Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelosok! Nálatok, hogy...

Panelosok! Nálatok, hogy működik a folyosó takarítása?

Figyelt kérdés

Nálunk az emeleten csak nekünk van kutyánk. Kettő is. Napi 4x visszük le őket sétálni.

A folyosó takarítást az első perctől vállaltam. Napi szinten felsöprök, és fel is mosok. 15 perc nem a világ vége.

A kutyák megrázzák magukat, és máris szőrős a folyosó. Vállaltam. Az emeleten csak idős nyugdíjasok laknak. Napi rutin nálam a folyosó elintézése, nagyjából ugyanabban az időben.

Sosem szóltak érte, tényleg becsületesen csinálom.

A héten egy napot hagytam ki, mert nem éreztem jól magam. Aznap 2 órával később össze volt söpörve, és oda volt készítve az ajtónk elé egy lapátban. Amikor észre vettem betegen is, de kimentem, és megcsináltam még aznap este. (Szóval végülis nem maradt el) Ez igazán rosszul esett. Mert, mi kutyások tudjuk, hogy 1 nap alatt főleg a folyosón nem keletkezik annyi szőr, hogy ezt jelezni kéne.

Két kistestű nem ugatós, barátságos kutyánk van. Akiket a szomszédok is szeretnek, és ha úgy adódik simogatják is.

Hangzavarra illetve koszra sosem panaszkodtak. Bent a lakásban is takarítok mindennap. Nem vagyunk igénytelenek.


Mégis miért kellett a csúszásomat ilyen feltűnően jelezni? A lapátban szinte alig volt valami amúgy.


Nálatok, hogy működik?


2018. okt. 25. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Közös képviselő intézi.
2018. okt. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Bunkók voltak. Nálunk van a háznak takarítója, heti egyszer felmossa az egész lépcsőházat. De volt már, hogy a kutyám odahányt a lépcsőre, azt feltakarítottam. Sőt, vannak másnak szabadon kószáló macskái itt a házban, az ő hányásukat is feltakarítom szó nélkül, nehogy azt gondolják a kutyám volt. Nálunk is egy kutya van - a miénk - az egész házban. 15 lakásos társasház.
2018. okt. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát te egy angyali természet lehetsz, hogy ezt így bevállaltad.

Mi 4 emeletesben lakunk legfelül és nem takarítom pluszban a lépcsóházat. Igaz senki nem is jelezte, hogy kéne. Hetente 1szer a közösköltségből megoldva jön egy ember ,aki felseper,felmos és ennyi. Egy kutya nem csinál nagyobb koszt a lépcsőházban ,mint bármelyik ember. Ha szólnának,hogy vállajak miatta extra takatítást megtenném, de tuti,hogy nem lenne benne köszönet mert onnantól mindenkinek ököllel verném az ajtaját,akinek a részén hajat, sarat,eldobott papírzsepit,morzsát találok... A többi ember is behordja a koszt, elég egyoldalúnak érzem,hogy ezt csak te takarítod. Valószínűleg a legtöbb embert nem zavarja, csak hát minden házban van 1 olyan személy,aki abban éli ki magát,hogy másokat gyötörjön.

2018. okt. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy működik, hogy a közös képviselet felfogadott egy takarítónőt, aki hétfőnnként kitolja a kukákat meg vissza, naponta felmos, meg intézi amit kell; ha ezen kívül valami az én saram akkor azt magam után tisztítom; ami nekem egyszer fordulhatott elő a 100 éve amióta ott lakom, amikor a szemétledobóig a szemeteszsák elcsepegetett és felmostam.


Szerencsére a kutyákkal nincs olyan gondom, hogy megrázzák magukat és minden csupa szőr lesz a lépcsőházban (attól függetlenül pl a kanapén vastagon áll a szőr nap végére :) <3 ), de, ha valami lenne a kutyákkal, hogy sáros manccsal viszem őket haza vagy nem bírják ki amíg kiérünk vagy felfordul a kiút alatt a gyomruk, azt én takarítanám össze, magától értetődően.

2018. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszüleim panelban laknak. Anyu szüleinél a közösköltségből fogadtak takarítót, apu szüleinel pedig a lakók takarítanak. A saját emeleted és a hozzá tartozó lépcsőfordulót kell letakarítani (4 lakás van emeletenként, miden hét másik takarít).

Minden tiszteletem a tied, hogy naponta takarítasz, mert az emberek ugyanúgy behozzák a koszt, az a pár szőrszál, amit az állat elhullat, nem hiszem, hogy sokat hozzátesz a koszhoz.

2018. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

"Sosem szóltak érte, tényleg becsületesen csinálom."


Lehet csak tudták, hogy nem érzed jól magad és azért söpörtek fel. És igy jelezték, hogy "megcsináltuk, ne legyen ma gondod rá, pihenj" ?

Én ilyesmire tudnék gondolni, ha egyébként nincs harag a szomszédokkal.

2018. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
96%
Itt a gondnok takarítja, kva sok közös költséget fizetünk, kitelik belőle. Ha lenne itt kutyám (albérlet, sajnos itt nem tarthatok) akkor természetesen feltakarítanám ha odaszőröz vagy odasároz de csak azért vállalni a takarítást mert csak nekem van itt kutyám, azt nem csinálnám. Pl. egy sima nyári száraz napon semmi nyomot nem hagy a kutya ha végigmegy a folyosón. Aki odarakta neked a lapátot, az bizony bunkó volt.
2018. okt. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Takarító nálunk is van. Csak úgy van elosztva minden emelet, hogy 2 olal van, mindkét oldalon 4 lakás van, amit közös rács véd. Plussz emeletenként egy lakás, amit nem véd közös rács, hanem saját maga egyedül van ott vagy védi ráccsal, vagy nem.

A lépcsőházat, kukákat, liftet a takarító csinálja. Viszont az emeleten úgy szavazták meg az idősek, hogy rácshoz (ami 4 lakást véd) ne kapjon kulcsot a takarító. Félnek, pedig betörés nem volt. Szóval én a 4 lakásos ráccsal védet részünket takarítom naponta, azért 15 perc csak. Nem olyan nagyon nagy felület.

Termesztésen, ha rácson kívül történik valami pl hasmenés, hányás, sár azt is összetakarítom.

2018. okt. 25. 15:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elkapattad őket. Azért mert van két kistestű kutyád, attól még felváltva kellene takarítani azt a kis részt, vagy mindenki a saját portája előtt sepregessen. Ahogy a mondás is tartja. Nem kellene neked egyedül, ez nem jogos!
2018. okt. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég bunkerek. Nálunk havonta egy hét az, amit takaritani kell. Ha extre koszt csinálok, magam után eltakarítom, de különben nem. Attól mert van kutyám, odafigyelek rá, még nem csak az én dolgom rendet tartani.
2018. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!