Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltatják ennyi miatt a 3...

Elaltatják ennyi miatt a 3 éves egészséges kutyát?

Figyelt kérdés

Azt állítják a kutya mart össze valakit de ezt csak a megtámadott gyerek szülei állítják, nincs rá bizonyítékuk, most aláírást gyűjtenek a kutya ellen. Feljelentést tettek, támadják a gazdákat,fenyegetik az egyik séta alkalmával fejbe(!!!) rúgták a kutyát.

A kutya megölését követelik.

A támadásra egy üres telken került sor ahol a gyerek éppen játszott ( nem az ő telkük).

Félő, hogy a közelben lakók előbb utóbb megölik, megmérgezik. Mit lehetne tenni? Hogyan lehetne bebizonyítani, hogy nem a kutya volt? Az állatorvost kötelezhetik arra, hogy elaltassák?

A gazda úgy érzem már elkezdett az altatás felé hajlani.



#kutya #altatás #támadás #elaltatását
2018. okt. 24. 13:32
 1/9 Metionin ***** válasza:
87%
Ennyi miatt nem. A szülőnem nem kellett volna felügyelet nélkül hagyni a gyereket egy üres telken. A kutya hol lakik? Van normális kerítés, ki tud jönni, mit keresett az üres telken és kivel volt ott? Ha póráz nélkül volt az üres telken és úgy támadta meg a gyereket (már ha ő volt ugye) akkor pénzbüntetést kaphat a gazda és kötelező a harapás miatt a kutyát 2 hétig karanténban tartani. Bebizonyítani nehezen lehet ha nem látta az esetet senki, esetleg tanúkkal hogy a harapás feltételezett időpontjában a kutya otthon tartózkodott a gazdáival és esélye sem volt kimenni.
2018. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom te kije vagy a gazdának.De ha ő nem lép, akkor lépjél te.

Az biztos, hogy én nem hagynám a kutyámat. De az is biztos,ilyen nem fordulhat elő, hogy összemarjon valakit a kutyám.Az sem, hogy a kutyám felügyelet nélkül kint legyen.

Volt már sajnos több ilyen eset az országban.Mindegyiknek a végkimeneteléről nem tudok.De néhány esetben a kutya gazdája nagyobb állatvédő szervezet segítségét kérte, akik addig szervezkedtek, míg el nem érték, hogy a kutyát nem kellett elaltatni.De ezt csak ők tudják kiharcolni.

Sürgősen keresni kéne ilyen állatvédő szervezeteket, megnézni a honlapjukon a tevékenységüket, miket csináltak, stb. megállapítani melyik tudna tenni ez ügyben, és felvenni velük a kapcsolatot, teljesen együttműködni.Ha még az sem biztos, ez a kutya volt, akkor főleg.

Mint általában, itt sem a kutya tehet a történtekről, hanem a felelőtlen gazdája. A kutya sokszor ösztönösen cselekszik, védi magát vagy a területét.

2018. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a telek tulajdonosa. Mind a két félnek a szomszédja. Kerítés kb nincs. A kutyánk átjárnak egymáshoz, a gyerek is van, hogy átjön játszani a kutyaimmal, de most az enyémek be voltak zárva.
2018. okt. 24. 14:16
 4/9 Metionin ***** válasza:
61%
Akkor itt a kutyatulajdonos is hibás mert felügyelet nélkül mehet a kutyája ahova akar meg a szülő is aki átengedi a gyereket más telkére. Ilyen esetben kötelezni szokták a gazdát kerítés építésére és ha ezt határidőn belül nem teszi meg akkor elviszik a kutyát (nem altatják, hanem menhelyre vagy gyepire kerül). A kutyának is jobb lenne mondjuk abból kiindulva hogy a kedves gazdi inkább altatná minthogy vállalja a felelősséget.
2018. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Pit gazdi vagyok. Költözéskor (8 éve) megkaptam, hogy "veszélyes harci kutyát" viszek egy olyan környékre, ahol gyerekek élnek... Családi házas övezet...

Az önkormányzat is rám lett hívva. (akik persze mindent rendben találtak, hisz normális kerítés, nem tud - és nem is akar - kimenni).


SZóval ha az én kutyám ellen lenne ilyen hadjárat, tuti nem lenne sok barátom. AZ biztos, nem úszná meg, aki megrúgná. Mondjuk én mindig rövid pórázon sétáltatom, így esély nem lenne ilyenre.

Fenyegetőzni meg én is tudnék...


A hatóság azért szokta karanténba rakni a kutyát, hogy a viselkedését is elemezze. Ha agresszív a kutya, akkor azért hihetőbb a sztori, mint pl az enyémnél lenne, ő mindenkit halálra nyal, tehát senki nem hinné, hogy ő bárkibe is beleharapott.


Azért jó lenne tudni az egész sztorit, hogy a kutyát szokták-e póráz nélkül sétáltatni, ki szokott-e szökni otthonról, agresszív, vagy szelíd, látták-e már azon az üres telken... SZóval sok infó hiányzik.


De nekem pl előbb jutna eszembe a költözés, mint az altatás. De ez én vagyok.

2018. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Szóval az üres telkeden van kutya?

És mégis az ő kutyájukat vádolják harapással? Furcsa sztori.

2018. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem az üres telken vannak a kutyák csak ott szoktak játszani. A kutyáim előre vannak zárva a telekre, kenellbe ha nem vagyok itthon plusz ők kistestűek. A gyereket egyértelműen nem kistestű kutya harapta meg. A kutya nagyon barátságos, rendszeresen játszik az én gyerekeimmel is. Nem véletlenül nincs köztünk kb semmi kerítés , bármikor átjöhet.
2018. okt. 24. 14:44
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem olvastam el a válaszokat, de több kérdés is felmerült bennem.


Most akkor az üres telek kijé? Ki követett el birtokháborítást azzal, hogy belépett a magánterületre?

Egyébként nem tudom mekkora a gyerek, de nem illik felügyelet nélkül játszani hagyni, pláne nem más telkén.


Ha a kutya megharap valakit és durván, akkor NORMÁLIS ember orvoshoz megy, látleletet vetet és az orvosi szakvélemény alapján kérvényezheti a kutya elvitetését.


Nem kötelezheti senki altatásra a gazdát, pláne ha NEM HARAPOTT MEG SENKIT A KUTYA!


A másik: ha nem akarja, hogy megmérgezzék, akkor el kell zárni hátra a kertbe vagy be a házba, amikor a tulajdonos nincs otthon.


A kutya hogy "harapta meg" a gyereket? Kint volt felügyelet nélkül közterületen?


Mi ez, valami borsodi zsákfalu, hogy így intézik ott a dolgokat?

2018. okt. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Európában van egy nagyon fontos jogelv, amit sok helyen máshol nem ismernek, a római jogból származik. Név szerint az ártatlanság vélelme. Az ártatlanság vélelme mindenkit megillet, akiről bíróság nem mondta ki hogy bűnös.
2018. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!