Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon éhes a kutya?

Nagyon éhes a kutya?

Figyelt kérdés
Még kölyök, napi 3 szor kap enni, de folyton visít, hogy kell még neki. Aztán hozza oda a tálját, hogy kell neki még. Nem szoktam neki adni, csak azt a napi adagot ugyan akkor. De befalja a ka*iját is. Olyan mintha megbolonult volna.

2018. okt. 25. 00:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%

Mit adsz neki enni? Valoszinuleg nem elég tápláló az étel. Én ha kutyakajat adok enni a nagy kutyámnak csak kiegészítő tapkent adom , máskülönben éhes marad.

Pl rizs és kutyaszalami /főtt krumpli

Nedves eledel tésztával.

Valamint vitaminokat is amit orvosnál veszünk. Kölyök koraban annyit evett ( en bolond adtam neki ) hogy orvoshoz vittem annyira aránytalan volt a hasa ,mert mindig éhes volt.

Itt egy kis segítség

[link]

Ezt is ki kell tapasztalni, csirke allergiája elég sok kutyának van úgy h én ritkan adok neki . Nem veszek külön csirkés tápot, csirket akkor kap ha a mi maradékunkat adom neki .

2018. okt. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Rolyal Canine Junior t kap. Néha főtt rizst hozzá.
2018. okt. 25. 01:25
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Féreghajtás megvolt?
2018. okt. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne másik tápra váltani. Mekkora most és milyen fajta? Hány gramm tápot kap?


Én amúgy a tálat kaja után elraknám, nem biztos, hogy éhes, lehet hogy csak azzal akar játszani.

2018. okt. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
27%

Nem írtad, milyen idős kölyök.Én kölyökkutyának mindig 4-szer is adtam enni.Ha látod hogy éhes, miért nem adsz neki többet és többször?

Akkora hülyeség abból kiindulni hogy a gyártó mit ír a zsákra.A kutyából kell kiindulni, hogy mennyit igényel.

Sokan megveszik a jó drága tápokat, és úgy beosztják a kutyának, szemre pontosan, mintha aranyból lenne.Még véletlen se egyen többet a kutya, mert drága.

Ez annyira egy rugalmatlan és helytelen dolog.Ha te éhes vagy, eszel.Neki is adni kell.Ezek szerint többet és többször.A kakiját is befalja?Olyan mint aki megbolondult? Ez őrület, és még ahelyett hogy gyorsan adnál neki több kaját,ide írkálsz, mikor egyértelmű mit kéne csinálni!!!

Ha nem bírod anyagilag, jobban jár a kutyád ha középkategóriás tápot veszel neki, és abból legalább jóllakik szegény.

De igazán jóllakni egy ragadozó, húsevő állatnak csakis hússal lehet, meg a húsevés élményét elvenni tőlük nem szabad.Ha boldog kutyát akarsz, és megadni neki mindent, akkor adjál neki húst is!

Míg pici, főzve, később lehet nyersen is, kivéve a sertéshúst, azt csak jól megfőzve.Néha lehet rizzsel, zöldségekkel.Mellé adhatsz tápot is.Hidd el, sokkal jobb lesz a kutyának és a pénztárcádnak is.

Egészségesebb lesz,boldogabb.

A táp adása önmagában biztos kényelmes a gazdának, de a kutyának rettenetes, hogy egész életében azt kell rágni, és még tele is van egy csomó olyannal, ami felesleges neki.

2018. okt. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Vegyél kutyaboltból csontmentes húst neki, adjál neki enni 4-5-ször elosztva, mondjuk 4óránként, és többet mint eddig.Hússal jobban jóllakik,de főzhetsz hozzá rizst is, vagy megfőzöd a húst, bele kevés répa, bele kevés rizs, és a leve amennyit felvesz, tápot áztatsz bele.A tápot mindig frissen.2 napra előre megfőzöd, hűtőbe teszed, mikor eteted kiveszed, meglangyosítod, bele tápot áztatsz.Ezzel biztos hogy jóllakik.
2018. okt. 25. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%
Már bocs,mikor te kicsi voltál téged úgy etettek hogy meg volt szabva hogy csak egy nap 3x ? Ezért lettél ennyire degenerált ? Kit érdekel mi hogyan van leírva,ha éhes a kutyád akkor nem adsz neki ? Térj már észhez ,éheztetni akarod a kutyádat ,vagy mi van ?
2018. okt. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon kicsi kölyök, akkor a napi négyszeri etetést megfontolnám, ha megoldható. A tápon az adagolás csak iránymutatás, én például másfélszer annyit adok a kutyámnak és így sem kövér (elvileg nem is férges). Jut eszembe: rendszeres féreghajtás megvolt? A kölykök egyébként rengeteget képesek enni, ha van rá lehetőségük. A mi kutyánk 3 hónapos korában egyszer tévedésből megkapta a teljes napi adagját reggelire és majdnem mind megette, este pedig ugyanúgy enni akart.
2018. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

Az egészséges kutya, még a felnőtt is mindig éhes. Az ő gyomruk még a ragadozók gyomra nagyrészt. Egy kutya akkor nem éhes, ha telítődik a gyomra. Az pedig akkor van tele, ha akár a 10-szeresére megnőve tele lesz.

Ha hagynád egyszer totál jóllakni, aznap nem biztos, hogy akarna újra enni, mert amíg meg nem emészti az ételt, nem éhes.

Ha engednél a kiskutya követelődzésének, igen hamar gombócarturt csinálnál belőle.

A kutya kinézete az egyetlen megfelelőiránytű. Ha kerek, többet kap a szükségesnél. Ha sovány, emelni kell az adagját. ha megfelelően néz ki, jó a beállított adagja, bármennyire is azt jelzi, enne még.

2018. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A kutya még mindig kutya és nem ember, ne hasonlitsuk már magunkhoz. Orvosi tanácsra etetem így(nem pedig spórolásból, nincs szükségem rá, hogy spóroljak) . Mellesleg farkasok vagy a vad kutyák a természetben heti 1-2x esznek, ha mázlijuk van. Normál esetben is a kutya mindig éhes, mivel ez a létfenntartó ösztönében benne van, még a farkasról maradt meg. Az ösztönei azt súgják, hogy ami étel van azt meg kell enni, mert sosem lehet tudni, hogy mikor lesz legközelebb kaja.Ha mindig etetném amikor kér mennyire dagadt lenne már szerencsétlen?? Ha a kutya napi 20 X kér kaját akkor annyiszor adsz neki? Nem abszurd kicsit?!? Meg én vagyok a degenerált..meg az orvos is ezekszerint.
2018. okt. 25. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!