Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Mi a véleményetek a bichon havanese kutyákról? Milyen tapasztalataitok vannak?

2018. okt. 25. 18:55  Privát üzenet  

A válaszok

2. Havanese-ünk van.

Szerintem kezdő kutyásoknak kiváló. Nagyon ember centrikusak, ha akarnád,se tudnád elhagyni sem. Barátságos,mindenkit szeret.

Első havánk nyugisabb természetű volt.

Mostani 7 éves jelenleg és nagyon hiperaktív, makacs,nagy egójú :D Igazi egyéniség. Tanulni viszonylag könnyen tanul. Rá lehet vezetni a dolgokra.

Bár a Bichon Frise-m aki sajnos augusztus óta nincs velem :( őt nem tudja túl szárnyalni.

Én ajánlom a fajtát, szerintem kistestűek között talán az egyik kiegyensúlyozottabb fajta, bichon frise mellett szorosan..

Kezdő kutyások vagytok akkor nyugodt szívvel ajánlom.

Viszont a szőrápolása nagyon nagy hangsúlyt kell fektetni,hiszen 2 naponta ki kell alaposan kefélni a bundáját. Persze eldönthetitek,hogy nagy szőrben akarjátok e tartani vagy nyíratjátok.

Illetve ha kiállítási akkor nem lehet nyírni ugye.

Kutyakozmetikus vagyok, szőrápolással kapcsolatban tudok tanácsot adni még.

Illetve azért van némi tapasztalatom a bichonokkal

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. okt. 25. 19:08 Privát üzenet
Hajlamos a betegségre.

A válasz 12%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 36%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. okt. 25. 19:37 Privát üzenet

2-es ezzel az értelmes válasszal maradhattál volna csendben is :D

Tenyésztőtől vásárolt egészséges szűrt szülőktől származó kutyák kevesebb eséllyel lesznek betegek. MInt az olcsó szaporítós.

első voltam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. okt. 25. 19:42 Privát üzenet

Kezdő kutyásoknak az eleven tökély. :)

Könnyen kezelhető, intelligens, ember- és gyerekszerető. Egy jó tenyésztőtől vett Havi egészséges, vasszervezete van, allergia vagy egyéb "divatos" betegségek nélkül.

A szőrápolásra nagyon figyeljetek, nincs szomorúbb egy elhanyagolt, loncsos kutyánál.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. okt. 25. 20:53 Privát üzenet
Az összes, amivel eddig találkoztam visítozott, ha bárki vagy bármi a közelébe ment 3 méterrel.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. okt. 26. 10:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bichon havanese kutyákkal tapasztalatok?
Ha a 7 éves bichon havanese és tacsi keverék kutyánk mellett leme egy pomerániai törpespiccünk irigy lenne a bichon havanese és tacskó keverékünk?
A bichon havanese fajta kutyusomnak nem pödörödik a farka hanem a magasba tartja?
Egy bichon havanese kiskutyát meddig lehet egyedül hagyni?
Nagy hóban és hóesésben sétáltassam?
Bichon Havanese gazdik! Lehet, hogy korai a kérdésem. Tavasszal szeretném vinni a havanese kiskutyámat. Többi lent?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!