Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutya jó...

Milyen nagytestű kutya jó gyerek mellé?

Figyelt kérdés

2018. okt. 22. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi ❤
2018. okt. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
Sokféle gyerekbarát kutyafajta van, ezek között szerepel a németjuhász,mely nem csak gyerek kedvelő,de kiváló házőrző,könnyen tanítható kutya (persze ha megfelelő kezekben van)
2018. okt. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Az a természetétől függ. Menhelyen nagyon sok kedves jámbor jószág szeretne családot.
2018. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Semmilyen. Egy gyerek nem mindig tudja felmerni, mit szabad az allattal. Ha valami balul sul el, akkor meg majd fogod a fejed.
2018. okt. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Semmilyen,a kutya nem játékszer és nem dajka.
2018. okt. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a leonbergit. Tetszetős
2018. okt. 22. 10:18
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Bullmasztiff. Nekünk ez van egy 7 és egy 9 éves gyerek mellé. Imádják, bár figyelni kell, mert lelkesedésében a kutya könnyen felborítja őket. Őrző-védőzök a kutyával, elég jó, de a családra soha nem volt egy morgás sem. A gyerekek turkálhatnak evés közben a táljában, a nagy mamlasz meg csak csóválja a farkát...
2018. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármelyik, ha jól neveled a kutyát is, és a gyereket is. Egy jól nevelt pitbull kisangyal, míg egy gopden retriever is képes lehet odakapni, ha ő és a gyerek is neveletlen.


Totyogósként vittek ki először szüleim nagyszüleimhez (határon túl laknak)

Ott volt két óriás schnauzer és egy német juhász.


A snacik rögtön a szívükbe zártak, imádtak, soha egy rossz pillantást nem vetettek felém, míg a német juhász úgy gondolta, ő a főnök, én meg csak egy bolhapötty. Persze a felnőttek hamar megváltoztatták a véleményét - egy darabig "fegyverszünet" volt, kerültük egymást, de aztán egész jól összehaverkodtunk.


Nagyapám nagyon komoly ember, nagy kutyás tapasztalattal, amit hamar át is adott.


Például: "A póráz a te kezedben van, így a felelősség is!"


Egy ismerősömnek volt egy kaukázusi keveréke, szép nagy jószág :)

Egyszer mentem velül sétálni - jámbor kutya volt, vihettem én a pórázt, szépen ment, nem húzott.

Viszont volt egy olyan szokásuk, hogy amint kiértek a térre, a gazdi eleresztette, hogy fusson egy kört.


Utólag azért vicces lehetett, ahogy papírsárkány módjára repülök a kutya után, hiába szólt a gazdája, hogy engedjem el. Nem voltam hajlandó elengedni a pórázt, hiszen "nálam van a kutya, nem szabad" :D


Másik sztori: megmentette az életemet a nevelésem.

Jött felém egy kutya, akinek a gazdája nem komplett, én meg álltam a homokozóban mint a cövek, tudtam hogy kutyák előtt tilos visítozni és csapkodni.

4 éves voltam, édesanyám pedig messze volt. Tehetetlen volt, nehogy pont ő ingerelje a kutyát.

2018. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!