Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a közép vagy...

Melyek azok a közép vagy nagytestű kutyák, amelyek különösen ragaszkodnak a gazdájukhoz?

Figyelt kérdés
2018. okt. 23. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

A legtöbb kutyafajta ilyen.


Pl. A szánhúzók, a japán akita, a farkaskutyák, agarak kevésbé

2018. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amiket írtál azok kevésbé, vagy csak az utolsó kevésbé?
2018. okt. 23. 20:40
 3/10 anonim válasza:
Egyetertek az elsovel. En mondjuk a golden retriever emelnem meg ki.
2018. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az agarak kevésbé, vagy mind amit írtál kevésbé?
2018. okt. 23. 20:50
 5/10 anonim válasza:
A kerdesed az volt, hogy melyek akik kulonosen ragaszkodnak. Az agarak kevesbe ragaszkodnak a tobbi amit leirt azok pedig "kulonosen"
2018. okt. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát a Husky ragaszkodó.
2018. okt. 23. 20:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még a schnauzereket emelném ki, nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz, ezért is sínyli meg sokuk a felnőttkori gazdaváltást.

De egyébként a legtöbb fajta különösen ragaszkodik a gazdájához, ha az rendesen bánik és lelkiismeretesen foglalkozik vele.

2018. okt. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Nem igazán. Az amit leírtam az mind kevésbé. A husky önálló munkakutya volt, független jellem, nincs állandóan a gazdája seggében (már ideális esetben, ha a nevelését nem tolták el)

Ugyanígy az akita, agarak és a farkaskutyák is önállóbbak, ellenben egy golden retriever teljesen a gazdája körül forog.


Bocs ha nem voltam érthető, (#1)

2018. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már értem. A Berni pásztort tudtam egyedül.
2018. okt. 23. 23:43
 10/10 AtiBoa válasza:

Ugy latom egy kis felremagyarazas lehet az elso valoszolo kommenjeben. Akitam van, ezert allitom, hogy nagyon ragaszkodoak! Az, hogy van onallo (eros) akarata, nem azt jelenti, hogy nem erdekli a gazdaja. Egyebkent ezeket a kutyakat (Akita Inu), bar nagytestuek, benti tartasra javasoljak, mivel igenylik a gazdajuk kozelseget. Az enyem pl allandoan a sarkamban van, s ha nem az enyemben, akkor a felesegem utan maszkal akkor is ha csak atmegyunk egyik szobabol a masikba. Egyszeruen "levakarhatatlan". Ragaszkodo es huseges a csaladjahoz. Ez teny. Viszont az is teny, hogy otthon lehet hagyni egyedul is, nem fog larmazni (mint pl a Bichon-ok), es szarja ossze a lakast mert retteg az egyedullettol. Ha ilyen kutyat szeretnel, ami csak az oledben birja elviselni az eletet, akkor NE vegyel pl Akitat, mert az nem ilyen.

Osszegezve: ahogy mar irtak fennebb, kb az osszes kutya nagyon ragaszkodo a gazdajahoz, ha jol van tartva, es boldog, viszont ez minden fajtanal maskepp nyilvanul meg.

2018. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!