Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljem meg a kutyámat?

Hogy neveljem meg a kutyámat?

Figyelt kérdés

Hazahoztunk az utcáról egy kiskutyát. Bent a házba van már nekünk egy kistestű,szoba tiszta kutyus. Anyameknal laktam ott is ket kutya van , mind a kettőt én neveltem , semmi baj nincs velük. A benti kutyám is olyan okos hogy sokan elcsodálkoznak rajta szinte minden szavam érti. Tehát eddig jól tudtam őket tanítani , viszont amit hazahoztunk keverek kutyát egyszerűen nem bírom nevelni . Hazajövök ugrál ram , pár ruhámat ki is szakította, ha boltból jövök akkor a szatyrot a kezembe szét szakítja. Megrág mindent , több fekhelyet szétszedte. A házat kaparja, a kaput szétszedi . 7 hónapos a kutya, eddig a benti kutyaval jól kijöttek öröm volt nézni ahogy játszanak most viszont fel kimenni az udvarra állandóan harapja a kicsit. Én se tudom megsimogatni mert harap és faj. Foglalkozva van vele nincs az hogy nem fárad el azért rosszalkodik. Sétálni nem tudom elvinni mert egyszerűen nem hallgat rám!

Vendég ha jön ,össze ugrálja harapja a kezet ( tudom játszik de kellemetlen hogy tiszta ruhába jönnek és sárosan mennek el tőlem)

Tényleg nagyon rossz kutya , de szeretem nagyon. A környéken nincs kutyaiskola,tehát az kilőve. Felek hogy nem fogom tudni nevelni akkor mennie kell mert igyis nagyon sok kárt tett már.

Jutalom falat , simogatás,kiabálás, szép szó, ugrálásnál a lábára lepek semmit nem használ!

Még az összes többi kutyába bele tudtam nevelni hogyha játszik és erősebben megharap ha azt mondom faj akkor abbahagyja és nyalogat ott ahol harapott tehát érti.

Segítsetek tényleg nem tudom hogy neveljem meg :(


2018. okt. 24. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
kölyök és valószínűleg makacs is. Mennyit sétáltatod? Lefárasztás nélkül esélytelen lesz megnevelni mert a túl sok energia miatt nem tud rád figyelni. A kézrágás, ugrálás, rágcsálás pedig olyan alap probléma hogy kismillió leírás van az interneten a megoldására.
2018. okt. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mostmar egyáltalán nem sétáltatom mert nagy és nem bírok vele. Nemet juhász kutyánkat tudtam , őt nem lehet. Nem tudok parancsolni és már elhúz nagyon . Azért se értem mert mondom az összes kutyát én neveltem, és egyik se volt ilyen makacs. Itthon az udvaron szaladgál, labdázunk vagy kötelet húzunk. Többen is foglalkozunk vele , többen fárasztjuk de egyszerűen nem fárad el. Ahelyett hogy szelídülne, egyre durvább. A másik kutya se játszik vele szó szerint remeg a kicsi hogyha kiengedem pisilni, és kint meg kell várjam máskülönben nem megy ki.
2018. okt. 24. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Kamaszodik, dackorszak és feszegeti a határokat. Ti pedig nem vagytok elég határozottak, nem töritek le a szarvát. Ebből később nagyon nagy baj lehet.

A szarv letörést ne úgy értsétek, hogy megveritek, bántjátok.

A harapás meg inkább játék, mintsem valódi agresszió, de tudom, hogy kellemetlen. Tiltás. Határozottan. Töltsetek meg egy flakont félig kavicsokkal, kövekkel és ha durvul, rázzátok meg mellette. És kiáltsatok rá, hogy nem. Ettől megijed. Ezt mindig mikor harap, ugrál. Kellemetlenséggel fogja társítani ezeket a cselekvéseket. Egy idő után elégnek kell lennie a nemnek is. Ha befejezte, lenyugodott, akkor dobjatok neki játékot, vagy adjatok jutalomfalatot. A lényeg, hogy egyensúlyban legyen a dicséret és a "büntetés".

