jún. 24. 14:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anyagi helyzetetek nem elég jó,akkor nincs értelme még egy kutyát venni.Ha miatta le kell mondanod dolgokról,pláne mondjuk arról,hogy eszel,akkor semmiképp ne kérj még egy kutyát!Nekünk két kutyánk van,két höri és egy vízi teknős,de annyi állatot tarthatok,amennyiről tudunk gondoskodni(szóval nem kell lemondanunk semmiről,ha pénzünk és időnk is van elég rájuk:).

14/L

2010. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
0%

Szerintem kérd meg őket, hogy vegyenek egyet,hozd fel nekik hogy az annak a kutyának is jó lenne amit elhoztok a menhelyről és te foglalkoznál vele,ha jársz dolgozni hogy fenntudjátoktartani akkor mi baj lenne belőle?

próbáld meg

2010. jún. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rá elég pénzetek, szerintem ne vállaljatok be még egy kutyát. A költségek nem merülnek ki az etetésre fordított összegben, egy kutyát oltatni, féregteleníteni kell, ilyenkor nyáron bolhátlanítani,kullancsok ellen védekezni, nem beszélve esetleg az egyéb állatorvosi költségekről, ha megbetegszik.
2010. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívem, kevesebbet ennél? ne butáskodj...

És mi van ha a kutya beteg lesz miből fogjátok kifizetni a nagyon drága orvosi költségeket?

Inkább szeresd a vizsládat, és ha majd nagy leszel, lesz saját jövedelmed, házad, akkor majd akarhatsz másik kutyát.

De ez most nagyon butaság lenne, és főleg nagyon rossz a kiskutyának.

2010. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem két dolgot tehetsz:

* Egyrészt akkor is reggelizhetsz otthon, ha nincs új kutya, a pénzt el lehet kezdeni összegyűjteni, a költséget meg a vizsla költségei alapján lehet becsülni. Szerintem egy ilyen mérleg elég meggyőző lehet a szüleidnél is.

* A menhelyeken biztosan örülnek a segítőknek, így ott tudsz addig is kutyákkal foglalkozni.


Nem tudom, hogy bírják a vizslák a telet, de talán egy hőszigetelt kutyaház megteszi. Az egyik ismerősöm fűtött macskaházat épített, tett bele egy feketére festett villanykörtét.

2010. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Vagy próbálkozz egy olcsó állattal,pl.hörcsöggel:)

2010. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehogymár kevesebbet egyél egy plusz kutya miatt!

Ez nevetséges, ne haragudj.

Örülj hogy van egy kutyád, sokaknak egy hörcsöge sincs gyerekkorában!Foglalkozz többet, mélyebben a kutyáddal, a több nem árt meg neki, hidd el! Menhelyre ingyen mehetsz akármikor sétáltatni, segíteni, játszani és se pénzbe, se kajába nem kerül.Vagy ha nincs, közeli idős néni kutyájához is beszokhatsz, általában örülni szoktak a nénik is a fiatal társaságnak, a kutyája meg nem rosszalkodik annyit.

2010. jún. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Van 2 hörcsög, 2 macska és 1 kutya. A háza téglából van és jó meleg. Csak gondoltam, hogy jobban érezné magát egy kutyával. Amikor a szomszéd kutyája egyszer átjött (a tesója) akkor tök jól érezték magukat. Csak nem hiszem, hogy a szomszéd kutya átjöhetne (akkor a szomszéd pont garázst épített és úgy át tudtak menni egymáshoz a kutyák.

2 éve volt egy tacskó keverék is de ahogy nyílt a kapu ő úgy szökött és egyszer nem jött vissza :/ de annak az anyja és a testvérei is mind szökősek voltak.

2010. jún. 24. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!