Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra nevelésre mi...

Szobatisztaságra nevelésre mi vált be nektek?

Figyelt kérdés
Van egy menhelyi 4 hónapos kölyök kutyánk, akit 2 hete hoztunk ki. Nem várom el, hogy teljesen szobatiszta legyen azonnal, mert tudom, hogy ez egy hosszú folyamat. Már közepes méretű, tehát nagytestű lesz. A probléma az, hogy érti a szobatisztaságot, de nem hajlandó rá teljesen. Becsülettel hordom ki minden alvás után, evés-ivás után fél órával, játék után és akkor is, ha látom, hogy fészkelődik, keresi a helyet, nyalogatja a nemi szervét (az előző kutyám mindig ezt csinálta, ha pisilnie kellett). Lent ha pisil-kakil, hatalmas dicséret, simi, puszi, ölelés és jutalomfalat. Már minden sétánál elvégzi lent a dolgait, amint végzett, jön is a falatért, tehát érti. Egyébként nehezen motiválható, makacs kutya, (shar pei vér biztos van benne, a menhelyen mondták) de a jutalmat elvárja mindig. Viszont sohasem végzi el teljes egészében a dolgát lent, mindig meghagyja a nagyját fentre. Amint felérünk és nem látok rá, már becsinál, hatalmas tócsát pisil, rengeteget kakil és meg is eszi, pedig nem volt érte megszidva soha. Az egész nap visszatartott adagjait ereszti ki magából. Ez miért lehet? Pelenka nem volt, nem is lesz. Rengeteget sétálunk, múltkor este héttől hajnali egyig lent voltam vele és nem volt hajlandó lent csinálni a maradékot, pedig látom rajta, amikor kell még neki, mert terpeszben jár olyankor és tisztán látszik a fenekén, hogy szorongatja a kakit. Nagyon el vagyok keseredve, mert iszonyúan sokáig képes tartogatni még mozgás közben is, de fent bármikor elvégzi, amikor nem látjuk. A kakievéstől pedig ma már hányt is, nem tartom ezt egészségesnek neki és azt sem, hogy ilyen sokáig visszatartja csak ne lent kelljen. Séta előtt is, amikor visszük ki, bent kipisili magát amint rárakom a pórázt :( Tudom, hogy 2 hét alatt ne várjak sokat és egy 4 hónapos kölyöktől sem, de tisztán látom, hogy tudja ő tartogatni és nem akarom, hogy károsodjon valamije ettől, de fent sem csinálhatja ezt örökké.

2018. okt. 28. 11:10
 1/7 A kérdező kommentje:
A kakira talán még az az egy ötletem van, hogy nagyon nagy zabagép, habzsol és amint leteszem a tálat és engedem enni, már el is fogyott. Állandóan kaját keres, pedig már az adagján is emeltem, de bármennyit adok neki enni, a habzsolástól nem érzi, hogy evett.Ha ételt lát, úgy remeg, mint a nyárfalevél, pedig tényleg eleget kap enni, napi négyszer. Szóval azt gondoltam még, hogy a kakitartogatás azért lehet, mert mindig feleszi és így magának gyárt élelmet.
2018. okt. 28. 11:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi ezt az oldalt találtuk meg és nálunk működött a módszer: [link]
2018. okt. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon egyszerű szabály van nálunk. Amikor nem tudom kontrollálni a viselkedését (nem vagyunk ott, elfoglaltságom van otthon (főzés, takarítás stb) vagy éjszaka), akkor boxban pihen. Amint kiveszem a boxból, egyből megyünk ki. Mert alvás után mindig kell a kiskutyáknak. Így kb 1 hónap alatt szobatiszta lett. A boxos dolgot minimum 6-10 hónapig megtartom - egy idő után már csak amikor nem vagyunk otthon, meg éjszaka. Több legyet lehet vele ütni egy csapásra. Megszeretteted vele a boxot, ami szállításnál kifejezetten előny. Illetve nem tud sok rossz szokás kialakulni, mert nincs is rá lehetősége. Amikor meg együtt vagytok, akkor úgyis tudod kontrollálni.
2018. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Megprólod rajtakapni amikor bent végzi a dolgát, és erélyesen tiltod. Nem kell bántani, csak erélyesen, határozott rászolni, hogy nem és közben a nyakánál megfogni vagy kicsit megbökni. Aztán vinni le egyből, és ha van pisi/kaki mehet a szokásos dícséret.

Csak pozitív megerősítéssel, tiltás nélkül nehezen tanulja meg, hogy bent nemszabad csak kint.

2018. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt csináltam, amit te is, hatalmas jutizás a kint elvégzett dologért, és nagyon sokat levittem, úgy, ahogy te is írtad. Nálunk is pont az volt, hogy amint nem láttam a lakásban a kutyát, odacsinált. Én azt gondoltam, talán félreértett engem a kutya, és azt hiszi, hogy az a lényeg, hogy ne a szemem láttára szrjon be. Így mindig követtem mindenhová, és figyeltem, amikor gyanús volt, akkor kivittem. Toleráns voltam vele, mert a menhelyről hazahozva hasmenése volt. De amikor meggyógyult, utána szigorúan leszidtam, minden becsinálásért. Én is láttam rajta, hogy már tudja, csak nem akarja betartani. Aztán egyszer végigcsinálta a konyhát, megint ilyen hasmenéses izével, két hosszú csíkban, és oda is volt pisilve is. Na akkor nagyon felhúztam magam, magamból kikelve üvöltöttem, mint egy házisárkány, szinte sírtam, a párom és a kutya is kijött a konyhába megnézni, hogy mi történt, és szerintem akkor jött rá a kutya, hogy ennek én nem örülök, mert ez volt az utolsó alkalom.
2018. okt. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ezt egyszeruen nem erdemes juralmazni, ha lent vegzi. A kutyaknak egyebkent nem elmeny a sajat fekhelyukre kakalni, a legtobbjuk magatol is megszokja a szobatisztasagot, hacsak nem neveltek pelenkara, de itt ugye ez nincs. Olelgetni puszilgatni meg vegkepp nincs ertelme, a kutyak nem szeretik az olelgetest. Ha minden nap ugyan akkor viszed le, meg fogja szokni, hogy ekkor lehet kakilni pisilni es akkor fog.

Nalunk ez ugy mukodott, hogy ket dolog nem volt resze a jutalomfalat rendszernek: a moderalt porazas lab melletti seta es a szobatisztasag. A setat a fordulgatos modszerrel tanitottam neki, szobatisztasagot pedig ha bent volt dolog osszetakaritottam, ha kint max megdicsertem simivel. Azota kerti kutya lett, de setalni ha megyunk akkor pisil kakil. Ertelmesek, felfogjak, nekik sem erdekuk a pisis kakis lakasban ulni egesz nap. Adj neki meg idot, ha vegkepp nem megy meressetek egy kutyasulit, ha makacs akkor alapbol jot fog tenni.

2018. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell minden problémával kutyasuliba rohanni! A szobatisztaságot mindenki képes megtanítani a kutyájának, nem nagy dolog, idő kell hozzá! Nagyon jó, ahogy csinálod, csak így tovább! Igyekezd tetten érni, amikor a lakásban piszkít, és meg fogja tanulni!
2018. okt. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!