Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költöttél eddig a...

Mennyit költöttél eddig a kutyád rá?

Figyelt kérdés

1-2 korábbi kérdés ihlette az én kérdésem. Azt hiszem nagyon sokan beleugranak a kutyázásba, anélkül, hogy bármi fogalmuk lenne, ez mennyibe fog kerülni. Mik a kezdeti kiadások, mik az állandók, illetve hogy felmerülhet váratlan helyzet is. Ismerősi körben több példa van arra, hogy a gyerek kutyát szeretne, meg is kapja és meglepődnek a szülők, hogy megint táp kell, minek megint oltani, minek állatorvos...


Érdekelne mennyi idős, milyen fajta, mik voltak eddig nagyobb kiadások? És hogy eddig kb. mennyit költöttél rá.


Az én kutyám 5 hónapos kau, vételár, oltasok, táp, kiegészítők, kutyaiskola eddig kb. 400 000 Ft volt. Nem a legdrágább táppal etetem.


2018. okt. 23. 17:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%

Kb.1 éves előző (inkább nem minősítem) gazdájától elhozott vizsla.


Chip, oltások: 8000

Ivartalanítás+ köldoksérc eltávolítása: 25000

Be volt gyulladva a füle, ennek a kezelése: 6000

Felszerelések (nyakörv, póráz, hám stb.) : 10000

Kutyasuli: eddig olyan 10000 (egy alkalom 1500 ft)

Bravecto: 8000

Összesen: olyan 70 ezer körül van. A kaját nem tudom, Apum veszi, Barfozik vele.

Nincs 2 hónapja, hogy nálunk van.


(Fun fact: Apum nem akart tenyésztőtől hozni, mert az drága. Kb.ugyanott járunk, mintha tenyésztőtől hoztunk volna kutyát)

2018. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
#1 kérlek szépen, egy átlagos tenyésztő magasról teszik a kutya sulira. Az mellékes hogy most ugyanott jártok ANYAGILAG, de egy tenyésztőtől elhozott eb nem fog hátraszaltót nyomni egy szem virsliért cserébe... Nagyon rossz ez a "fun fact" már meg ne haragudj
2018. okt. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Hidd el, nem azért járatjuk suliba mert nem bírnánk egy vizslával. Ez a kutya egy évig a kertből nem tette ki a lábát, minden más állatra támadt, nem tudott más kutyákkal kommunikálni. (Mostmár azért alakul)


Egy tenyésztőtől hozott kutya jó esetben 10-12 hetes korig az anyjával és a testvéreivel van, legalább alap szinten szocializált, amit mi folytathattunk volna, és nem kellene a kutyasulival cseszekedni. De ez van.

2018. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

4-5 éves vizsla szuka. 4 hónapja került hozzám, kvázi mentett (egy rohadalom "ismerősömtől", hosszú sztori) , tehát alap oltásai megvoltak és ivartalanítva lett.

Kezdő felszerelés: egy nagy párna (itthoni selejt, 0 ft), nyakörv és póráz (marhabőr, a kettő együtt kb 30ezer volt, de szép), tálak pár ezer, egy-két játék (csomó, rágóka, labda) szintén pár ezer. Szájkosár, biléta se vészes árban.

Tehát mondjuk elsőre nagyjából 50 ezer volt.

A táp az elején macerás volt, többet próbáltunk, most a real nature wilderness bárányosat eszi, 12kg/18000ft körül van. Mellette húst kap időnként (csirke nyak, farhát, nyesedék, csirkeláb, nyuszi), párolt zöldséget, levesnek a levét. Lényegében BÁRMIT megenne (el volt hanyagolva rendesen).

Ja Foresto nyakörv kb. 7000 ft.

Éves oltás van ugye, chipje van,doki ingyen updatelte az adatokat.

Most majd kabátot szeretnék neki varratni, télre (régebben ki volt rakva a szűre, most benti lett).

Nem is próbálom összeszámolni, higy mennyibe kerül, nekem megéri, ahogy rám néz azzal az okos szemével.

2018. okt. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mentett kutya, kb. 1,5 éves.

Betegségre nemigen kellett költeni:) - a legnagyobb állatorvosi költség 14000 forint volt, de akkor két állatorvos is látta, gyógyszereket is kapott stb.

Az oltásokra 50 ezer biztosan elment. (Olyan fakultatív is benne van, mint a kennelköhögés elleni.)

Kutyasulira 40 ezer (ovi + alaptanfolyam) - az alaptanfolyamot már bánom, már nem költenék rá:(

Kutyaházra szintén 40 ezer.

Kölyökkori játékok, fekhely, pokróc, nyakörv, póráz stb. kb. 10 ezer.

Felnőttkori nyakörv, pórázok, fekhely eddig kb. 35 ezer.

Egyszer megvett cuccok, pl. kefe 2000.

Évente elhasznál egy biztonsági hámot, az is kb. 5000 volt eddig.

Felnőtt játékok kb 5000.

A jelenlegi Neogard Spectrás parazitaellenes cucc havi 4000.

A kutyatáp havonta kb. 6000. (Brit Care)

Rágócsontok, jutalomfalatok - napi 100-300 forint biztos elmegy rá.