Ha vendég jön vedd pórázra és legyen nálad valami nagyon különleges finomság, amit nem szokott kapni. Mondjuk kolbász, virsli vagy valami. Kérd meg a vendéget, hogy álljon meg amikor bejött. Te vedd magad mellé a kutyát és jutalmazd meg, ha rád figyel. Sétálj körbe a vendégen, melletted a kutyával. Akár húzhatod a kaját az orra előtt, még nyalogathatja is a kezed, lényeg, hogy rád figyeljen és ne a vendégre. Ha ügyes volt, nem akart felugrani, akkor oda engedheted a vendéghez, hogy megszagolja. Ne feledd, hogy pórázon van. Ha durva, akkor visszarántod. Ha szépen ismerkedik akkor kaphat jutalmat. Fontos, hogy a vendég az elején ne gügyögjön neki, simogassa meg, mert ezzel felpörgetheti a kutyát, neked pedig arra van szükséged, hogy nyugodt maradjon.


Dominancia gyakorlatok végzése erősen ajánlott és a séta is. Muszáj, azzal, hogy nem viszed el, mert húz, nem oldod meg a problémát, sőt, csak rontasz rajta.

Vegyetek folytót (ne szögeset) vagy retriever pórázt, ha nagyon durva akkor esetleg haltit. De ezek kiképző felszerelések, tudni kell használni, nem csak rárakni a kutyára és várni a csodát.

Valahogy meg kellene oldani a kutyaiskolát, mert ez a kutya túl nő rajtad, egyedül nem fogjátok tudni rendbeszedni. Vagy házhozjáró kiképző, de valami nagyon kellene.


Szocializációval sem tudom, hogy álltok, de gondolom nem valami fényesen. Sőt, szerintem kijelenthetem, hogy szocializálatlan, ami baj.


Sétá kellene, kutyákkal bandázás, mindenféle helyzettel való megismertetés. Így, a kertben vegetálva sosem lesz belőle kiegyensúlyozott kutya.


Ivartalanítás is ajánlott lenne, akár már ebben a korban is, sőt legjobb lenne, minél hamarabb.

2018. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A jutalom falat nem valt be , kutya csokival is próbáltam. Ütni /bántani semmi keppen nem Szeretném és nem is fogom nevelni. Igen túl no rajtam , ezért is kértem segítséget. Kutyasétáltato van a közelbe oda szoktam vinni őket, viszont őt nem merem mert nem hallgat rám. Igazából hangulat függő, ha neki kedve van hallgat rám megerti mit mondok,ha nincs kedve nem . Tehát tudja hogy nem szabad, mégis megteszi. A házba nem jöhet be mert szétszed mindent , ezt már tudja és nem jön be. A kaput is nyitva hagyhatom nyugodtan nem megy ki (bár lehet ha kutyát látna kimenne ).

A kajára is morgott , arról is le tudtam szoktatni. De ezekkel a dolgokkal valahogy nem bírok. Ha mondom hogy nem, látom hogy érti mert megijed de nem érdekli . Kipróbálom azt amit leirtal, remélem segít.

Köszönöm a válaszod

2018. okt. 24. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajna, ez úgy működik mint az ember nevelésénél azaz egészen kis korátòl cèlravezető, kamaszkorra a lefnehezebb de, sosem késő!

Én is elìtèlem a bàntalmazást pláne ha àllatot bàntanak, de! ha nevelès alatt csúszik be egy kicsi testi fenyítès, eközben erősebb fellépès az mindig hatàssal van bármire.

.

Megegyszer kihangsúltozom nem a verès, de, a tekintély megkövetelèse szüksèges.

A kutyád ezt nem ismeri, erre még nem tanítottad meg. Ha erre is megtanítod, nem lesz komolyabb gond vele és innentől jöhet a többi tanítàs is addig èrtelme vesztett.

Jelenleg eltűrve van hogy ő amikor akar az alfa szerepben lehet, te meg ezalatt lassan omega leszel.

A màr meglèvő kutyàid nagy valószínűséggel már ismertèk a tekintély fogalmát, ezèrt járhattál több sikerrel náluk.

2018. okt. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!