Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora méretű kutyával lehet...

Mekkora méretű kutyával lehet buszra szállni?

Figyelt kérdés

Újfundlandival fel lehet szállni és utazni?

Mert nekem az álom fajtám és majd szeretnék venni egy kutyust és,hogy felvihetem-e buszra(kutyasuli miatt is).Amíg kicsi gondolom gond nélkül feljöhet,de ha nagy akkor is?erre van külön szabály?


2018. okt. 24. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szájkosárral, pórázzal, érvényes jeggyel akár dán doggal is utazhatsz.
2018. okt. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten, illetve a volánnál nem hallottam méretbeli korlátozásról, csak számbeliről (hány kutya utazhat egyszerre egy buszon). A MÁV-nál elvileg van olyan korlátozás, hogy 20 kilónál nehezebb kutya csak a peronon utazhat(na), de ez az általam megkérdezett jegyvizsgálók szerint is hülyeség, még soha nem szóltak miatta. Szintén a MÁV-nál a helyjegyköteles vonatokra nem viheted fel és - ha jól emlékszem - a vonatpótlóbuszokra sem.

Két hátrányát látom, ha nagy kutyával utazol: sokszor nem fér be az üléseknél a lábtérbe és ha az elején fél a járműtől vagy olyan a jármű kialakítása (vonat) és ezért nem tud magától felszállni, akkor nehéz felrakni.

2018. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Úgy gondoltam,hogy lefektetném a baba kocsinak fent tartott helyen.Amerre mennék olyan buszok vannak,hogy rengeteg az álló hely szóval azzal nem lenne gond.

2018. okt. 24. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Előttem már megírták, én csak arra hívnám fel a figyelmedet, hogy érdemes kicsiként fokozatosan hozzászoktatni, hogy gond nélkül menjen a fel- és leszállás, mert igaza volt annak, aki ízt írta, hogy felnőtt korban már nem olyan egyszerű ez, ha valamiért nem akarná pl. megijed. Azért nem 20 kilós kutyáról van szó, hogy csak úgy beemelhetnéd, ha megmakacsolja magát.

Ha van a közeledben végállomás, ott pl. könnyen lehet gyakorolni főleg nyaranta, amikor nyitva tartják az ajtókat sokszor, amíg áll a busz. Én pl. így tanítottam, először álló buszra fel, végigsétáltunk, leszálltunk.

2018. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!