Tehát az egyszeri költségek kb. 180 ezernél tartanak, havonta pedig kb. 15-20 ezer megy el rá. Mondjuk olcsóbban is ki lehetne jönni, néha szégyellem, mennyi jutalomfalatot veszek neki:S - bár lehet, mert ha egyszer eljutok olyan helyre, ahol kapok jót, akkor sokat veszek egyszerre...

2018. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
1500€ körül ha nem több, saccra ennyi vételár nélkül. Akita szuka, lassan 3 éves. 4 hós kora óta van velünk. Közép kategóriás táp, pár magánóra kutyasuliban, felszerelés, oltás, kutyaadó. A legnagyobb kiadás eddig az állatorvos volt. A legnagyobb összeg ami egyszerre rá lett költve az 300€ kb. Valami babézia szerű dolgot összeszedett, véres pisi, étvágytalanság, levertség. De túlélte és már jól van.
2018. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kutya vételára 180e volt, 6 hónaposan hoztuk el a tenyésztőtől szóval chipre, oltásokra már nem kellet költeni (agrentin dog) most 2,5 éves


Évi oltás+3havonta féreghajtás... Itt elég változó, észrevételeim szerint ez egy idióta város ahol kb kiszámíthatatlan hol, mikor van akciós oltás. Van, hogy 3 évig nincs aztán meg egy évig kb mindenhol.

Éves szinten kb 22e de ebben 3 féle oltás és 3 havonta féreghajtás benne van


Még ivaros, de már van időpontunk, 20e lesz


Élősködők elleni külső védelem 7e


Póráz, nyakörv 20e (extra strapabíró a fajtajelleg miatt szükség is van rá)


Játékokat nem tudom mennyi, folyamat pusztulnak, vagy ha jó minőségűet látok akkor azonnal lerohanom.


Fekhely 30e


Táp havi 20e (jutalomfalatként változó hogy mit adok, de boltan vásárolható kifejezetten jutalomfalatként árult cuccokat nem szoktam. Erre úgy számolhatunk hogy havi 2-4e de változó)


Szájkosár 7e


Útlevél 13e


3 féle szőrápolási kefe/fésú (mániákus szőr-utáló vagyok :D ) 10e


Tálak 4,5e


Box 28e


(Olyanokat hogy pl kakiszacsi, kutyasampon stb nem számoltam)

Kutyasuliba nem járunk, nem az első ilyen kutyám


Szóval havi szinten kb 30 ezer. Nem tagadom, sokkal olcsóbban is ki lehetne jönni, de szerencsére ez nem nagy kiadás, emellett bőven tudok félretenni is. Szerintem mindenkinek a saját keresetéhez és életéhez, normáihoz kell viszonyítson ha be akar lőni egy havi átlag kiadást a kutyára. Ez teljesen szubjektív.

2018. okt. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Mentett szálkás szőrű tacsi, 9 éves, 2011-től van nálunk:

orvos kb. 10.000/év (beteg nem volt, csak oltások, féreghajtó)

kaja kb. 5.000/hó (konzerv, szemes tápot nem szereti)

egyéb juti rágcsálók kb. 1500/hó

póráz, nyakörv a 7 év alatt legalább 3x, kb. 10.000 Ft

játékok évente kb. 5.000 Ft

kutyaház volt, régi kutyások vagyunk

párnák, plédek kutyaházba és a lakásba saját készítés

2018. okt. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Drága kiskutyám (aki sajnos már nincs velem, 16,5 évet élt,augusztusban kellett búcsúznom tőle)


1,5 évesen került hozzánk, családtól. Megunták.

Ingyen kaptuk, pórázzal,nyakörvvel,fekhellyel,tálkákkal.


Nem számoltam mennyit költöttem rá.

Szerintem milliós lenne amennyit 15 év alatt ráköltöttem.


De egy alap számolást most csinálok.


Csak az oltások éves szinten 10 ezer ft----15 évre = 150 ezer ft csak az oltás.

13 éves koráig kozmetikába járt utána én nyírtam,mert kozmetikus lettem.

Évente 2-3 alkalommal volt elvíve. Számoljunk 2vel az 9 ezer ft. 13 évre= 117 000


Kaját azt havi 4 ezerrel számolom,nagyjából annyi volt egészen tavalyig. Tehát 14 évig( 1,5 évesen került kb hozzánk) 4 ezer havonta ez megszorozva 12 hónappal= 672 ezer ft.


Tavaly októbertől most augusztusig speciális tápok,izületvédő,állandó vérvétel,gyógyszer durván 10 hónap alatt 150-200 ezer ft-om elment a kisnyuggeremre.


Eddig 1 millió 89 ezer ft és ebbe nincs benne a szemműtétje,térdszalag műtétje ami asszem 30 ezer ft volt. Féreg hajtások, és egyéb megbetegedések,mivel 7 éves korától sokat szenvedtük az érzékeny gyomra miatt.

Új pórázok,nyakörvek,új fekhely,jutalom falat,ruhák.


Most bele gondolva míg velem 1,5-2 millóm rá ment. De sosem bántam meg egyetlen forintot sem!!! Bárcsak még velem lenne :(

2018. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és kistestű 5 kg-os kutyáról beszélek!!
2018. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!