Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban nekem kell gondoskodno...

Valóban nekem kell gondoskodnom olyan kerítésről, amin a szomszéd kutyája nem tud átjönni?

Figyelt kérdés
A szomszéd kutyája tönkretette a kerítésemet.Nem új drótkerítés, de az én kutyám nem ment át sohasem (vagy tíz éven keresztül). A szomszéd szerint nekem kötelességem olyan kerítést húzni, amin az ő kutyája nem jön át. Megjegyzem huskykról van szó, amig vagy fél méter mély gödröt is kapartak a kerítés alá. Ha medvéket tartana akkor az ellen is nekem kell megfelelő kerítésről gondoskodnom? :)
2018. okt. 26. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Egyrészt a kerítés gondozása már a telekszomszédok közös feladata, nincs olyan, hogy az egyik oldal csak a te felelősséged.

Másrészt a kutya tulajdonosa köteles gondoskodni róla, hogy a kutyája ne mehessen ki a kertjéből. (Igaz, ez elvileg macskákra is érvényes, ahol ugye egy kivitelezhetetlen - de egy kutya esetében nem az.)

2018. okt. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg mi nem kene meg neki? Az o kutyaja, az o felelossege, ha masnak kart okoz, azt o koteles megteriteni. Nevelje meg hogy ne maszkaljon at masokhoz.
2018. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Közös vele, hogy vagy megcsináltatja a kerítést, vagy feljelented, mert nem tudod a kertedet a kutyáitól rendesen használni (főként ha még kárt is okoztak).
2018. okt. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

Az állatvédelmi törvény szerint minden állatot a gazdája köteles a saját telkén tartani.

Kerítésnek nem kötelező lennie, azt semmilyen jogszabály nem írja elő.

A fentiekből következik, hogy nem vagy köteles kutyabiztos kerítést húzni. a kutya telken belül tartása a gazda kötelessége.

2018. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
El ne hidd ezt a szomszednak! Neki kotelessege.
2018. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem egyértelmű az eset. Tudok olyan közelmúltbeli esetről amikor nemvolt kerítés és így a jobb oldali szomszédtól a kutya átjárt ismerőshöz. A helyi szabályozásba a jobb/bal szabály szerepelt ezalapján simán visszadobta a jegyző az ügyet, hogy az ismerős felelőssége a kerítés. Amikor szóbahozta, az állatvédelmi törvényt udvariasan közölték, hogy az építési rendelet benem tartásért meg is büntethetik. Ahol lakom ugyanígy ez a szabályvan érvényben az építési szabályzatban. Persze lehet harcolni az igazadért, de ebben az országban a végén úgyis megszívod ha egy hatósággal szemben akarsz emberkedni. Ettől függetlenül egy kört megér a helyi jegyzőnél, van 50% esélyed, hogy neked ad igazat.
2018. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ott sántít, hogy nem kötelező a telekhatárra kerítést építeni (ez sehol nincs bent az építési jogszabályokban), de a kutya ingatlanon belül tartása kötelező.
2018. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!