Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese mellé csivavát...

Bichon havanese mellé csivavát vagy törpe tacskót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Dolgozni fogok napi 8 órában és nem szeretném egyedül hagyni, mert eddig szinte soha nem volt nélkülem, maximum 3-4 órát. Félnék, hogy megviselné. Panelházban élek, anyagi háttér meglenne még egy kutya befogadására. Szerintetek melyik illene hozzá csivava vagy a törpe tacskó? Annyit hallottam, hogy a csivavának leeshet a vércukra, így lehet, hogy őt sem lenne jó magára hagyni. Mit javasoltok?

2018. okt. 28. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most nem lesz időd, és most akarsz kiskutyát? Egy kiskutyát pont hogy nem lehet egyedül hagyni az elején még 8 órára. Nagyon rossz döntés lenne bármilyen kutyát is hozni a tiéd mellé ebben a helyzetben, ilyen körülmények között, úgyhogy nem ez lesz a megoldás.


Nem tudom mikortól fogsz dolgozni, de ha még van időd, előtte kezd el hozzászoktatni szakaszosan a hosszabb egyedüllétekhez. a 3-4 órát told ki 5-6-ra, majd 7-8-ra.

2018. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát egy unatkozó kutya helyett lesz két unatkozó kutyád, az tényleg sokkal jobb.

Ha mindenképpen választani kell, akkor inkább csivava, talán könnyebb eset mint egy tacskó.

2018. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha unatkozik a kutyád....... Vegyél még egy kutyát!! És lesz két unatkozó kutyád! Kétszer annyi pénz, idő, munka, energia és kétszer annyi kárt tudnak okozni.
2018. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezek a kérdések már nekem is megfordultak a fejemben! Jövőre mennék dolgozni, és pontosan én is erre gondoltam, hogy előtte szoktatnám egymáshoz őket, a másik, hogy semmiképpen nem pici kutyát hoznék! Hanem minimum 1-2 évest! A mostani kutyusom ha nem vagyok otthon pár órára és nem bírná ki, akkor pelenkár pisil, és kakil. Szeretném az új jövevényt is így tanítani, bár nem tudom, hogyha szobatiszta kutyát "hozok" akkor rá lehet-e szoktatni, hogy ha 8 órát nem bír ki, akkor pelenkár menjen.
2018. okt. 28. 16:53
 5/8 A kérdező kommentje:
Az unatkozásra pedig annyit, hogy igazatok van, tudom, hogy unatkoznának, de úgy gondolom, hogy ha egyedül lenne, akkor attól jobb ha addig együtt játszanak, ellennének. A lényeg, hogy ne legyen egyedül a kutyusom, mert sajnálnám.
2018. okt. 28. 16:55
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak írnám, hogy pont az lenne a célom, hogy ne legyem egyedül. Ma.x 4 órát kibír, de 8-at nem biztos. Amúgy soha nem ugat, nyüszít, nagyon intelligens, ha egyedül hagyom, már felvettem a hangját, amikor elmentem és soha nem nyüszít. Csak az egyedülléttől félteném.
2018. okt. 28. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
szerintem itt nem a kutyával van a gond, nem lesz semmi baja, csak beképzeled magadnak. Az egyetlen akinek a 8 óra távollét megviselné a lelkivilágát az te vagy. Tudod mit csinálna 8 óráig? Aludna, mint minden hosszabb ideig egyedül hagyott kutya. Ha nincs vele gond akkor nem értem mi a fenének még egy kutya.
2018. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló köszönöm, sokat segítettél! Elgondolkodom rajta. Lehet hogy tényleg nem viselné meg annyira, mint ahogy én képzelem!
2018. okt. 28. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!