Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a probléma azzal ha van...

Mi a probléma azzal ha van két fajtatiszta kutyám törzskönyv nélkül és a bepároztatom őket és eladom a kiskutyákat?

Figyelt kérdés

A két szülő nem rokon és az ő szüleik is fajtatiszták.

A kiskutyák megkapják az össze oltást,az oltási könyvet,a féregtelenítőt és a chipet.

Ha valami egészségügyi problémájuk van állatorvos ellátja őket.

Kertes házban vannak nevelve.Kultúrált körülmények között tartva,nem ketrecbe zárva.

3 hónaposan pedig eladom őket gondos gazdinak,és ha úgy látom,hogy nem megfelelő helyre kerülne akkor nem adom oda.


Mi ezzel a probléma?

Sokszor hallom,hogy csak törzskönyvvel tenyésztőtől vegyünk fajtatiszta kutyát.

Miért?

Ha én megmutatom mindkét szülőt és ha hobbi célra kell a vevőnek és nem akarja kutyakiállításra vinni,és nincs több százezer forintja valakinek erre akkor miért ne lehetne így kutyát venni?

Tudom,hogy létezik szaporítás,ami nem egészséges dolog,de amit leírtam az nem az.

Szerintem ha kutya pároztatásról van szó nem csak tenyésztő és szaporító létezik.


Mi a véleményetek?



2018. okt. 21. 17:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Az, hogy ez a szaporítás. Nézz már utána a szó jelentésének!


A tenyésztés az, ha tudod igazolni a kutyád fajtatiszta őseit, és szűreted betegségekre, hogy még véletlenül se vigyék tovább a selejtes génjeiket. Pfff....

2018. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%

Ha még négyszer írod ki a kérdést, akkor is ugyanaz lesz a válasz. Ne szaporíts, mert nem értesz hozzá, a kutyáid szűretlenek, törzskönyv nélkül pedig csak fajtajellegű keveréknek minősülnek a törvény szerint IS.

Mivel nincs törzskönyv, nem tudod bizonyítani, hogy nem rokonok és mivel nincsenek szűrve, könnyen lehetnek öröklődő betegségeik.

2018. okt. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
A fajtatisztaságot a megfelelő dokumentumokkal lehet igazolni. Ha nincs dokumentum, akkor mi a tárgyszerű igazolás ? A jelenlegi legfejlettebb állatorvosi módszerekkel sem lehet igazolni az állat megfelelő származását, csak a papírokkal.
2018. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezt már nem én írtam ki. Ez valaki más kérdése.
2018. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Értem.Biztos keversz valakivel mert először írtam ki.

Tehát akkor fajta jellegűek lennének csak a kiskutyák és lehet,hogy szegről végről rokonok a szülők és ezáltal lennének betegek?

Jól értem,hogy ez a probléma ezzel?

2018. okt. 21. 18:19
 6/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem csak azáltal lennének betegek, hogy a felmenők esetleg rokonok, de azáltal is.

Viszont fontosabb, hogy a kutyák nincsenek szűrve örökletes genetikai betegségre, amit tovább adnak a kölyköknek és ha esetleg a kölyköket is tovább szaporítják, akkor ők is tovább adják és így tovább...


Szóval ne.

Mellesleg ha kicsit letekertél volna, egy 100%-ban ugyan ilyen kérdést találtál volna.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9568785-mi-a..

2018. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Értem.

Hogy működik egyébként egy tenyésztőnél ez a genetikai szűrés?Kölyköket vizsgálják, vagy a szülőket pároztatás előtt?

2018. okt. 21. 18:29
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Szülőket, fedezés előtt. Amennyiben rossz eredmények jönnek ki, a kutyát semmiképp nem vonja tenyésztésbe.
2018. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat!
2018. okt. 21. 18:43
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem ha kutya pároztatásról van szó nem csak tenyésztő és szaporító létezik.


De, éppen ez a két opció létezik mivel te nem vagy tenyésztő, marad a szaporító.

Gondolom közel sem ingyen adod őket, tehát a célod a haszonszerzés. Így láne szaporító vagy... A rosszabbik fajtából, mert tudatosan gyártod az almokat, hogy pénzt húzz ki a szukádból.

Hány almod van évente?

2018. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!