Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még mindig kell ebösszeíró...

Még mindig kell ebösszeíró adatlapot kitölteni az önkormányzat számára?

Figyelt kérdés
Utoljára 2015-ben töltöttem ki és küldtem el elektronikusan az önkormányzatnak, ahol élek. Lesz valami következménye, ha azóta nem egyik évben sem küldtem el? Sehol nem szólítottak fel erre eddig. 3 kutyám is van. Valaki tud segíteni?

2018. okt. 26. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Melyik város/kerület? Mindenhol egyéni a szabályozás, általánosságban nem lehet válaszolni.
2018. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy emlékszem, 3 évente kell az önkoriknak megejteni. Nálunk 2015 után idén nyáron jelezték ismét.

keresd fel az önkormányzatod honlapját.

2018. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. okt. 26. 21:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Jó, hogy felhívtad erre a figyelmet! Kiderült az én kerületemben is van ismét, decemberig kell leadni. Eszembe se jutott volna ennek utánanézni, ha nem olvasom a kérdésed :) Köszi!
2018. okt. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez is egy fasza törvény aminek semmi értelme, de még csak szólni se szólnak érte, de bezzeg ha nincs akkor megy a büntetés. Én sose adtam még be, nem is érdekel. Amiket meg hallok róla, hogy sokan a felét se töltik ki és simán elfogadják úgy is, onnantól kezdve meg aztán pláne semmi értelme erőlködöm vele, hogy engem ez érdekeljen. Mivel büntetést nem kaptam, gondolom az állatorvos lejelentette a kutyáimat, elvégre ő a hivatalos személy, miért én kínlódjak vele civilként.
2023. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 19:13

Az előírás teljesítése púp az önkormányzatok hátán. Hivatalos adat nincs, amit ellenőrizni tudnának. Az állatorvos sem támpont, hiszen mindenki oda viszi a kutyáját, ahova karja.

3 évenként kötelesek kiírni az összeírást. Innentől nincs semmi követés.

Szokás szerint van egy rendelet, csak éppen nincs hozzá rendelve végrehajtási protokoll .

2023. máj. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!