Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyat lehet biciklin ülve...

Petrovics698 kérdése:

A kutyat lehet biciklin ülve sétáltatni?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Meg lehet próbálni, de szerintem a legtöbb kutyának nem elég széles a feneke, hogy kényelmesen a nyergen maradhasson.
2018. okt. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
90%
Lehetséges. Sokan csinálják így. Csak ne menj túl gyorsan mert kényelmetlen lesz a kutyának. Én rollerrel próbáltam, de elrántott és raknyoltam egy hatalmasat. Erre figyelj oda, de nyugodtan.
2018. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A KRESZ-ben szó szerint úgy van benne, hogy "tilos kerékpárral állatot vezetni". Ha meg nem vezeted (azaz nincs rajta póráz, csak fut utánad), akkor másik jogszabályt sértesz meg vele.
2018. okt. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

Mindenkinek igaza van.

Lehet. De nem szabad.

2018. okt. 27. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Mi direkt megkérdeztünk kétszer is rendőrt, mindkétszer azt mondták, hogy le**ják.

Vagyis valóban lehet, de nem szabad, ám van rá esély, hogy nem büntetnek meg érte.

Mi évekig mentünk így a kutyánkkal.

2018. okt. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam őket így vinni, elhagyatott földutakon, ott csak nem állít meg a rendőr :D Csak nálam még pluszban húzzák is a bicajt, speckó hámmal. (Vizsla és egy agár-mix, nehéz őket teljesen lefárasztani)


Egyébként ahogy az egyik válaszoló írta, tilos, de szabad.

2018. okt. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szófogadó és nem ő sétáltat téged, akkor lehet. Máskülönben felszánjátok az aszfaltot. Nincs a közeledben olyan hely ami nem forgalmas? Nálunk pl. van az utca mögött egy rét egy kis sétáló úttal, és sokan odajárnak lemozgatni a kutyájukat. Így ők sem zavarnak senkit, biztonságos, és rendőr sem jár arra. Nekünk volt régen egy hatalmas, bivalyerős és nagy mozgásigényű kutyánk, őt autóval futtattuk le. Én vezettem, a párom meg az anyósülésből kinyúlva fogta a pórázt, és óvatosan haladtam. Kb. 30-al max, hogy kényelmesen futhasson. Illetve lehetett látni rajta, és érezni hogy mekkora sebesség kell neki. Persze ezt is szigorúan csak a réten. Kocsival kivittük odáig, aztán uzsgyi.
2018. okt. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Az nem sétáltatás, futtatás. A kutya állandóan meg-megáll, szimatolgat, villanyoszlopot "jelöl" stb, ezt biciklivel nem tudod.
2018. okt. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van is egy ilyen sport: bikejöring.
2018. okt. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
"elhagyatott földutakon" - ott szabad is :) tekintve, hogy nem közút, így a KRESZ, ami közúti közlekedési szabályozás, em érvényes ott. Ott rendszám és jogsi nélkül is szabad vezetni.
2018. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!