Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted jó lenne, ha minden...

Szerinted jó lenne, ha minden kutyafajta lėtezne az összes színvariációban?

Figyelt kérdés
A kutya tulajdonsága,alkata ugyanolyan lenne mint most, de lėtezne tigriscsíkos dobberman,trikolor komondor stb stb
2018. okt. 28. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Persze. Nincsenek még eléggé túltenyésztve az emberek kényére-kedvére, és nem eléggé betegesek. Én úgy szeretem őket ahogy vannak, ahogy a természet megteremtette őket.
2018. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A fajták egyediségéhez ez is hozzátartozik. Nincs barna argentin dog, nincs kék labrador, a berni pásztor trikolor, a hovawart 3 színben létezik stb.
2018. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Vannak fajták amik egyetlen egy színben/színvariációban léteznek. Vannak, amelyek az összesben
2018. okt. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Azért egy kék, piros vagy lila kutya elég hülyén nézne ki.
2018. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se lenne jó, ahogy írták is, az egyediség elveszne, és egy egy fajta védjegye a színe.

Meg hát ugye nem szín alapján választunk kutyát, fajtát meg végképp nem, tehát igazából mindegy is, hogy fekete-cser, vagy csíkos a dobi, ha nem jó arra a célra amire szánod - legyen az munka vagy kiállítás.

2018. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze aztan havonta cserélné sok barom a kutyát ha nem lesz menő a színe. Amúgy pl bordel coliba van olyan szín változat aminél szintén olyan színüvel nem szabad pároztatni mer a kölyköknek az az esélyük a süketségre. Pár hete láttam egy állatvédő fejtete ki részletesebben mikor egy szaporító lebukott és egy alom süket kiskutyát sikerült neki leelletni. A fehér kék szemű macskák is süketek általában. Na most ha mindem színbe lenne minden kutyafajta biztos lennének ehez hasonló gondok és sok.tudatlan sufni szaporító egy csomó problémás kutyát adna el, többet mint most.
2018. okt. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, a kutyus dupla merle volt. Nem csak a bordernél van meg a veszélye, minden merle színben is létező fajtánál lehet belőle gond. Ilyen pl. a mudi, ausztrál juhász, német dog...

A szín a legkevesebb, rengeteg más betegség is származhat a hozzá nem értő szaporításból, de ez is plusz kockázat.

2018. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!