Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszag a lakásban! Ti...

Kutyaszag a lakásban! Ti idővel hozzászoktatok vagy sikerült valahogy elviselhető szintre csökkenteni?

Figyelt kérdés
2018. okt. 23. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsi de ha megfelelő a tisztasag nincs kutya szag. Nekem 13 éve van bent kutyám, soha egy vendég nem érzett szagot és én se . Az agyat mosom minden héten, a kutya is időjárás függő hogy hogy de 2hetente fürdetve van . Szájszaga sincs , arra veszek neki ezt a rágófalatkat . Be a házba nem pisil , kakil (ritkán volt rá példa 13 év alatt ) akkor domestosos vízzel felmostam legalább 2x . Lehet nem jó samponnal fürdeted a kutyát. Nekeem volt olyan sampon amivel ha megfürdettem meg büdösebb volt mint előtte. Ezt meg ki kell tapasztalni melyik a jó.
2018. okt. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Minimális kutyaszag mindig lesz, de nem brutális. Mindig mindent és mindenkit tisztán kell tartani.


Ahogy az első is említette lehet hogy keveset vagy rossz samponnal fürdeted. Vagy keveset fésülöd, esetleg helytelen táplálás jele is lehet a nagy kutyaszag

2018. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kinti-benti kutyám van, nem fürdetem csak évente egyszer, vagy ha valami nagyon büdösbe fetrengett, de ez ritka.

És nálunk sincs kutyaszag, se kosz.


A kutyánknak eleve nincs nagy szaga, sőt egyszer megjegyezték, hogy kifejezetten illatos. Emellett naponta sepregetünk és 3 naponta porszívózás+felmosás. A felmosóvízbe mi Domestost rakunk egy kicsit és jó sok tusfürdőt, nálunk ez eddig bevált. A kutyának az ágya egy mikroszálas fürdőszobaszőnyeggel van letakarva, így elég csak azt tisztítani, ha szükséges, de legtöbbször elég csak lerázni.


Plusz naponta szellőztetünk. Igen, hidegben is, legalább pár percet. Szellőztetés után pedig befújunk egy kis légfrissítőt.


Szóval attól, mert valakinek bent van a kutyája, lehet jó illat a lakásban.

2018. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából nem rám vonatkozik a kérdés, mivel én házban vagy lakásban eleve nem tartanék kutyát, szerintem egyáltalán nem higiénikus, akármennyit is takarítanak utána. A srác, akivel jelenleg ismerkedem viszont a lakásában tart kutyát. Bár nehezen, de már hajlik rá, hogy előbb-utóbb megválik a kutyájától, addig viszont valahogy elviselhető szintre kellene csökkentenem a kutyaszagot a lakásában, amikor éppen nála találkozunk.
2018. okt. 23. 21:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Van egy minimális, de csak az egyik kutyámból, akinek az alsó részein nagyon kevés szőe van, és.. beizzad, vagy hogy mondjam, de egyébként nincs szag. Én 1-3 havonta fürdetem, koszosságtól függően, plusz 2 naponta porszívózok és heti 2-3 alkalommal felmosok (domestos és valami illatos anyag).
2018. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jófej, és felelősségteljes pasas lehet, ha meg akar válni a kutyájától. Majd biztos téged is előbb utóbb lepasszol valakinek.
2018. okt. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Felelős állattartás... Még mindig itt tartunk
2018. okt. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Keress másikat :D
2018. okt. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tán 31/F meleg?


Ha képes miattad megválni a kutyájától, akkor szánalmas egy alak lehet ő is.


A kérdésre válaszolva, nálam 13 m2-en van bent a kutya, és sosincs kutyaszag. Az ablak is folyamatosan nyitva van bukóra, a kutyám pedig tiszta.

Elég évente 2-3 alkalommal fürdetni, többször nem is egészséges. (Amit írt az első, hogy 2 hetente, az nagyon durva.)

2018. okt. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 AtiBoa válasza:
100%

Rendszeres fesules/kefeles eleg a kutyanak, hogy ne legyen "kutyaszaga", de neha azert furdetni is jo, foleg ha belefetreng valamibe.

Az pedig, hogy ra akarod venni, hogy megvaljon a kutyatol mert erzekeny az orrod, az nagyon kedves toled. Ahogy fennebb is irtak, ha ilyen konnyen meggyozheto, lehet te is le leszel cserelve egy masik miatt... (csak a kutyajat sajnalom)

2018. okt. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!